Yardım iPhone 5S Resetleme Problemi

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bugün tamir için bir iPhone 5S geldi. Cihaz logo ekranında kalıyor ve yeniden başlıyordu. Cihaz düştükten sonra bu hatayı vermeye başlamış. Cihaza yazılım attım. Herhangi bir hata vermedi. Sadece ekran gelmemeye başladı. Yeni ekran taktım. Bu defa da belli belirsiz aralıklarla kapanıp hemen açılıyor. Açılırken ekranda kısa bir süre için logo oluyor. Ayrıca telefonun içindeki sim kartta pin kodu olmasına rağmen kapanıp açıldıktan sonra kilitli sim gibi bir uyarı vermiyor. Direk telefon açılıyor ve pin kodu girmeden şebeke geliyor.
Değerli Ustalar, profesyonel görüşleriniz benim gibi bir amatör için son derece önemli.
Teşhis ve tanılarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bugün tamir için bir iPhone 5S geldi. Cihaz logo ekranında kalıyor ve yeniden başlıyordu. Cihaz düştükten sonra bu hatayı vermeye başlamış. Cihaza yazılım attım. Herhangi bir hata vermedi. Sadece ekran gelmemeye başladı. Yeni ekran taktım. Bu defa da belli belirsiz aralıklarla kapanıp hemen açılıyor. Açılırken ekranda kısa bir süre için logo oluyor. Ayrıca telefonun içindeki sim kartta pin kodu olmasına rağmen kapanıp açıldıktan sonra kilitli sim gibi bir uyarı vermiyor. Direk telefon açılıyor ve pin kodu girmeden şebeke geliyor.
Değerli Ustalar, profesyonel görüşleriniz benim gibi bir amatör için son derece önemli.
Teşhis ve tanılarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Şahsen cihazın ana kartının zarar gördüğü kanaatindeyim.
Bu cihaz içinde geçerli midir bilmiyorum ama,
Bazen bu gibi sorunlar, vidaların çok sıkılmasından veya yanlış yerlere takılmasından da olabiliyor.
Örneğin 1.3'lük vida yerine 1.4'lük vidayı taktığınızda cihaz zarar görebiliyor.
Size önerim cihaz bileşenlerini bir mercek yardımı ile dikkatlice incelemenizdir.
Daha sonra da, cihazı, cihazı tamamen toplamadan test etmeye çalışmanızdır.
Daha fazlası için sayfalarca yazmak lazım.
Kim bilir ne oldu cihaza.
;)

Bütün bunlarla birlikte, yüklediğiniz yazılımın kaynağı ve yükleme biçimi de çok önemli.
Yazılım yükleme işlemini nasıl yaptınız?

• Beğen
Tepkiler: braveturks

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Mikroskop altında detaylı incelenmesi lazım. Bu tarz cihazların bazıları kalkamayabiliyor. Düşme esnasında, işlemci ayaklarında micron çatlak oluşmuş olabilir. Bunlar gözle görülemez, çünkü çatlak işlemci altında kalır. Uzman birisinin, baseband ic, power ic entegrelerini sök-tak, mümkünse değiştirmesi ile sorun çözülebilir. Bir de, sadece mikroskopla görülebilen, soket ayak kopmasıda olabilir.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Mikroskop altında detaylı incelenmesi lazım. Bu tarz cihazların bazıları kalkamayabiliyor. Düşme esnasında, işlemci ayaklarında micron çatlak oluşmuş olabilir. Bunlar gözle görülemez, çünkü çatlak işlemci altında kalır. Uzman birisinin, baseband ic, power ic entegrelerini sök-tak, mümkünse değiştirmesi ile sorun çözülebilir. Bir de, sadece mikroskopla görülebilen, soket ayak kopmasıda olabilir.
Mikroskop altında yaprağın enine kesitini alıp stoma hücrelerini, parazitleri filan incelemiştim. Ama hiç iphone incelemedim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. .

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Eski günler iyi günlerdi.
Cam parçasına mum damlatarak bir halka yapardık.
Sonra bu halkanın içine su damlatırdık.
Su Büyüteci kullanırdık.
;)

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Bunu bende yapmıştım. Küçükken hayalim hep bir şeyler keşfetmek, yeni bir şeyler üretmekti. Tabi o zamanlar bir köy okulunda ilkokul öğrencisiydim. Okula hayatıma devam ettikçe çok şükür normale döndüm. Keşifmiş, icatmış bıraktım o işleri.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bunu bende yapmıştım. Küçükken hayalim hep bir şeyler keşfetmek, yeni bir şeyler üretmekti. Tabi o zamanlar bir köy okulunda ilkokul öğrencisiydim. Okula hayatıma devam ettikçe çok şükür normale döndüm. Keşifmiş, icatmış bıraktım o işleri.

Ne yazık ki okullar:
Ailelerden sonra, genç beyinleri körelten, yeneteklerini sınırlayan, kapasite artışlarını engelleyen en büyük unsurlardır.
(İstisnalar elbette var.)

Sizin normale döndüm dediğiniz haliniz,
Belki de sınırlanmış ve engellenmiş halinizdir.
Sizin deyiminizle, normale dönmeseydiniz, hayatınız nasıl olurdu acaba...
Bunu hiç düşündünüz mü?

Büyük işler başaran çoğu kişinin okul hayatı düzensizdir.

Bizden geçti, bundan sonraki nesil için dikkatli olmak lazım.
;)

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Ne yazık ki okullar:
Ailelerden sonra, genç beyinleri körelten, yeneteklerini sınırlayan, kapasite artışlarını engelleyen en büyük unsurlardır.
(İstisnalar elbette var.)

Sizin normale döndüm dediğiniz haliniz,
Belki de sınırlanmış ve engellenmiş halinizdir.
Sizin deyiminizle, normale dönmeseydiniz, hayatınız nasıl olurdu acaba...
Bunu hiç düşündünüz mü?

Büyük işler başaran çoğu kişinin okul hayatı düzensizdir.

Bizden geçti, bundan sonraki nesil için dikkatli olmak lazım.
;)
Bu konuyu burada tartışırsak uzar gider, başımıza iş açarız. Bu yüzden konunun anlam ve önemine istinaden bir clip paylaşıyorum.
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.