Çözüldü Huawei Ascend G7-L01 Yazılım Yükleme Sorunu

saban19

Yeni üye
Yasaklı üye
11 Ocak 2017
3
1
3
36
chimera varsa o fastboot modunda iken baglayın atar gene olmazsa sigmada srf uzantılı dosyası var supportunda üçretli yani srf uzantılı dosya indirip cihaza yazdırcan test point ile edl modda

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

MehmetHanTr

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2018
1
0
1
24
Telefonunu açamayıp da bilgisayardan yazılım atmak için arananlar bir bakabilir.

isimli dosyayı indirin ve bu uygulama ile UPDATE.APP dosyasını (Huawei güncelleme dosyası) bu uygulamaya ekleyin sonra BOOT.İMG , SYSTEM.İMG , RECOVERY.İMG dosyalarını extract yapın
Sonra sitede belirtilen aşamaları tek tek yapın (Telefon Fastboot da iken).

masmavi-19

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2017
23
5
3
48
Serdar bey konuya çözüldü yazmışsınız ama aynı sorundan şu an elimde mevcut Huawei G7-L01 Fastboot&RESCUE MODE yazıyor factory mode girmiyor adb olaraak gözüküyor pc de phone- Locked nasıl çözebiliriz yardımcı olurmsunuz

• Beğen

masmavi-19

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2017
23
5
3
48
sayfa hatası unlocked için cihazın bazı bilgileri olması geremiyomu cihaz sadece bu modda unlocked dan sonra olma şansı varmı acaba verdiğiniz linkde hata alıyorum

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
sayfa hatası unlocked için cihazın bazı bilgileri olması geremiyomu cihaz sadece bu modda unlocked dan sonra olma şansı varmı acaba verdiğiniz linkde hata alıyorum
Linki düzenledim bir bakın isterseniz. Gerekli bilgiler konuda var. Gene yardımcı olmaya çalışacağım. Ayrıca cihaz bilgilerini almak için fastboot modda şu kodu girermisiniz. " fastboot getvar all" cihazınızın bilgileri gözükmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: masmavi-19

adem 42

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ağu 2018
1
0
1
36
öncelikle yer alan yazılımı indirebilir misin?
Daha sonra indirdiğin yazılımı rar dan çıkarıp "dload" klasörünü olduğu gibi boş bir hafıza kartına kopyala ve kartı telefona tak
daha sonra ses açma+ses kısma+power tuşlarına aynı anda bas. Yazılım yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. İşlemin bu şekilde gerçekleşmesi lazım.
Telefonun şarjının yüzde 50 den fazla şarjı olsa

nrbn4

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ağu 2018
1
0
1
31
Bi müşterim cihaza twrp yükleyeyim derken komple sistemi silmiş. cihaz direkt fastbootta açılıyor. Şansa bakalım ki twrp yükleyeceğim diye cihazı unlock yapmış çok şükür. Önce twrp denedim yükledi adb üzerinden. Ardından bende aynı sizler gibi sd kart ile yazılım yüklemeye çalıştım. İlk önce 4gb sd kart ile 6.0 yüklemeye çalıştım. SD kartı taktım üç tuşa bir dakika basılı tutmama rağmen tepki yok. 8 gb sd kart ile 5.1.1 yüklemeyi denedim. 3 tuşa 5 saniye basılı tuttum huawei ekranı geldi güç tuşundan elimi çektim ses tuşlarına basıyorum. bi 5 saniye daha b ekledim ve yazılım yüklemesi başladı. Bir süre sonra yazılım yüklemesi bitti ve cihaz şu an çalışıyor. Bu arada 8gb sd kart daha önce bi cihazda kullanıyordum. içinde android secure LOST.DIR dosyaları da vardı. Onunla alakalı olabilir. 4gb yeterli olmayabilir. Yazılımlarda sorun olabilir. Her türlü ihtimali denemek lazım

Edit: 4gb sd kartı kendi cihazımda biçimlendirdim. İçinde yine .android_secure ve LOST.DIR dosyaları vardı. dload klasörünü attım. yine 3 tuş yaptım yükleme başladı bilginize. Ayrıca ilk önce 8gb ile 5.1.1 yükleyip ardından 8gb ile ayarlar üzerinden 6.0'a geçmeme rağmen 4gb karttaki 5.1.1'i normal bir şekilde yükledi. Tavsiyem sd kartı bilgisayarda değil de herhangi bir mobil cihazda biçimlendirmeniz sorunu çözebilir
bende huawei G7 Ascend telefonuma direk format atmak istedim ses tuşu+kapatmak tuşu yapıp formatladım tekrar açılmasını beklerken ekranda huawei yazsında takılı kaldı yapılır mı sende olabilitesi nedir ?

cinnamon

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ağu 2018
4
0
1
44
huawei türkiye sayfasında var zaten..
önce 5 yükleyecen, 6 ya öyle geçiyor..
mübarek zip içinde pdf var okusaydın keşke.

Lord67

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ocak 2019
2
0
1
45
Beyler banada yardımcı olur musunuz, telefona format atamiyorum, tuş kombinanyonlariyla açınca phone locked uyarısı veriyor.unlock yapamadım artık verilmiyor diye bir yerde okudum.hafiza kartına atıp üç tuşa basınca gene phone locked yazılı kısım çıkıyor.adb komutlarıyla img. dosyalarını atıyorum bu seferde failed remote command not allowed hatası alıyorum.lutfen bilen birisi çözümü yazsin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Beyler banada yardımcı olur musunuz, telefona format atamiyorum, tuş kombinanyonlariyla açınca phone locked uyarısı veriyor.unlock yapamadım artık verilmiyor diye bir yerde okudum.hafiza kartına atıp üç tuşa basınca gene phone locked yazılı kısım çıkıyor.adb komutlarıyla img. dosyalarını atıyorum bu seferde failed remote command not allowed hatası alıyorum.lutfen bilen birisi çözümü yazsin.

Konuya yazılan yorumlardan anladığım kadarıyla, cihazınızı önce Unlock yapmanız gerekiyor sanırım.
Bu konuyla ilgili bir araştırma yaptım, hep eski, artık işe yaramayan konularla karşılaştım.
Konu hakkında daha detaylı bilgisi olanlar varsa, size bu konuda yardımcı olacaklardır.