Oyunlarda Ekran Yan Dönme Sorunu

Yazdır

57muho

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2020
11
1
3
21
Ekran kartı :intel hd graphics 400
windows 10 işletim sistemi
olan cihazda başka oyunları gta sa- gta 4 vs açarken gta vice city oyununu yan şekilde açıyor.ctrl üst tuşuna basınca ekranla birlikte oyun dönmüyor oyun yine ters kalıyor. Çözümü nedir acaba.Oyunu pencere modunda açarsam düzelebilir gibime geliyor ama pencere modunda nasıl açabilirim şimdiden teşeklürler
Cihaz Vestel vtab 1041

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazınızda yön kilidi olması lazım.
Yön kilidini aktif hale getirmeyi denediniz mi?
Bir de acaba oyunların çözünürlükleri ile alakalı bir sorun yaşıyor olabilir misiniz?

57muho

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2020
11
1
3
21
Cihazınızda yön kilidi olması lazım.
Yön kilidini aktif hale getirmeyi denediniz mi?
Bir de acaba oyunların çözünürlükleri ile alakalı bir sorun yaşıyor olabilir misiniz?
onu yazmayı unutmuşum onuda çok denedim olmuyor.çözünürlükle de alakalı değil bütün çözünürlükleri denedim.oyun yan ekranken normal sorunsuz oynuyor orda bi sıkıntı yok ta bulamadım naaıl düzelir

semben

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2021
21
2
3
32
Hocam merhaba ürüne cpu-z programını kurup ordan motherboard kısmından cihazın anakart modelini paylaşabilirmisiniz rica etsem

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
onu yazmayı unutmuşum onuda çok denedim olmuyor.çözünürlükle de alakalı değil bütün çözünürlükleri denedim.oyun yan ekranken normal sorunsuz oynuyor orda bi sıkıntı yok ta bulamadım naaıl düzelir

Anladım.
Denenebilecek hemen hemen her yolu denemişsiniz.
Peki, cihazınızın Aygıt Yöneticisi'nden sensörleri devre dışı bırakmayı denediniz mi?
Cihazınızı normal bir şekilde kullanıyorken, yani cihazınızı çevirdiğinizde ekran dönüyorken,
Aygıt Yöneticisi'nden gerekli donanımı devre dışı bırakarak ekranın normal de dönüp dönmediğiniz kontrol ediniz.
Sonra oyuna giriş yapınız, bakalım ne olacak.