Çözüldü Huawei Ascend G7-L01 Yazılım Yükleme Sorunu

Yazdır

Lord67

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ocak 2019
2
0
1
45
Yanitiniz için teşekkür ederim, malesef dediğiniz gibi konular hep eski ve işe yaramayan yöntemler.Telefonu unlock yapmadan hiçbir işlem yapamıyorum, unlock içinse malesef huwaei sitesinden verdiği desteği kesmiş durumda.Benim anlamadığım içerisinde orijinal huwaei yazılımı olmasina ragmen,telefon kendine format attirmiyor phone locked uyarısı veriyor, formatın huwaei ye ne zararı olacak ki, yada neden izin verilmiyor.Bu her telefon kullananın normal erişebileceği bir yol olması lazım.Cok uğraşmama rağmen çözüm bulamadım ve telefonu sahibine teslim ettim sanırım bir telefoncuya getirecek.Artik bu konuda sizlerden beklediğim bir yanıt olmayacak ama başka insanlara yardımcı olması konusunda yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yanitiniz için teşekkür ederim, malesef dediğiniz gibi konular hep eski ve işe yaramayan yöntemler.Telefonu unlock yapmadan hiçbir işlem yapamıyorum, unlock içinse malesef huwaei sitesinden verdiği desteği kesmiş durumda.Benim anlamadığım içerisinde orijinal huwaei yazılımı olmasina ragmen,telefon kendine format attirmiyor phone locked uyarısı veriyor, formatın huwaei ye ne zararı olacak ki, yada neden izin verilmiyor.Bu her telefon kullananın normal erişebileceği bir yol olması lazım.Cok uğraşmama rağmen çözüm bulamadım ve telefonu sahibine teslim ettim sanırım bir telefoncuya getirecek.Artik bu konuda sizlerden beklediğim bir yanıt olmayacak ama başka insanlara yardımcı olması konusunda yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bekleyelim bakalım, belki birileri bir şeyler yazar.

kursadalp

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Eyl 2018
1
0
1
48
Merhaba, bendeki Huawei G7'de fastboot ekranında "phone locked".
Sistem açılıyor ama sim kartı görmüyor. Sebebi cihaz IMEI bilgisini okumuyor. IMEI boş geliyor.
Fabrika ayarlarına dönmeye de sd karttan 5.1 firmware yüklemeye de izin vermiyor.
Resmi firmwareden bıktım sürekli sıkıntı yapıyordu. Unlock yapabilsem miui falan yükleyeceğim.
Telefon unlock kodum yok. Kutusunun üzerinde IMEIsi falan var.
Telefon tamircileri unlock kodu olmadan bootloaderi unlock yapabilir mi? (Yapılırsa, Ankarada bunu yapabilecek arkadaş var mı? Maliyeti ne olur? Ne kadar zamanda olur?)

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba, bendeki Huawei G7'de fastboot ekranında "phone locked".
Sistem açılıyor ama sim kartı görmüyor. Sebebi cihaz IMEI bilgisini okumuyor. IMEI boş geliyor.
Fabrika ayarlarına dönmeye de sd karttan 5.1 firmware yüklemeye de izin vermiyor.
Resmi firmwareden bıktım sürekli sıkıntı yapıyordu. Unlock yapabilsem miui falan yükleyeceğim.
Telefon unlock kodum yok. Kutusunun üzerinde IMEIsi falan var.
Telefon tamircileri unlock kodu olmadan bootloaderi unlock yapabilir mi? (Yapılırsa, Ankarada bunu yapabilecek arkadaş var mı? Maliyeti ne olur? Ne kadar zamanda olur?)

Bildiğim kadarıyla Huawei Unlock kodu için kullanılan internet sitesini devre dışı bıraktı.
Bu işlemin Box veya Dongle kullanılarak yapılması gerekiyor.
Bunun içinde bir telefon tamircisine gitmelisiniz.
Ücret 30-50 TL arası bir şeydir diye düşünüyorum.

jca

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Haz 2019
2
0
1
36
Versiyon düşürürken brick edenler 5.1.1 genel yazılımı bu siteden indirip üç tuş kombinasyonu ile başlatırlarsa yükleme başlayacaktır. tr olmayan 5.1.1 romlar işe yaramıyor.