Huawei P9 İlginç Kamera Sorunu

Yazdır

isaçakır

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ocak 2017
15
6
3
Merzifon Amasya
Herkese kolay gelsin çok uzun zamandır sitenizi takip ediyorum Türk Telekom çalışanıyım bir çok cihaza yazılımsal sorunlarda vs sitenizden yardım alıyorum bu sürede. Kendime ait Huawei P9 EVA-L09 isimli cihazımda ilginç bir kamera problemi var. Aşağıdaki linkteki cihazdaki kamera sorununun aynısı var.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlk başta kamera arızasıdır diye kamera alıp taktım aynı sorun halâ var. Üstelik fenerde açılmıyor. Cihaza model ve yapım numaralarına uygun yazılım indirip sd karta atıyorum %5 te iken uyarı veriyor. Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum. Bu konuda çok bi acelem yok, fikirlerinizi bekliyorum kendinize iyi bakın.

isaçakır

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ocak 2017
15
6
3
Merzifon Amasya
Farklı bir kamera uygulaması denediniz mi?
Hardware Test uygulamaları ile cihazınızın kamera ile haberleşip haberleşmediğini kontrol edebilir misiniz?
İlginiz için teşekkür ederim, Google Play üzerinden bir çok test uygulaması indirdim fakat uygulamalardaki kamera kısmına bastığımda kamera açmadan tekrar önceki menülere attı hep, sanırım ana kartta arıza var, hayırlısı, teşekkür ederim.
Düzenleme yapayım unutmuşum, Candy Camera adlı selfie uygulamasını açtığımda ön kamera açılıyor arkaya geçtiğimde beyaz geçiş efekti ekranında kalıyor, bir kaç kez girdikten sonra uygulama ön kamerayı da açmadan atıyor, uygulama verisini silmeden kullanılmıyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İlginiz için teşekkür ederim, Google Play üzerinden bir çok test uygulaması indirdim fakat uygulamalardaki kamera kısmına bastığımda kamera açmadan tekrar önceki menülere attı hep, sanırım ana kartta arıza var, hayırlısı, teşekkür ederim.
Düzenleme yapayım unutmuşum, Candy Camera adlı selfie uygulamasını açtığımda ön kamera açılıyor arkaya geçtiğimde beyaz geçiş efekti ekranında kalıyor, bir kaç kez girdikten sonra uygulama ön kamerayı da açmadan atıyor, uygulama verisini silmeden kullanılmıyor.

Cihaza daha yazılım yüklenmedi ise ve cihaz yazılımına yetkisiz müdahale yapılmadıysa,
Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmenize rağmen sorun yaşıyorsanız, sorun büyük olasılıkla donanım kaynaklıdır.
Cihaza yazılım yüklenip yüklenmediğini veya cihaz yazılımına müdahale edilip edilmediğini bilmiyorsanız,
Öncelikle size yazılım yüklemesi yapmanızı öneririm.
Huawei cihazlar ve yazılımları hakkında yeterince bilgim yok.
Bu nedenle de bu konuda size daha fazla yardımcı olamıyorum.
Üzgünüm.

isaçakır

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ocak 2017
15
6
3
Merzifon Amasya
Yine ilginize teşekkür ederim, hâlâ çözüm bulamadım iki kamera daha denedim, ana kartı komple temizledim ilaçla vs ama yine de çözülmedi, sanırım servis masrafı çıkacak. Biraz hortlatmış gibi oldu ama kusuruma bakmayın.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yine ilginize teşekkür ederim, hâlâ çözüm bulamadım iki kamera daha denedim, ana kartı komple temizledim ilaçla vs ama yine de çözülmedi, sanırım servis masrafı çıkacak. Biraz hortlatmış gibi oldu ama kusuruma bakmayın.

Sorununuzu çözememiş olmanıza üzüldüm.
Cihazın sorununu merak ediyorum.
Cihazın sorunu çözüldüğünde bilgilendirme yaparsanız sevinirim.