MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Meta başlık: MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Meta açıklama: MAUI Meta 3G/4G MTK Kalıcı IMEI Repair - En Garanti Yöntem

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
valla bana bir telefon borçlusun. 800 lira vermiştim. bir çözüm bulursan bi ara link atarsan sevinirim

Konuya böyle yaklaşırsak, her bıçak satıcısının da kendisini sakatlayanlara organ bağışlaması gerekir.
:zuhaha:

Bu konu aklımda, bir kaç Çinli tanıdığımla iletişim de kurdum.
Bilgi paylaşımı olursa, bende edindiğim bilgileri burada seve seve paylaşırım.

Son düzenleme:

deta53

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2019
9
3
3
43
valla bana bir telefon borçlusun. 800 lira vermiştim. bir çözüm bulursan bi ara link atarsan sevinirim

aynı telefondan bende var. açıkçası aldığımda bu kadar kaliteli şık bir telefon olduğunu düşünmüyordum.tasarımı ve performansı fiyatına göre çok iyi pubg gibi bir oyunuda sorunsuz oynatıyor. imei repair olayına hiç girmedim sebebi cihazın modem dosyası ortalıkta yok ve flash tool ile yüklenebilir yazılımda paylaşılmamış. üzerinde 3 ay öncesine ait stock android 9 yüklü. 3 aydır tek bir güncelleme dahi almamış. root twrp gibi işlemlere güvenmedim daha önceki tecrübelerime dayanarak cihaz kullanılmaz hale gelir diye korktum. ki korktuğum şeyler senin başına gelmiş. mtk işlemci telefonların en büyük sorunu iyi kaliteli cihaz çıkarııp sonrasında yazılım desteği vermemeleri.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
aynı telefondan bende var. açıkçası aldığımda bu kadar kaliteli şık bir telefon olduğunu düşünmüyordum.tasarımı ve performansı fiyatına göre çok iyi pubg gibi bir oyunuda sorunsuz oynatıyor. imei repair olayına hiç girmedim sebebi cihazın modem dosyası ortalıkta yok ve flash tool ile yüklenebilir yazılımda paylaşılmamış. üzerinde 3 ay öncesine ait stock android 9 yüklü. 3 aydır tek bir güncelleme dahi almamış. root twrp gibi işlemlere güvenmedim daha önceki tecrübelerime dayanarak cihaz kullanılmaz hale gelir diye korktum. ki korktuğum şeyler senin başına gelmiş. mtk işlemci telefonların en büyük sorunu iyi kaliteli cihaz çıkarııp sonrasında yazılım desteği vermemeleri.

Cihaz yedeğini alıp paylaşabilir misiniz?
Merak etmeyiniz, bu işlemin hiç bir riski yoktur.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
hocam size zahmet cihaz yedeğini alıp bizimle paylaşırmısınız. benim cihaz brick oldu. yazılım lazım. adminin dediği gibi cihazınız hiçbir zarar görmez.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Hocam burda sp flash tool rom verilmiş indirmek için premium hesap lazim. Ariyorum bulursam indirecem
bu siteyi biliyorum. orada verilen yazılımı buldum merak etmeyin. Hatta admin de vermişti.
ama dosyalar eksik. Rica etsem siz Spflash tool aracıyla telefonunuzu yedekleyip bana gönderseniz olurmu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

deta53

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2019
9
3
3
43
Nasil gondereyim hocam. En az 1gb falan yedek olur. Uploadım 792kbsn. Bir megabit bile degil. Kac saat surer kim bilir.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
Nasil gondereyim hocam. En az 1gb falan yedek olur. Uploadım 792kbsn. Bir megabit bile degil. Kac saat surer kim bilir.
hocam bana sadece preloader. bin, boot. img ve recovery. img dosyaları lazım. hepsi 50mb anca tutar. ister google drive yükleyip bana link gönder, istersen adresime gönder gönderebildiklerini lütfen. Telefon uçtu çünkü

deta53

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2019
9
3
3
43
hocam bana sadece preloader. bin, boot. img ve recovery. img dosyaları lazım. hepsi 50mb anca tutar. ister google drive yükleyip bana link gönder, istersen [email protected] adresime gönder gönderebildiklerini lütfen. Telefon uçtu çünkü
forumda alatıldığı gibi yedek almaya çalıştım mtk droid tool cihazı görmüyor driveler kurulu. aşağdaki anlatım dışında başka nasıl yedek alınıyor.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
forumda alatıldığı gibi yedek almaya çalıştım mtk droid tool cihazı görmüyor driveler kurulu. aşağdaki anlatım dışında başka nasıl yedek alınıyor.

ben bu adresteki scatter dosyasını kullanmıştım. mtkdroid tools kullanmadan aldım. belki de en büyük hatayı orada yaptım. sen bu linkteki scatter dosyasını kullanarak Spflash tool aracını çalıştır. reedback menüsünü aç. tüm birimlere tik at. ilerde kullanırsın diye. starta bas telefonu kapalı haldeyken bağla. işlem bitince bana lazım olanları gönderirsen sevinirim

deta53

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2019
9
3
3
43
ben bu adresteki scatter dosyasını kullanmıştım. mtkdroid tools kullanmadan aldım. belki de en büyük hatayı orada yaptım. sen bu linkteki scatter dosyasını kullanarak Spflash tool aracını çalıştır. reedback menüsünü aç. tüm birimlere tik at. ilerde kullanırsın diye. starta bas telefonu kapalı haldeyken bağla. işlem bitince bana lazım olanları gönderirsen sevinirim

dediğiniz şekilde denedim ROM_0 adında 4kb lik bir dosya oluştu. sanırım scaater dosyası hatalı. mtk droid tool da cihazı görmüyor. yazılımı veren kişide hatalı veya eksik yedek almış. bu cihazda flash tool yedeği alınabilseydi 4pda rus sitesindede olurdu. ordakilerde cihaza yazılım arıyolar. bende kullanmıyorum cihazı köşde duruyor. yakında yeni bir güncelleme verilceğini söylemişler. bekleyecez mecbur.

bagimsizadam

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2019
28
3
3
39
dediğiniz şekilde denedim ROM_0 adında 4kb lik bir dosya oluştu. sanırım scaater dosyası hatalı. mtk droid tool da cihazı görmüyor. yazılımı veren kişide hatalı veya eksik yedek almış. bu cihazda flash tool yedeği alınabilseydi 4pda rus sitesindede olurdu. ordakilerde cihaza yazılım arıyolar. bende kullanmıyorum cihazı köşde duruyor. yakında yeni bir güncelleme verilceğini söylemişler. bekleyecez mecbur.
valla hocam ben scatter dosyasındaki userdata haricinde tüm telefonu yedekledim. aynen size anlattığım gibi yapılıyor. en azından oluşan Rom_0 dosyasını bir gönderin. preloader olabilir. yoksa canın sağolsun

deta53

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2019
9
3
3
43
valla hocam ben scatter dosyasındaki userdata haricinde tüm telefonu yedekledim. aynen size anlattığım gibi yapılıyor. en azından oluşan Rom_0 dosyasını bir gönderin. preloader olabilir. yoksa canın sağolsun
merhaba size müjde. cihazın full flash tool romu buldum. üstelik rom dosyasının içinde modem dosyasıda mevcut imei tamiri yapılabilir.