Yardım Lefe Blade X9 Android Yedeği ve Rom Yükleme

• Konbuyu başlatan No44
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 2K

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Merhaba arkadaşlar, bende LEFE BLADE X9 diye ismi geçen bir cihaz var. Cihaz özellikleri olarak idare eder ama Android sürümü 6.0.1 ve ben bunun için ROM dosyası bulamıyorum. Ben de hemen hemen tüm özellikleri aynı olan SONY XPERİA L2 için geliştirilmiş Lineage OS ROM'unu denemek istiyorum. Her türlü sıkıntıya karşı ilk önce TAM bir Android yedeği (recovery'den tutunda IMEI'e kadar yani HardBrick olma durumunda da işime yaracak bir yedekleme lazım, tabii TWRP'den yedeği gene yüklediğim zaman alacağım ama bana PC üzerinden de TAM bir yedekleme programı lazım.) Bir de bu SONY ROM'unu yüklediğim zaman sizce bir sıkıntı olur mu?
Bu arada cihaz özellikleri istek üzerine tam atabilirim. Özelliklerden çoğu zaten benzer ama benim cihazın çözünürlük oranı SONY cihazına göre yüksek bide SONY'de çift ve tek hatlı model var ama benim model çift hatlı, tek hat için yapılmış Android ROM unu yüklesem dahi diğer hattı kullanabilir miyim?

MTK 6737T
3GB RAM
32GB HAFIZA

Bir de benim cihazda yerel güncellemeler diye bir seçenek var. Buna tıklayınca dosyaları açıyor Bundan da ROM yükleme işlemi yapılabilir mi?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aklımda vardı ama onun Recovery ide yedeklediğinden emin değilim. Aklımda bulunsun ama başka tavsiyeniz var mı?

Bildiğim kadarıyla yedekleme işlemi için çoğu zaman Box veya Dongle denilen aralar kullanıyor.
Bunlar telefon tamircilerinde mevcut.

Sizin için bir araştırma yaptım.
bir açıklama mevcut.
da WwR MTK.
Programı biraz karıştırırsanız çözersiniz zaten.
Umarım işinizi görür.

Unutmadan, daha önce söylemiş miydim bilmiyorum, cep telefonları hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Çok araştırıp bol bol okuyorum, bazı önerilerde bulunuyorum lakin bunları tecrübe etmedim.
Paylaştığım bilgileri, yaptığım araştırmalar sonucunda edindiğim bilgiler ışında paylaşıyorum.