Haber iOS 14'ün Hangi Cihazlara Geleceği Ortaya Çıktı

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
iOS 14 güncellemesi alacak cihazlar sızdırıldı

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Şirketin yeni işletim sistemini Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Yeni çıkacak işletim sistemi bazı söylentiler ile gündeme geldi. İddialara göre iOS 14 cihaz desteği konusunda kullanıcı odaklı olacak. iPadOS, yakın zamanda ayrı bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmıştı. iPadOS 14 cihaz desteği ile ilgili de iddialar mevcut. Hem iPadOS 14 hem de iOS 14 güncellemesi alacak cihazlar sızdırıldı.

OS 14 cihaz desteği konusunda kullanıcı odaklı olacak

Apple, her yeni işletim sisteminde birkaç nesil önceki cihazları güncellemeden muaf tutuyor. Örneğin, iOS 12 güncellemesi alan iPhone 5S modeli iOS 13 güncellemesi almamıştı. Bu yıl şirketin farklı bir stratejiyle hareket edeceği iddia ediliyor.

iPhonesoft adlı sitenin iddialarına göre, iPhone 6s de iOS 14 güncellemesi alabilecek. Geçtiğimiz yıl hayatımıza giren iPadOS işletim sisteminde ise güncelleme konusunda herhangi bir değişiklik olmayacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

iOS 14 güncellemesi alacak cihazlar

iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPod touch (7. nesil) modellerinin güncelleme alacağı söyleniyor.

iPadOS 14 hangi cihazları destekleyecek?

iPadOS 14 cihaz desteği konusunda iOS 14 gibi cömert olmayacak. Eski cihazlara olan desteğin kesileceği tahmin ediliyor. 12.9 inç iPad Pro, 11 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad Air (3. nesil) modellerinin güncelleme alması bekleniyor. Daha eski cihazlar iPadOS 14 güncellemesini alamayacak gibi görünüyor.​

Moderatör tarafında düzenlendi: