Poco F2 Pro IMEI Repair

Yazdır

yakamoz0185

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2017
1
0
1
38
Mi Flash yazılımı denedim mi10 için sanırım cihaz uyumlu değil hastası var zaten

Mahmut560254

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Eyl 2020
1
0
1
25
POCOPHONE F2 PRO İMEİ REPAİR DETAYLI ANLATIM
Öncelikle cihazınız unlock olacak.Bootloader kilitli cihazlarda işlem gerçekleşmiyor.

Cihaza çin yazılımı kuruyoruz.

Ardından verdiğim twrpyi kuruyoruz.

TWRP'de açılan cihaza aşağıdaki komutları girerek efs yedeğini alıyoruz.

dd if=/dev/block/sdf39 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/sdf40 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/sdf22 of=/sdcard/fsg
dd if=/dev/block/sdf23 of=/sdcard/fsc

Bu yedekler cihazın hafızasına yedekleniyor,elle yedekleri bilgisayara aktarın,saklayın.

EFS Yedeğini aldıktan sonra cihaza magisk kurarak rootlayalım.Cihazı normal açıp
Diag komutunu girelim.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Komutu girince 2 adet port açılacak,aygıt yöneticisinden bu portları elle quallcom portuna çevirelim.
Cihazın qcn'sini çekelim.

Bütün yedekleri tamamen aldığınızdan emin olduktan sonra cihazı twrp moduna alıp alttaki komutları girelim.

EFS silme kodları

TWRP MODUNDA MİNİMAL ADB PROGRAMINA BU KODLARI GİRİYORUZ
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf39
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf40
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf22
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf23
reboot

Cihaz açıldıktan sonra tekrar port açalım.
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Portlar açıldıktan sonra ilk çektiğimiz qcn'yi jja editörle sim2'ye uygun düzenleyelim.

Düzenlediğimiz qcn'yi qpst aracıyla restore edelim. İşlem tamamdır.
Hocam bu yolla yaparken çin romu atıp yapmamız yeterli mi yani?, repair eng rom üzerinden yapılıyor sanıyodum ben ama dediğiniz yol da yapınca oluyor mu gerçekten?

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
Xiaomi Redmi K30 Pro / Pocophone F2 Pro IMİ IMEI REPAİR

ÖNCE ENG YÜKLEYİN.

Öncelikle PC de QPST son sürüm kurun daha sonra cihaza fastboot moddan paylaştığımız eng romu cihaza yükleyin .

Yüklendikten sonra cihazı açın ve yedekleri alalım. Komut satırı açın ve

Kod:
adb shell

su

ls -al /dev/block/platform/soc/1d84000.ufshc/by-name
şeklinde blokları sorgulama yapın

bizim için önemli olan sdf7 sdf8 sdf9 sdf10 blokları bunları yedek alalım

Kod:
adb shell

su

ls -al /dev/block/platform/soc/1d84000.ufshc/by-name

dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/mdm1m9kefs1.img

dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/mdm1m9kefs2.img

dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/mdm1m9kefs3.img

dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/mdm1m9kefsc.img

Sonra bu yedekleri telefon hafızasından bilgisayara alalım.

Daha sonra QCN ve XQCN yedeği alalım.

Kod:
adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,adb

Şeklinde diag açıp qspt ile yedekleri alalım daha sonra

adb shell
reboot bootloader yazarak fastboot a geçelim.

fastboot modda blokları silelim

Kod:
fastboot erase mdm1m9kefs1

fastboot erase mdm1m9kefs2

fastboot erase mdm1m9kefs3

fastboot erase mdm1m9kefsc
daha sonra eng yazılım içinde factory_nv.img diye bir imaj var onu fsg ye flash edelim

fastboot flash mdm1m9kefs3 factory_nv.img

Daha sonra cihazı yeniden başlatalim.

Cihaz acilinca aldığımız QCN yedeğini tek hat edit yapalım ve diag açıp QFIL ile restore edelim.

İşlem bu kadar sonra global rom atabilirsiniz.

Fabrika ayarlarına dönmek veya güncelleme yapmak IMEI ye hasar vermez
denedim olmuyor.
güncel edit: yaptığım işlemlerdeki eksiğimi bularak işlemi tamamladım imei2 değişiyor imei1 sabit orjinal kalıyor. Ancak şebeke gelmiyor. factory nv attığım halde şebeke gelmiyor. Yardımcı olabilecek biri varmı? eng rom içindeki nv klasöründe bulunan factory nv atıyorum ama nafile.

Son düzenleme:

performans1

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2019
12
2
3
39
denedim olmuyor.
güncel edit: yaptığım işlemlerdeki eksiğimi bularak işlemi tamamladım imei2 değişiyor imei1 sabit orjinal kalıyor. Ancak şebeke gelmiyor. factory nv attığım halde şebeke gelmiyor. Yardımcı olabilecek biri varmı? eng rom içindeki nv klasöründe bulunan factory nv atıyorum ama nafile.
Halledebildiniz mi ?

mustafagokhankarabulut

Yeni üye
Yasaklı üye
11 Eyl 2020
12
9
3
38
Halledebildiniz mi ?

Ben ikinci denememde yaptım. ilk denememde şebeke gelmedi, hatta eng romdan stabil roma geçtiğimde telefon miui 12 kurulum ekranına geldiğinde bir süre sonra reset atıyordu. ilk denememde orjinal qcn dosyasını hxd editör ile kendim elle düzenlemiştim ve restore yaparken qfil üzerinde multi sim seçeneğini seçmemiştim. ikinci denememde tekrar eng rom attım ve orjinal qcn dosyasını jjabuilder ile tek sim olarak editledim ve restore yaparken qfil üzerinde multi sim kutucuğunu seçerek restore yaptım yeniden başlattım ve imeiler değişmişti ve eng rom üzerinde iki sim de aktifti. twrp üzerinden xiaomi.eu rom attım telefon açıldı ve sinyal geldi ama tek sim olarak. seçeneklerden iki simde akfif olunca iki simde kapanıyor ama tek sim aktif edince sinyal geliyor.

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
Halledebildiniz mi ?

hala hayır hocam.
Ben ikinci denememde yaptım. ilk denememde şebeke gelmedi, hatta eng romdan stabil roma geçtiğimde telefon miui 12 kurulum ekranına geldiğinde bir süre sonra reset atıyordu. ilk denememde orjinal qcn dosyasını hxd editör ile kendim elle düzenlemiştim ve restore yaparken qfil üzerinde multi sim seçeneğini seçmemiştim. ikinci denememde tekrar eng rom attım ve orjinal qcn dosyasını jjabuilder ile tek sim olarak editledim ve restore yaparken qfil üzerinde multi sim kutucuğunu seçerek restore yaptım yeniden başlattım ve imeiler değişmişti ve eng rom üzerinde iki sim de aktifti. twrp üzerinden xiaomi.eu rom attım telefon açıldı ve sinyal geldi ama tek sim olarak. seçeneklerden iki simde akfif olunca iki simde kapanıyor ama tek sim aktif edince sinyal geliyor.

hocam şu an aktifsiniz dilerniz bir konuşalım, bende hatamı anladım. qcn yedeği alırken qfil ile enable multi sim seçtim, yedeği aldım. Sonra resetledim telefonu sıfırladım efsleri yani, qcn yedeğini önce hex editör ile ikinci simi editleyip kaydettim, ayrıca bir tanede jja ile editleyip kaydettim. sonra ilk önce hex editör ile editlediğimi attım telefona sim 2 başarılı, sim1 ise aynı duruyordu. şebeke gelmedi, sonra jja ile editlediğimi atıyorum, jja tek sim edit yapıyor doğal olarak çünkü açılışta yeni nesil xiaomi için diye seçim yapıyoruz..bundada sim1 değişiyor!! nasıl iş anlamıyorum. lütfen ama lütfen yardım edin valla kıracam artık...:tugla:

mustafagokhankarabulut

Yeni üye
Yasaklı üye
11 Eyl 2020
12
9
3
38
jja ile yaptığındada muhtemelen sim 1 değil 2 değişmiştir.şöyle bir sorun var.benim jja ile başarılığı olduğum qcn'de telefon açılınca arama menüsünde *#06# yaptığımda editlediğim imei sim1 de görünüyor ama telefon özelliklerine girdiğimde editlediğim imei sim2 olarak görünüyor. sim kart fiziksel olarak sim2de takılı. yani *#06# yanıltıyor.

Son düzenleme:

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
jja ile yaptığındada muhtemelen sim 1 değil 2 değişmiştir.şöyle bir sorun var.benim jja ile başarılığı olduğum qcn'de telefon açılınca arama menüsünde *#06# yaptığımda editlediğim imei sim1 de görünüyor ama telefon özelliklerine girdiğimde editlediğim imei sim2 olarak görünüyor. sim kart fiziksel olarak sim2de takılı. yani *#06# yanıltıyor. twitter @mgkarabulut üzerinden konuşabiliriz.
hocam twitter yok bende ama dediklerinizi uygulayacağım, qcn yedeği alırken qpst software download ile mi aldınız yoksa qfil ile mi aldınız ve qfil ile aldıysanız yedek alırken enable multi sim mi seçtiniz? anladığım kadarıyla son olarak global rom değilde xiaomi eu rom atarak mı yaptınız.

mustafagokhankarabulut

Yeni üye
Yasaklı üye
11 Eyl 2020
12
9
3
38
hocam twitter yok bende ama dediklerinizi uygulayacağım, qcn yedeği alırken qpst software download ile mi aldınız yoksa qfil ile mi aldınız ve qfil ile aldıysanız yedek alırken enable multi sim mi seçtiniz? anladığım kadarıyla son olarak global rom değilde xiaomi eu rom atarak mı yaptınız.
Qpts ile backup aldım. zaten qpts'de backup alırken multi sim diye bir seçenek yok..rom olarak xiaomi.eu rom yükledim hem daha hızlı hem globalde olmayan miui arama,rehber,mesaj uygulaması, duvar kağıdı döngüsü vb bir çok ek özellik var.tavsiye ederim. imei repair işlemi bittikten sonra Eng romdayken telefon açıldığında başarılı bir şekilde imei değişirse ve sinyal alırsan yeniden başlat twrp'ye gir versiyon olarak verdiğim linkteki zipi yükle yeniden başlatmadan önce'de wipe bölümünden format data bölümüne gir ve format data yap yeniden başlat ve tamamdır.

bu versiyondan sonra iki versiyon daha çıktı ama sorunlular o nedenle bu versiyonu yüklersen sıkıntı yaşamazsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: object1500

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
Qpts ile backup aldım. zaten qpts'de backup alırken multi sim diye bir seçenek yok..rom olarak xiaomi.eu rom yükledim hem daha hızlı hem globalde olmayan miui arama,rehber,mesaj uygulaması, duvar kağıdı döngüsü vb bir çok ek özellik var.tavsiye ederim. imei repair işlemi bittikten sonra Eng romdayken telefon açıldığında başarılı bir şekilde imei değişirse ve sinyal alırsan yeniden başlat twrp'ye gir versiyon olarak verdiğim linkteki zipi yükle yeniden başlatmadan önce'de wipe bölümünden format data bölümüne gir ve format data yap yeniden başlat ve tamamdır.

bu versiyondan sonra iki versiyon daha çıktı ama sorunlular o nedenle bu versiyonu yüklersen sıkıntı yaşamazsın.
mustafa gökhan hocama burdan sevgiler saygılar. işlem başarılı nerde eksik yaptığımı buldum anladım. şu an gayet iyi çalışıyor. emeği gecen konu ve dosya paylaşımında bulunanlarada teşekkürler.:tsk:

isacandan06

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2020
14
1
3
33
mustafa gökhan hocama burdan sevgiler saygılar. işlem başarılı nerde eksik yaptığımı buldum anladım. şu an gayet iyi çalışıyor. emeği gecen konu ve dosya paylaşımında bulunanlarada teşekkürler.:tsk:
sizde nerde sıkıntı yaşadığınızı ve nasıl çözüm yolu bulduğunuzu paylaşırsanız herkes paydalanır.

performans1

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2019
12
2
3
39
Ama hangi aşamada hata yaptığınızı söylerseniz herkese faydası dokunur yinede

isacandan06

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2020
14
1
3
33
ben sıkıntıyı kendimde yaşadım, anlatımları iyi anlamak etmek gerek, bakmakla görmek arasında fark var.
Bende onu diyorum nerde nasıl bir sorun yaşadınız ve nasıl çözüm yolu buldunuz anlatın ki herkes faydalansın. Daha düne kadar sizde başkalarından bu şekilde yardımcı olmalarını istiyordunuz.Unutmayin.

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
Ama hangi aşamada hata yaptığınızı söylerseniz herkese faydası dokunur yinede
Hocam hata değil, anlatılanları yapmamam, bu kadar basit...adam yazmış diag acacan diye, e ben acmazsam qcn yemez tabiki. Anlatilani eksik yapmışım, yorumlarımı okursanız yukarda görürsünüz, Mustafa hocam bu konuda beni uyandırdı sağolsun.
Bende onu diyorum nerde nasıl bir sorun yaşadınız ve nasıl çözüm yolu buldunuz anlatın ki herkes faydalansın. Daha düne kadar sizde başkalarından bu şekilde yardımcı olmalarını istiyordunuz.Unutmayin.
Bu üslup yanlış! Cevap vermiyorum size. "Bende onu diyorum" diyerek karşındakine ne ima ettiğinin farkında ol.

isacandan06

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Şub 2020
14
1
3
33
Ne demek istediğim gayet açık anlamak istemiyorsan o farklı . Kimin üslubu yanlış okuyanlar zaten anlıyordur. Asıl bu üslup ile sen cevap verme zaten ...