Çözüldü LG K10 LTE K430DSY IMEI Repair

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Octoplus box gereklidir. Ve LG aktiviteli olmalıdır.

Cihazın ayarlardan, usb hata ayıklama ve güvenlik bölümünden bilinmeyen kaynaklar açık olmalıdır.

Cihaza root atmak gerekmez.

Octoplus box'ı aç ve cihazı bağla, cihazın portunu seç.
Programda , altta bulunan unlock tıkla ve bekle, program senden kabloyu söküp, cihazı ses açma tuşuna basılı tutarak cihazı PC'ye bağlamanı isteyecek.
O şekilde yap ve bağla, cihazı görecek ve unlock yapacak. Octoplus'ta da unlock done yazısını gördükten sonra, sıra geldi imei yazmaya, imei numaranızı telefonunuzun arkasında bulunan etikette yazar.

2 imei numaranızı da program'a yazın. İmei fix yazan yere tıklayın, gene program biraz zaman sonra cihazı usb'den ayırmanızı isteyecek.Ve telefonu ses açma tuşu ile usb kablosunu bağlayın. Cihaz kendini download moda alacak ve program görecek, imei yazacak. İmei yazıldığını gene programda yeşil yazı ile belirtecek. Hata verirse kırmızı yanar genelde. Ve işlemleri baştan yapabilirsiniz.

İmei *#06# ile kontrol edebilirsiniz.
Not= Anlattığım bu yöntem bizzat tarafımca denenmiş bir yöntemdir. Sorusu olana konu altından vaktim olduğu sürece yardım etmeye çalışacağım.
Buda videolu anlatım.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: erkan81x

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hocam bu işe çok yabancıyım. Box kutusu derken? Ben sadece octoplus.com dan software yi indirdim. Ne yapmam gerektiğini anlatırsanız çok mutlu olurum.

Sadece box yazılımını indirmişsiniz. Bu işinizi görmez box kutusu elinizde olması gerek. 1000 tl civarı box. Onun için en mantıklısı bir telefoncuya gidin ve cihazınızı tamir ettirin.

• Beğen
Tepkiler: venusgsm ve Batu

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Ah ah, hep düz mantık. İndir yükle kurtul. Para pul box maks hiçbiri yok. Maks ne ya. Box gerekiyor bu yazılımda.

sedosi21

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2017
27
19
3
39
merhaba octoplus ile octopus farklı boxlar mı? octopus ile yapsak olur mu?

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
43
Bitlis
Bunda imei yazarken patchleme yokmu z3xte varda o yuzden sordum acaba basta yaptiginiz unlock o isemi yariyor? Chimera mi alsak yoksa bunumu bilemedim