Recovery LG G3 D855 Android 5.0 Lolipop Root ve TWRP Yükleme Rehberi

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
[One Click Root] LG G3 Android 6.0 Lollipop ve Kit-Kat sürümleri için Root yapma rehberi ve Twrp yükleme rehberi ile karşınızdayız. Lütfen işlemleri sırası ile ve doğru bir şekilde yapınız. Karşılaşacağınız hataları bize bildirmeyi unutmayın.
  • UYARI: Anlatım Sadece LG G3 D855 16/32 Gb Modelleri için Geçerlidir. Diğer modeller için lütfen denemeyiniz.
LG G3 Android 5.0 Lolipop Root Dosyaları
LG G3 Android 5.0 Lolipop Root Yapma Rehberi
  1. Telefonda USB Hata Ayıklama’yı açıyoruz. Bunun için “Ayarlar – Genel – Telefon Hakkında – Yazılım Bilgiler‘ne girip Yazım Bilgilerine Geliştirici Seçenekleriaçılıncaya kadar üst üste basıyoruz.” Geliştirici seçenekleri açıldığı zaman Usb Hata Ayıklamayı açıyoruz.
  2. Telefonumuzu bilgisayara açık olarak bağlıyoruz. USB Hata ayıklama iznini kabul ediyoruz.
  3. Daha önce indirmiş olduğumuz LG One Click Root programını çift tıklayarak bilgisayarımıza kuruyoruz.
  4. Masaüstüne gelen kısayolu tıklayarak programı açıyoruz.
  5. Start düğmesine basarak Supersu‘nun kurulmasını bekliyoruz. Bu işlemler sırasında telefonunuz otomatik olarak kapanıp açılacaktır.
  6. Done! Yazısı gördünüzde Supersu Kurulmuş demektir.

LG G3 Android 5.0 Lolipop TWRP Yükleme Rehberi
  1. TWRP dosyamızı yükleyelim ve zip içindeki apk telefona atıp yükleyelim. Root izni isteyecektir kabul edelim.
  2. Telefonda Hint başlıklı Everything seems fine, you can flash twrp now mesajını gelince OK basalım.
  3. Flash TWRP yazılı Lollipop şekeri simgesine tıklayın kurulumu yapılacaktır.
  4. TWRP Now installed yazını görünce OK deyip uygulamadan çıkalım.
  5. Telefonumuza TWRP yüklenmiştir.
Konu alınmıştır ve tarafımca test edilmiştir.

Unutmayınız.
Buradaki işlemler yapılırken yanlış işlem yapıldığı takdirde cihazınızda zarar oluşabilir ve Cihazda oluşacak zarardan ve sorumlu değilimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Empat

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Şub 2018
13
2
3
Antalya
LG One Click Root yazılımı Waiting for device... yazısında kalıyor 5 dakikadan fazla. Defalarca denemeler yaptım. Cihazdan usb hata ayıklama izni verdim, pc sürücülerini yükleye tıkladım, sistemimdeki antivirüs/firewall'ı kapattım. Sistemimde telefonumun bağlı olduğunu görebiliyorum, bildirimi geldi ve aygıtlar kısmında görünüyor. Yazılımı root yetkileriyle ve uyumluluk modlarında çalıştırmayı denedim.
Deneyebileceklerim neler? Önerileriniz nelerdir?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
LG One Click Root yazılımı Waiting for device... yazısında kalıyor 5 dakikadan fazla. Defalarca denemeler yaptım. Cihazdan usb hata ayıklama izni verdim, pc sürücülerini yükleye tıkladım, sistemimdeki antivirüs/firewall'ı kapattım. Sistemimde telefonumun bağlı olduğunu görebiliyorum, bildirimi geldi ve aygıtlar kısmında görünüyor. Yazılımı root yetkileriyle ve uyumluluk modlarında çalıştırmayı denedim.
Deneyebileceklerim neler? Önerileriniz nelerdir?

Cihazınızın Android sürümü nedir?