Çözüldü LG K10 K428 Root

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu cihazdan elimde var. Root yapmaya çalışıyorum ama bir türlü olmadı. Daha önce eline gelen varmı bu cihazdan. T mobile cihazı, snapdragon Qualcom işlemcili bir cihazdır.

Hala root edemedim cihazı, türkçe dil eklemem lazım eft dongle ile ama root olmuyor. Eft dongle root olmadan bu cihaza destek vermiyor.

Xda sitesinde root ile ilgili konu buldum ama kodlar w7 çalışırken w10 da çalışmıyor. Error device Offline yazıyor. W7 de bir yerde hata veriyor ve işlemler olumsuz sonuçlanıyor.

Edit = Root ettim cihazı anlatım aşağıdadır.

[SHOWTOGROUPS=4,6,3]
İlgili

1. bulunan dosyayı indirin ve bilgisayarda C diski içinde ayıklayın. Pc windows 7 olsun. W10 da bu kodlar çalışmadı.
2. İndirdiğimiz dosya içindeki süper su uygulamasını telefonun direk kendi hafızasına atın. Herhangi bir dosya içinde olmadan atın.
3. İndirdiğimiz adb dosyası içinde komut penceresini açın. (Klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin.)

Kodlar aşağıdadır sırası ile tek tek girip enter diyeceğiz.

adb push dirtycow /data/local/tmp

adb push recowvery-applypatch /data/local/tmp

adb push recowvery-app_process32 /data/local/tmp

adb push recowvery-run-as /data/local/tmp

adb push twrp-3.1.0-0.img /sdcard/twrp.img

adb shell

cd /data/local/tmp

chmod 0777 *

./dirtycow /system/bin/applypatch recowvery-applypatch

"<Note! wait for to finish>" Bu kodu girdikten sonra bekleyin. Ve bitmesini bekleyin sonra aşağıdaki kodu girin.

./dirtycow /system/bin/app_process32 recowvery-app_process32

"<Note! wait for to finish, it should appear to crash, however
the crash will not happen, you have to force the crash.
to do this wait for the exploit to finish. now press and hold
the power button until you see the t-mo logo screen and hear
the jingle. now it's crashed and you can continue onto the next
step>" En önemli kısımlardan biri burası burada yukarıdaki kodu girdikten sonra ve işlem bittikten sonra, açma kapama tuşuna 1 kere basın sonra tekrar 1 kere daha basın. Cihaz çökecek ve kapanacak sonra hiç birşey yapmadan sadece t mobile logosu gelene kadar açma kapama tuşuna basılı tutun. Logo gelince elinizi çekin. İşlemleri t mobile logosu ekranda iken yapmaya devam edeceğim. Logo olur ekranda ama aygıt yöneticisinde cihaz görünecektir ve kodlar işleyecektir. Sonra exit yazın ve aynı komut penceresi üzerinden devam edin.

exit

adb logcat -s recowvery

"<wait for it to tell you it was successful - Then Press>" Bu kodu girin ve ekranda Successful yazısını görünce aşağıdaki kodu girin.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

"[CTRL+C]" klavyeden yapın ve devam edin.

adb shell reboot recovery

"<wait for phone to boot up again, your recovery will be reflashed to stock>"

adb shell

getenforce

"<it should say Permissive>" Burda permissive yazan yazıyı görmeniz lazım eğer görüyorsanız işlemler doğru devmam ediyor demektir.

cd /data/local/tmp

./dirtycow /system/bin/run-as recowvery-run-as

run-as exec ./recowvery-applypatch boot

"<wait for it to flash your boot image this time>"

run-as su

run-as exec dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/
block/bootdevice/by-name/recovery

"<wait for it to complete>"

reboot recovery

"<once in twrp do the following>" Şimdi twrp açılacak ve twrp içinden süper su yükleyin işlemler bu kadar.

click install

select supersu 2.79-sr3.zip

reboot

setup your phone and enjoy

thats it. enjoy root!

[/SHOWTOGROUPS]

Moderatör tarafında düzenlendi:

looupss

Aktif üye
Yasaklı üye
31 Ocak 2017
98
148
33
44
Yurt Dışından Gelen İngilizce Telefon Root'suz Nasıl Türkçe Yapılır? Morelocale 2 uygulaması nasıl kullanılır?
Başta söyleyeyim %90 civarlarında telefon Türkçe oluyor.

Telefon Türkçe olmadan önce :

Şimdi adımlara geçelim :
1) Google Play Store'den "Morelocale 2" programını bulup indiriyoruz.
2) Morelocale 2 uygulamasını indirip kurduktan sonra açın ve Türkçe'yi seçiniz. Telefonunuz Root'lu ise Türkçe olur direk eğer Root'lu değil ise alttaki uyarıyı alırsınız. Telefonu bu adımda Türkçe olanların işi burada bitmiştir, eğer dediğim gibi alttaki resimdeki uyarı alanlar adımlara devam etsin.

3) Hemen üstteki hatayı alanlar Minimal ADB and Fastboot programını indirerek bilgisayara kuruyorsunuz. video'yu izleyerek USB Hata Ayıklama (USB Debugging) nasıl aktifleştirilir öğreniyoruz. Bu videodan daha fazlasını da öğrenebilirsiniz ama onun orada kullandığı telefon uygulaması Morelocale 2 değil ama mantık aynı. Size tavsiyem buradaki adımları takip edin, tercih sizin.

4) USB Hata Ayıklama aktifleştirildikten sonra USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlayın ve kurduğumuz Minimal ADB and Fastboot programını çalıştırın. Program çalışınca siyah bir ekran gelecek oraya komut yazacağız.

5) Açılan siyah ekrana adb shell komutunu yazıyorsunuz ve enter'a basın. Bu komutu yazınca bende siyah ekranda hata verdi ve videonun 4:44 zamanında telefonda arkadaşın gösterdiği gibi Allow USB Debugging? adlı küçük bir pencere açıldı, oradan Always allow from this computer seçeneğini işaretledim ve OK'a bastım sonra tekrar bilgisayardaki siyah ekrana adb shellkomutunu yazınca başarılı oldu.

6) adb shell komutu başarılı olduktan sonra yine siyah ekrandan devam ederek pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION komutunu yazın ve enter'a basın. Beşinci ve altıncı basamakta anlattığım işlem sonucunda o siyah ekrandaki sonuç hemen alttaki resimde görüldüğü gibi olacak.

7) Şimdi telefondan Morelocale 2 uygulamasını açarak Türkçe'yi seçiyor
Bu Yöntemi bir denermisin

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
More locale 2 ile türkçe olmuyor denedim. Şimdi şöyle birşey fark ettim yarı onu deneyeceğim. Yazılım yüklemesi yapıp bu işlemleri öyle deneyeceğim. Çünkü more locale 2 hiç türkçe yapmıyor. Root atmak istememin sebebi cihaza kalıcı türkçe için eft dongle ile türkçe dil eklemek.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Dil değiştirme ile root atamamanın ilgisi nedir ?

Root yapılmadan android cihazların çoğuna dil ekleyemezsin. Arkadaşlar morelocale2 uygulması ile dil ekleme konusunda bilgi paylaşmışlar bu yöntem için root gerekmiyor fakat geçici dil oluyur formatla beraber silinir. Serdar arkadaşımızın yaptığı işlem kalıcı dil işlemidir.

Son düzenleme: