Çözüldü Intel Tabletlerde Bozulan Bios Sıfırlama (Çok Kolay)

1987ep

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2019
7
0
1
33
Benim elimde de bir kaç Microsoft Windows işletim sistemli cihaz var.
Hepsi de ayrı marka ve modelli.
Cihazları sıfır aldım, jelatinlerini ben açtım, Bios'larına hiç müdahale etmedim ve şifre koymadım.
Cihazları ne zaman fabrika ayarlarına çeksem aynı ekranla bende karşılaşıyorum ve klavye bağlayarak bu ekranı geçiyorum.
Hocam tekrar 30 lira verdim yine değiştirdiler yeni otg kablosuda aldım ama yine geçmedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam tekrar 30 lira verdim yine değiştirdiler yeni otg kablosuda aldım ama yine geçmedi.

USB portun değişmesi, portun sağlıklı bir şekilde çalışacağı anlamına gelmez.
Cihazınızı herhangi bir Flash Disk ile Boot etmeyi denediniz mi?
bahsedilen yöntemle bir UEFI Medyası oluşturup deneme yapabilir misiniz?

1987ep

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2019
7
0
1
33
USB portun değişmesi, portun sağlıklı bir şekilde çalışacağı anlamına gelmez.
Cihazınızı herhangi bir Flash Disk ile Boot etmeyi denediniz mi?
bahsedilen yöntemle bir UEFI Medyası oluşturup deneme yapabilir misiniz?
İlk başta bunu denemiştim hocam görmüyor. Sürekli kasasını aç kapa yapa yapa tuşların olduğu flexide yırttım ince uçlu tornavidayla açabiliyorum artık.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İlk başta bunu denemiştim hocam görmüyor. Sürekli kasasını aç kapa yapa yapa tuşların olduğu flexide yırttım ince uçlu tornavidayla açabiliyorum artık.

Çok büyük olasılıkla USB portta bir sorun olduğu kanaatindeyim.
Bu sorunu kendi imkanlarınızla nasıl çözersiniz bilmiyorum.

suat074

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
1
0
1
57
Sağdaki 4 bacağı telle birleştirince kapalıyken oldu garanti olsun diye soldaki 4 bacağı da birbiriyle birleştirdim tekrar açtım BIOS geldi sağ olasın kardeş

yazarrr10

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ağu 2020
2
0
1
32
Sağdaki 4 bacağı telle birleştirince kapalıyken oldu garanti olsun diye soldaki 4 bacağı da birbiriyle birleştirdim tekrar açtım BIOS geldi sağ olasın kardeş
Merhaba w101 tabletimin bios aylarından sonra ekranı gitti açıyorum mause ta ışık yanıyor ama ekran gelmiyor, kısa devreyi pili çıkarıpmı yaptın acaba

rock3366

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ağu 2017
1
0
1
43
kisa devre derken biraz daha aciklayabilir misiniz w100i tablet var klavye calismiyor otg devre disi, dokunmatik devre disi onarim modunda bekliyor secenek secemiyorum, bu bacaklari telle birkestirip o halde pc yi acacakmiyiz ne yapacagiz yoksa acmadan mi yapacagiz denedim olmuyor

elkudos

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Eki 2020
1
0
1
40
ustadlar bendede rca cambio tablet var , ekran a rca yazisi geliyor, sonra biraz bekliyor ve ekrandan yazi gidiyor, ama ekran lambasi acik arkadan tam kararmadan bir muddet sonra tekrar rca yazisi cikiyor , bu islem hep boyle devam ediyor, bana ne onerirsiniz , icini acip bende mi bios cipine kisadevre yapayim becerebilirsem yada pil baglantisini icerden sokup bir kac saat bekleyip gerimi taksam ne yapsam bios ekranina ulasmak icin, tus kombinasyonuda calismiyor, usb klavye denemedim, ise yarar mi bi akil versenis.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ustadlar bendede rca cambio tablet var , ekran a rca yazisi geliyor, sonra biraz bekliyor ve ekrandan yazi gidiyor, ama ekran lambasi acik arkadan tam kararmadan bir muddet sonra tekrar rca yazisi cikiyor , bu islem hep boyle devam ediyor, bana ne onerirsiniz , icini acip bende mi bios cipine kisadevre yapayim becerebilirsem yada pil baglantisini icerden sokup bir kac saat bekleyip gerimi taksam ne yapsam bios ekranina ulasmak icin, tus kombinasyonuda calismiyor, usb klavye denemedim, ise yarar mi bi akil versenis.

Önce USB klavye ile bir deneme yapınız.
Olmazsa, sonrasına nasipse sonra bakarız.

R.Tayar61

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2019
8
1
3
38
Casper N410 tabletin bostan usb kapatmisim klavye çalışmıyor bios chip kisadevre yaptim olmadi 2 ve 4, 4 ve 7 defalarca denedim olmadı. Pil takılı iken kisa devre yapıp sonra açtım olmadi yokmu cozum

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Casper N410 tabletin bostan usb kapatmisim klavye çalışmıyor bios chip kisadevre yaptim olmadi 2 ve 4, 4 ve 7 defalarca denedim olmadı. Pil takılı iken kisa devre yapıp sonra açtım olmadi yokmu cozum

Doğrusunu söylemek gerekirse kendi imkanlarınızla Bios'u sıfırlamanız biraz zor.
Sizin durumunuzda yapılabilecek en mantıklı şey, farklı bir cihazdan alınan Bios yedeğini cihazınıza yüklemeniz olacaktır.
bulunan konuya yazılan yorumlara bir bakmanız faydalı olacaktır.