Yardım Nokia N8 Güvenlik Kodu Kırma

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Nokia N8 Güvenlik Kodu Kırma

Kullanmadığım Nokia N8 cep telefonumu bir tanıdığıma vermiştim.
Telefonumu verdiğim tanıdığım bu cep telefonu uzun bir süre kullandı.
Kısa bir süre önce kendisine yeni bir cep telefonu alan tanıdığım,
Benden aldığı cep telefonu kardeşine vermiş.
Tanıdığımın kardeşi de Nokia N8'e güvenlik şifresi koymuş.
Şifreyi koyan kişi, cep telefonun şifresini hatırlamıyor.

Aşağıdaki yöntemleri denedim, bir sonuç alamadım:
1: Nokia Master Code / Nokia Security Code Generator sistemine IMEI bilgisi ile elde edilen kodu denedim, olmadı.
2: Menü+Ses Kısma+Kamera+Açma/Kapama tuşları ile cihazı formatladım, yine olmadı.
Cihaz formatlandı ama açılışta benden yine şifre istedi.
3: Bazı özel kodlar denedim, olmadı. (#pw+787660401567057+1# ve #pw+237165155522452+2#)
4: NSS isimli programla bazı denemeler yaptım, yine olmadı.

Arama motorlarından yaptığım aramalar sonucunda bir çok konuya ulaştım ama konular eski olduğu için,
Konulardaki açıklama görselleri ve konularda paylaşılan dosyaların tamamı silinmiş.
Bu konuda sorunun çözümü için yardımlarınızı bekliyor, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

(Örnek konudur, lakin gerçek bir sorunmuş gibi davranmanız rica olunur, konu herkese açıktır.)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aşağıda paylaştığım videodan faydalanarak sorunumu çözdüm.
Nokia N8 güvenlik kodunu kaldırdım.
(Video biraz uzun, videoyu çeken kişi gereksiz bir şekilde videoyu uzatmış. Video uzun ama işlemler kısa ve basit.)

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Paylaştığım araçlar sayesinde yapabileceğiniz bazı işlemler:
Açılmayan cihazınıza donanım testi yaptırarak sorunun nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.
Cihazınızın IMEI bilgilerini değiştirebilirsiniz.
SIM Lock işlemlerini yapabilirsiniz.
Cihazınızın yazılımı elinizde mevcutsa ve bir yerden temin etmeniz mümkünse,
Cihazınız güvenlik kodu nedeniyle açılmıyor olsa bile,
Cihazınızın yazılım versiyonunu yükseltebilir, düşürebilir veya cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Yukarıdaki videoda anlatıldığı gibi yazılım yüklemesi yaparsanız, güvenlik kodu kalkacaktır.

Videoyu izledikten sonra yine de takıldığınız bir yer olursa, size yardımcı olmaya çalışırım.

Uyarı:
Paylaştığım dosyaları indirmeye başlamadan önce antivirüs programınızı kapatınız ve işiniz bitinceye kadar da açmayınız.
Paylaştığım araçlar Microsoft Windows 10 Pro 64 Bit işletim sisteminde sorunsuz bir şekilde çalışmışlardır.

Araçları indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

16.gif

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Açıklama:

Bu konu forumumuzdan yardım isteyen kişiler için örnek teşkil etmesi amacıyla açılmıştır.
Forumlarda sorunlarınızı açık bir dille dile getirirseniz,
Yaptığınız ve yapamadığınız işlemleri belirtirseniz, size yardım edilmesini kolaylaştırırsınız.
Yaptığınız işlemleri belirtmeniz, size zaten yaptığınız şeylerin yeniden yapılmasının önerilmesini engelleyecektir.
Böylece forumda kirlilik ve zaman kaybı yaşanmayacaktır.
Yapamadığınız işlemleri belirtmeniz, tamamen çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunulmasını sağlayacaktır.

Şayet sorununuzu bir şekilde çözerseniz,
Bencil olmayınız.
Arkanıza bakmadan çekip gitmeyiniz.
Sorununuzu çözme yönteminizi paylaşınız.
Böylece sizinle aynı sorunu yaşayanlarda, sizin paylaştığınız bilgilerden faydalanarak sorunlarını çözebilirler.

Forumların amacı bilgi paylaşımı yapmak ve insanlara yardımcı olmaktır.
Unutmayınız, sorununu çözen herkes arkasına bakmadan çekip giderse, bir gün sizde aynı sorunu yaşarsanız,
Yararlanacak bir kaynak bulamazsınız.

Herkese iyi forumlar.

Ltoprak76

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Nis 2020
2
0
1
47
Merhaba ben de IMEI kaydı olmayan bir n8i onarmak istiyorum .yapabilir miyim acaba?