LG G4 H815TR 5.1.1 ve 6.0 Rom

Yazdır

drmrt

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Eki 2017
10
7
3
35
Gerekli açıklamaları, yazılım yükleme araçlarını ve rom dosyalarını yer alan bağlantıyı takip ederek indirebilirsiniz.
Merhaba. Lg g4 cihazımın şarjı çok kısa sürede bittiği için 6.0'dan 5.1'e düşürmek istiyorum. Lg servisindeki çalışan telefon tamamen kapanabilir diye sürüm düşürme yapmak istemedi. Herhangi bir sıkıntı olur mu, yardımcı olur musunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Merhaba. Lg g4 cihazımın şarjı çok kısa sürede bittiği için 6.0'dan 5.1'e düşürmek istiyorum. Lg servisindeki çalışan telefon tamamen kapanabilir diye sürüm düşürme yapmak istemedi. Herhangi bir sıkıntı olur mu, yardımcı olur musunuz?

Pil değiştirmeyi denediniz mi

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Elinizde dogru kdz dosyası mevcut ise cihazınızda root ve bootloader unlock işlemi gerekmediğinden yazılımı doğrudan atabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: drmrt

drmrt

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Eki 2017
10
7
3
35
Elinizde dogru kdz dosyası mevcut ise cihazınızda root ve bootloader unlock işlemi gerekmediğinden yazılımı doğrudan atabilirsiniz.
Bu konuda hiç bir bilgiye sahip değilim, yukarıdaki bağlantıyı takip ederek yapmaya çalışacağım, teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
O nasıl bir LG servisiymiş. Sürüm düşürünce cihaz çöker ne demek ya. Elinizde her türlü ekipman var, sizde çökertmeyin cihazı.

imei numaranızı girerek yazılımınızı download edebilirsiniz.

• Beğen

drmrt

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Eki 2017
10
7
3
35
O nasıl bir LG servisiymiş. Sürüm düşürünce cihaz çöker ne demek ya. Elinizde her türlü ekipman var, sizde çökertmeyin cihazı.

imei numaranızı girerek yazılımınızı download edebilirsiniz.
Lg g4'lere sürüm düşürme yapmıyoruz dedi. Halledebilirim inşallah, çok sağ olun.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Tam olarak lg g4 hangi modelidir. Ayarlar kısmından bu bilgiler atarsanız daha iyi olur. H815 veya H815tr modellerinden hangisidir. Ayrıca benim size önerim custom rom kullanmanız hen batarya hemde stabilite olarak daha iyi olur. Ama İlk önce cihazınızın bilgileri lazım.

drmrt

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Eki 2017
10
7
3
35
Tam olarak lg g4 hangi modelidir. Ayarlar kısmından bu bilgiler atarsanız daha iyi olur. H815 veya H815tr modellerinden hangisidir. Ayrıca benim size önerim custom rom kullanmanız hen batarya hemde stabilite olarak daha iyi olur. Ama İlk önce cihazınızın bilgileri lazım.
Model olarak h815tr. Başka hangi bilgileri söylemem gerekiyor, ayrıca custom rom kullanmak konusunda da yardımcı olur musunuz?

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Model olarak h815tr. Başka hangi bilgileri söylemem gerekiyor, ayrıca custom rom kullanmak konusunda da yardımcı olur musunuz?
Konunuyu takip ederseniz gerekli bilgi ve dosyaları paylaşacağım. Biraz zaman verin bana sıfırdan bir anlatım yapacağım. Ve anlatımı siteye ekleyip gerekli linki atacağım. Bu işlemler için elinizde pc olması gerekir. Ve azda olsa pc kullanımı ve yazılım yükleme tecrübesi olması gerekir. Ben anlatımı yaparım takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen

drmrt

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Eki 2017
10
7
3
35
Konunuyu takip ederseniz gerekli bilgi ve dosyaları paylaşacağım. Biraz zaman verin bana sıfırdan bir anlatım yapacağım. Ve anlatımı siteye ekleyip gerekli linki atacağım. Bu işlemler için elinizde pc olması gerekir. Ve azda olsa pc kullanımı ve yazılım yükleme tecrübesi olması gerekir. Ben anlatımı yaparım takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım.
Tabii ki, çok teşekkür ederim, sağ olun.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Sürüm düşürürsen telefonun çökme riski var. Ama kesinlikle çökecek diye bir şey yok. Eğer cihaz çökerse "lg mobile support tool" cihazı kaldırmak mümkün. Saygılar.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Tabii ki, çok teşekkür ederim, sağ olun.
Şimdi biraz araştırdım sizin geri dönüş yapabilmeniz için lg g4 lolipop H815tr olanları denemeniz lazım. Lg flash tool 2014 ile veya lg up gibi araçlarla bu işlemi yapabilirsiniz.

Onun dışında octoplus Box ile aynı cihaza downgrade işlemi yapılmış. Yani 6.0.1 den 5.1.1 indirilmiş. Ama bu box genelde cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur. Ücretli bir kutudur.

Custom rom için cihazın unlock olup twrp yüklenmesi gerekiyor ama lg Türkiye modeline yani H815tr modeline unlock imkanı vermiyor. Gene bu işlem için octoplus Box gerekmektedir. Custom rom değil ama lg g5 romunu lg g4 için portlama yapmışlar. Onun konusuda vardı isterseniz linkleri atarım.

Siz neye karar verirseniz ona göre biz dosyaları paylaşırız. Ama bu işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Sorumluluk tamamen size aittir.

Android 6.0.1'den bir önceki yazılım.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Downgrade yapabilmen için Octoplus lazım. Lg Flash Tool ile downgrade yapamazsınız.

• Beğen