Navitech NeoTab H115 Stock veya Custom Rom

Yazdır

Murat Salla

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2019
2
0
1
47
Elinde düzgün çalışan Stock Rom olan yok mu Allah rızası için. Günlerdir arıyorum. Fİrmayı bile aradım. Ses seda yok maalesef. Yada şunu soracağım bu cihazın Sistem dosyalarını bulacağım bir yer var mı acaba? Özellikle Google Play Store, Google Play Hizmetlerinde sorun yaşıyorum...

ennteresan

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eyl 2018
7
0
1
36
WiFi sorunu tam olarak ne zaman başladı?
Cihazınızda Bluetooth özelliği var mı ve varsa çalışıyor mu?
cihazı yeğenim getirdi. firmware denemiş yanlış yüklemiş şimdi ben orjinali yüklemeye çalışıyorum. codegen firmware yükledim sizin gönderdiğiniz linkteki. wifi hiç çalışmadı. alternatif imaj indiriyorum şimdi farklı board numarasına sahio. ga10h vs belki uyar diye. bluetooth u da görmüyor. menüden açmaya çalışınca tepki vermiyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
cihazı yeğenim getirdi. firmware denemiş yanlış yüklemiş şimdi ben orjinali yüklemeye çalışıyorum. codegen firmware yükledim sizin gönderdiğiniz linkteki. wifi hiç çalışmadı. alternatif imaj indiriyorum şimdi farklı board numarasına sahio. ga10h vs belki uyar diye. bluetooth u da görmüyor. menüden açmaya çalışınca tepki vermiyor.

Çin malı tabletlerde çoğu zaman WiFi arızalanır.
Bunun sonucu olarak da, WiFi ya hiç açılmaz ya da açılıyormuş gibi yapar.
WiFi ve Bluetooth özelliği olan cihazlarda her iki özellik de aynı donanımdan çalıştığı için her iki özellikte çalışmaz.
Bu çok sık karşılaşılan bir durumdur.
Hal böyle olunca da, insanlar yazılım yükleyerek sorunlarını çözebileceklerini düşünürler.
Aslında sorun yazılım değil, donanım kaynaklıdır ve donanım sorunları, yazılım yükleyerek çözülmez.
Cihaza fiziksel müdahale gerekir.

Daha önce sorduğum "Cihazınızda Bluetooth özelliği var mı ve varsa çalışıyor mu?" sorusunun nedeni de budur.

Şu an ne durumdasınız, bir ilerleme kaydedebildiniz mi?

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Dragonfire ile wifi modülünü değiştir, işe yarayabilir.Ben zamanïnda bu program vasıtasıyla a33 tabletin kamera driver ınï değistirmiştim ve kamera çalışmıştı.Aynı programla dokunmatik driver ı falan da değistirilebiliyor internette videolarï var.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dragonfire ile wifi modülünü değiştir, işe yarayabilir.Ben zamanïnda bu program vasıtasıyla a33 tabletin kamera driver ınï değistirmiştim ve kamera çalışmıştı.Aynı programla dokunmatik driver ı falan da değistirilebiliyor internette videolarï var.

DragonFace'dir o.
Dragonfire olsa duramazdınız.

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Aynen, sizin dedidiğiniz gibiydi yanlış hatırlamışım kusura bakmayın.Ayrıca ejderha yüzünü gösterdiğinden ateşini esirgemezmiş zaten.

sungurgsm

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
15 Şub 2017
13
2
3
40
WiFi sorunu tam olarak ne zaman başladı?
Cihazınızda Bluetooth özelliği var mı ve varsa çalışıyor mu?
evet aynı yazılımı bende yükledim wifi ve bloutut çalışmıyor . Bir çözüm bulabildinizmi aceba

Moderatör tarafında düzenlendi:

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
Bir de şu yazılımı deneyin

Wifi çalısırsa bilgilendirme yapın.Bu romda da wifi çalışmazsa anakartın üstündeki chiplerin resimlerini çekip atın(üstündeki yazılar okunacak şekilde)

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Sevdim
Tepkiler: varol61

ferhat44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
13
1
3
33
sorunsuz teşekkur ederim. işe yarıyor
Çalışmasına sevindim, rom un dili Rusça olabilir emin değilim.İlk romu İnternete yükleyebilecek birisi olursa bilgisayarına teamviewer programıyla bağlanarak İlk paylaşılan romu da çalışır hale getirebilirim.