Yardım iPhone 6S iTunes (9) Hatası

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar müşteri cihazının son sürüm güncellemesini wifi üzerinden yapmış ve cihaz yazılımı bitiremeyip itunes 9 hatası vermiş apple ın tüm makalelerine göz attım sunmuş olduğu çözümlerden hiç biri işe yaramadı. Bu durumla karşılaşıp çözüm bulabilen yada çözüm üretebilecek arkadaşlarımın önerilerini bekliyorum.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar müşteri cihazının son sürüm güncellemesini wifi üzerinden yapmış ve cihaz yazılımı bitiremeyip itunes 9 hatası vermiş apple ın tüm makalelerine göz attım sunmuş olduğu çözümlerden hiç biri işe yaramadı. Bu durumla karşılaşıp çözüm bulabilen yada çözüm üretebilecek arkadaşlarımın önerilerini bekliyorum.
Farklı pc lerde deneyin. Ve bildiğim kadarı ile 9 sorunu donanımsal bir sorun olabilir. Apple müşteri hizmetlerini ararsanız yazılım konusunda pc'ye bağlanıp yardımcı oluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Farklı pc lerde deneyin. Ve bildiğim kadarı ile 9 sorunu donanımsal bir sorun olabilir. Apple müşteri hizmetlerini ararsanız yazılım konusunda pc'ye bağlanıp yardımcı oluyorlar.
Serdar hocam inanmazsiniz yazilim konusunda burdaki arkadaşlar cok daha iyi

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Serdar hocam inanmazsiniz yazilim konusunda burdaki arkadaşlar cok daha iyi

Doğrudur ama bazen gözden kaçan birşeyler oluyor. Bide müşteriye fazla güvenmemek lazım. Cihazın gerçekten bir donanım sorunu olabilir. Yoksa neden böyle bir hata versin.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Doğrudur ama bazen gözden kaçan birşeyler oluyor. Bide müşteriye fazla güvenmemek lazım. Cihazın gerçekten bir donanım sorunu olabilir. Yoksa neden böyle bir hata versin.
İsin o kismi da var haklisiniz daha önce farklı yelere de götürmüş olabilme ihtimali ; her sey olabilir.

mstasci76

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ocak 2017
6
2
3
47
Benim müşterimde aynı şikayetle daha önce gelmişti. Güncelleme esnasında bataryanın bittiğini farkettim. Full doldurulmuş batarya ile ikinci seferde yeni yazılımı itunes üzerinden yükleyip cihazı sorunsuz çalışır vaziyette teslim ettim. Deneyin sonucu bildirin lütfen. Ayrıca recovery olmazsa dfu modda mutlaka tekrar deneyin

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İsin o kismi da var haklisiniz daha önce farklı yelere de götürmüş olabilme ihtimali ; her sey olabilir.

Cihazın donanımında sorun yoksa ve cihaz DFU Mod'a geçiyorsa, her durumda yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
iPhone telefonlarda donanımsal arızalar hariç çok fazla bir seçenek yok gibi. Ya bilgisayar değiştirirsin ya da kablo... Bunlara rağmen atmıyorsa ekranı söküp yazılım atmayı denerim, yine olmuyorsa pili değişir atmayı denerim yine olmuyorsa
oturur ağlarım :)

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
iPhone telefonlarda donanımsal arızalar hariç çok fazla bir seçenek yok gibi. Ya bilgisayar değiştirirsin ya da kablo... Bunlara rağmen atmıyorsa ekranı söküp yazılım atmayı denerim, yine olmuyorsa pili değişir atmayı denerim yine olmuyorsa
oturur ağlarım :)
Aynen, hocamın dediği gibi fazla seçenek yok. Bende hocamın saydığı işlemleri yapıp olmazsa iade ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Hata 9 işlemci hatası hocam
Bence de Baseband işlemcisi arızalı. İtunes'a giren cihazda işlemci hatası olmaz. İşlemci hatasında, cihaz ya tam susar yada elmada kalır.

Moderatör tarafında düzenlendi: