Çözüldü Huawei Bootloader Kilidi Kaldırma - 1

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Merhaba arkadaşlar eğer huawei cihazınız hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız ve cihazınızı unlock yapmak istiyorsanız korkmayın gene unlock kodu alabilirsiniz.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses açma ve power ile cihazı açın. Veya ses kısma basılı tutarak usb kablo ile pc'ye bağlayın. Fastboot moda girecektir, fastboot modda cihazı pc'ye bağlayın. Ve cmd ekranınını açın şu komutu girin.

fastboot oem get-psid

Seri numarası ve imei numarası gözükecektir.

İmei numaranızı kopyalayın ve bulunan siteye yazın ve bütün çıkan bilgileri unlock için kullanabilirsiniz.

Yapılışı ;

1-Bootloader unlock / bootloader kilidini açma işlemine başlamadan önce şarjınızın %60'tan fazla olduğundan emin olun.
2-Öncelikle sayfasını açalım. Daha sonra oturum açalım. Eğer üye değilseniz mail adresiniz ile bir hesap açınız.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3-Daha sonra üst menüden download tıklayınız. Açılan sayfadan unlock bootloader tıklayınız.

4-Açılan sayfanın sonuna gelin "terms and condition" onaylayıp NEXT butonuna basınız.

5-Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girin.
Burası önemli arkadaşlar ufacık bir Püf Noktası ama beni baya uğraştırdı. Siz uğraşmayın. İstenilen bilgileri resimdeki gibi girin. Özellikle modeli ve seri numarasını büyük harfler ile resimdeki gibi girin. Serial no harfler ve sonradan Yazılan rakamlar bitişik olmalıdır. Sitenin Çince olmasına gerek yok. Ben İngilizce siteden yaptım.

6-Eğer girdiğiniz bilgiler doğru ise size 16 haneli bir şifre verecek. Artık bilgisayara Huawei marka telefonu unlock yapmak için bağlayabilirsiniz. Geliştirici seçeneklerini aktif hale getirin ve USB Hata Ayıklama modunu aktifleştirin. Daha sonra komut satırından şu komutu vererek

Kod:
adb reboot bootloader

telefonu fastboot moda alın. Daha sonra şu komutu girin
Kod:
fastboot oem unlock unlock-şifreniz

unlock işleni otomatik olarak başlatılacak.Cihazınız yeniden başlatılacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Not: Huawei'nin sitesinde bir problem var galiba arkadaşlar. Unlock yapmak için sizden giriş yapmanızı isteyecek fakat giriş yapınca sizi önceki sayfaya atacak. Sonra sizden unlock için tekrar giriş yapmanızı isteyecek. Bunun önüne geçmek için farklı tarayıcılar ile deneme yapın. Örneğin ben mozilla ile denedim olmadı. Sonra opera kullandım bir problem yaşamadım.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bilgi
Arkadaşlar bu ara Huawei cihazlarının unlock kodunu sitesi üzerinden alamıyorsanız sıkıntı sadece sizde değil genel bir problem var bilginiz olsun. 2 haftadır Huawei firması unlock sayfasını kapatmış. Bu aşağıdaki sayfayı Türkçeye çevirip okuyun. Detaylı açıklama var.

bilgili54

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Eyl 2018
1
0
1
48
Mail ile unlock isteyeceksiniz ama firma size 1 gün sonra kilidi gönderecek.
merhaba herkese huawei p9 lite telefonumda hafıza problemini gidermek için sd kart aldım fakat malumunuz sd karta taşınmıyor uygulamalar.
cihaza root atarak playstore dan yüklediğim uygulamaların direkt sd karta yüklenmesini sağlayabilir miyim. ille de root gerekiyorsa hala unlock kodu veriyorlar mı? kodu almak için nasıl bir mail yazdınız ve hangi mail adresine yolladınız. teşekkürler..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba herkese huawei p9 lite telefonumda hafıza problemini gidermek için sd kart aldım fakat malumunuz sd karta taşınmıyor uygulamalar.
cihaza root atarak playstore dan yüklediğim uygulamaların direkt sd karta yüklenmesini sağlayabilir miyim. ille de root gerekiyorsa hala unlock kodu veriyorlar mı? kodu almak için nasıl bir mail yazdınız ve hangi mail adresine yolladınız. teşekkürler..

Root için bir kaç video seyretmeniz yeterli olacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com