Yardım İş Yerinizde veya Evinizde Hangi İnterneti Kullanıyorsunuz?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar iş yerinizde veya evinizde hangi İnterneti Kullanıyorsunuz?

Bu ara çevremde herkes Türknet almaya başladı. 60 tl ve kota yok, hızı da çok iyi iş görüyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba arkadaşlar iş yerinizde veya evinizde hangi İnterneti Kullanıyorsunuz?

Bu ara çevremde herkes Türknet almaya başladı. 60 tl ve kota yok, hızı da çok iyi iş görüyor.

Benim evimde iki farklı bağlantı var.

Birincisi TTNet'ten transfer olduğum TurkNet.
100 Mpbs'ye kadar hız, sınırsız, kotasız ve limitsiz.
Yaklaşık 3 aydır kullandığım TurkNet bağlantısında bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım.
Bu bağlantıyı sadece indirme ve gönderme işlemleri için kullanıyorum.
Ayda yaklaşık 6 TB veri indiriyorum.
(Vuruyorum Torrent'in dibine.)

İkincisi bölgesel olarak internet hizmeti veren özel bir bağlantı.
30 Mbps sabit hız, geniş bant, yüksek Upload hızı, sınırsız, kotasız ve limitsiz.
Bu bağlantıyı da internette sörf ve Upload yaparken kullanıyorum.

Her iki bağlantıdan da oldukça memnunum.

İlave olarak da yedekte Turkcell 4.5 G Winn Wi̇Fi̇ tutuyorum.

İtiraf ediyorum:
Ben internet bağımlısıyım ve internetsiz kalmaktan çok korkuyorum.
:zuhaha:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bende iki farklı bağlantı var.

Yaklaşık 3 aydır kullandığım TurkNet bağlantısında bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım.

30 Mbps sabit hız, geniş bant, yüksek Upload hızı, sınırsız, kotasız ve limitsiz.

İtiraf ediyorum:
O zaman Türk Telekom kullanmak pekte akıllıca değil. Hem Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar hemde Türk Telekom'dan daha hızlılar. Ve daha avantajlılar, o zaman bu türk telekom bize niye eziyet ediyor.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
O zaman Türk Telekom kullanmak pekte akıllıca değil. Hem Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar hemde Türk Telekom'dan daha hızlılar. Ve daha avantajlılar, o zaman bu türk telekom bize niye eziyet ediyor.

Türk Telekom'un izlemiş olduğu politika, sözleşmeyi imzalat sömür mantığıdır.
Ayrıca bu amaç uğruna da çok ama çok fazla reklam giderleri var.
TurkNet reklam gideri olmadığı için reklam giderleri yerine daha uygun fiyatlara daha iyi hizmet verdiğini iddia ediyor.
Bu iddiası ne kadar dorudur bilemem.

TurkNet'i:
İnternetin çevirmeli hatlar üzerinden sağlandığı, Fax Modem'le kurulduğu ve saatlik/kontörlü tarifelerin olduğu zamanlardan bilirim.
O zamanda memnundum.
Şimdi de memnunum.
Lakin bu demek değildir ki, TurkNet kullanan herkes memnun/memnun olacak.
Elbette memnun olmayanlarda var.
Mesela bulunduğunuz yerde alt yapı sorunu vardır, bağlantılar kötüdür, değil TurkNet'ten hiç bir servis sağlayıcısından verim alamazsınız.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Türk Telekom'un izlemiş olduğu politika, sözleşmeyi imzalat sömür mantığıdır.
Ayrıca bu amaç uğruna da çok ama çok fazla reklam giderleri var.
TurkNet reklam gideri olmadığı için reklam giderleri yerine daha uygun fiyatlara daha iyi hizmet verdiğini iddia ediyor.
Bu iddiası ne kadar dorudur bilemem.

TurkNet'i:
İnternetin çevirmeli hatlar üzerinden sağlandığı, Fax Modem'le kurulduğu ve saatlik/kontörlü tarifelerin olduğu zamanlardan bilirim.
O zamanda memnundum.
Şimdi de memnunum.
Lakin bu demek değildir ki, TurkNet kullanan herkes memnun/memnun olacak.
Elbette memnun olmayanlarda var.
Mesela bulunduğunuz yerde alt yapı sorunu vardır, bağlantılar kötüdür, değil TurkNet'ten hiç bir servis sağlayıcısından verim alamazsınız.
Kullananlar çok memnun şu an. Alt yapı olarak iyi ama dediğiniz gibi bizim orada iyi belki başka yerde kötüdür. Bide buralarda fiber internet var. Oda her yerde yok, çatıya bir sinyal alıcı koyup o şekilde internet veriyorlar. Onda da hiç sınır yok. Ayrıca sözleşme yok.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kullananlar çok memnun şu an. Alt yapı olarak iyi ama dediğiniz gibi bizim orada iyi belki başka yerde kötüdür. Bide buralarda fiber internet var. Oda her yerde yok, çatıya bir sinyal alıcı koyup o şekilde internet veriyorlar. Onda da hiç sınır yok. Ayrıca sözleşme yok.

İyi kötü, her evde bir internet bağlantısı artık bir zorunluluk oldu.
İhtiyacınızı belirleyerek sizin için en uygun olanı seçmeniz faydalı olacaktır.
Alt yapı sorunu yoksa TurkNet'i şiddetle tavsiye ederim.
Yanında her yöne aylık 1000 dakika ücretsiz telefon görüşmesi de veriyorlar.

Son düzenleme:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Benim evimde iki farklı bağlantı var.

İtiraf ediyorum:
Size en etkili ve kötü beddua herhalde "İnşaallah internetsiz kalırsın, wifi ve 3g çekmeyen bir adaya düşesin."olurdu. :D:D:D

Yada internetin üstüne yemin et, yalan söylüyorsan internetin kesilsin falan.:D:D:D

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Al birini vur ötekine. Hangi birisi iyi ki acaba. Açın şikayetvar internet sitesini, millet hepsine sövüyor sayıyor hatim indiriyor. Bunların içinde en kötüsü ve dolandırıcısı Türktelekom. Adamlar devletüstü çalışıyorlar. Kimseden korkmuyorlar. Bir yere de şikayet edemiyorsun. Çünkü ucundan tutacağın bir kanun yok. Türktelekomu sadece kontörlü bir yedek hattım var, onda kullanıyorum o kadar. Superonline dan başlayım Türknette bitireyim desem, 150 sayfa yazı çıkar. Türknette iyi bir halt değil. Ona abone olan çabuk çıkamıyor. Keza diğerleri de aynı. Telefonda "evet" deyince oluyorda, ne hikmetse "hayyııııırrrr lan" deyince olamıyor. İnsanı labirente sokuyorlar, buraya fax, buraya telefon, yok olmadı tekrar yazı, mektup sövmeler saymalar, müşteri hizmetlerindeki gençlerin anneleriyle akraba olmalar, iş uzayıp gidiyor. Valla hepsini bir kese kağıdına koyup yakmak var ya, ama Yavuz beyin dediği gibi internetsiz olmuyor, yapamıyoruz. Mutlaka birininkine değdireceğiz. Kaçışımız yok. Tabii ki aldığımız hizmetin kalitesi bulunduğumuz yerle de alakalı ama bizleri soydukları o paralarla onlar da hizmeti düzgün yapsınlar kardeşim. Benim sokağımda fiber var, diğer sokakta yok. Bir kablo bu ya, çekmek o kadar mı zor. Ne yapıyorlar, hiç harcamayalım ama devamlı katlanarak kazanalım. Zehiri zıkkım olsun. Herkes evinin rızkından keserek ödüyor bu paraları. Bir kere bu Adil Kota olayını çözmeli. Sabah 2-8 arası uygulama, bu firmaların bazı savlarını da çürüttü gitti. Ne diyorlardı, çok bağlantı var, sistem yavaşlıyor falan gibi şeyler zırvalıyorlardı. Yine iş devlette bitiyor. Devlet "ne lan bu adil kota zırvası. Kaldırıyorum, uymayanı kapatır lisansını alırım" desin de göreyim. Nasıl kaldırıyorlar. Benim arkadaşlarım var ruslar, bana gülüyorlar ya. cep telefonumda 4gb internetim var dedim. Adamlar gülmekten ağladılar. Biz o 4gb interneti bir günde harcıyoruz. Bizde limit yok dediler. Ukrayna, rus, nataşa gibi değerler yanına limitsiz interneti de ekleyince, bir anda içime rusya aşkı oluştu ve gitmek geldi içimden.:D Şaka bir yana, vatandaşını hor gören ve devamlı dürtmeye çalışan tek devlet zannediyorum bizim ki ne yazık ki. Üzülüyorum. İnşallah düzelir.

• Beğen

Trojanali58

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Nis 2017
9
2
3
34
Vodafone Net Kullanıyorum Aylık 49 Lira bu 3.Senem Çok Şükür Bir Sıkıntı Yaşamadım Ne Fatura Konusunda Nede Hız/Bağlantı Konusunda

• Beğen