Poco F2 Pro IMEI Repair

Yazdır

performans1

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2019
12
2
3
39
Öncelikle iyi günler bir kaç gün önce mi 10 için repair işlemi yapmaya çalıştım poco f2 pro dosyalarını kullanarak yaptım konudaki bütün mesajları okuyarak ilerlemeye çalıştım ve işlem başarılı arkasına hind global romunu fastboot üzerinden kurdum sinyalde var ancak şöyle bir sorun var oda bu işlemi yapan kişi daha önceki mesajlarında şöyle belirtmiş; imei1 sabit kalır yani orjinal imeisi imei2 de kendi yazdığımız numara olarak belirtmiş. Benimki öyle olmadı imei1 çok alakasız bir numara hatta sonu 007 ile bitiyor imei2 ise kendi yazdığım numara bunu nasıl düzeltebilirim yani imei1 orjinal kalmasını istiyorum
Kardeşim o dediginiz bende de aynen o şekilde oldu hatta önce wolte de gelmedi ve parmak izi de calismadi sonra format attim volte ve parmak izi duzeldi ama o sonu 007 ile biten imei sanirim herkeste o cikiyor varmi onun vozumu

Overdose

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Eki 2020
14
2
3
36
redmagic 5g ve oneplus repair oluyor. Hatta oneplus UMT üzerinden halen aynı yöntem ile tek tıkla devam ediyor. Tek fark eng menüde sadece diag değil aynı zamanda modem,diag textboxına tıklamak gerekiyor. Yani en alttaki seçeneğe. Aynı makalede yazdığı gibi modemi de aktifleştirmek lazım oluyor. Redmagic 5g ve oneplus üzerinden çekmemiz gereken dosya var ise yardımcı olurum. Aynı şekilde Poco F2 Pro'da var elimde BL açık.
Merhaba hocam, 5g efs reset yaparken sanırım yanlış partisyonları sildim çekme şansınız var mı? Bir de qcn yedeğiniz var mı acaba?

Overdose

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Eki 2020
14
2
3
36
Sildiği partisyonlar;

mdm1m9kefsc -> /dev/block/sdf9
mdm1m9kefs1 -> /dev/block/sdf7
mdm1m9kefs2 -> /dev/block/sdf8
mdm1m9kefs3 -> /dev/block/sdf6

Overdose

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Eki 2020
14
2
3
36
efs reset neden yaptınız ki? repair yapmaya mı çalışıyorsunuz?
Evet hocam daha önce repair yapmadığım bir cihazdı, hata yaptım.
Repair yaptım başarılı şekilde ama şebeke gelmiyor bu seferde.
Efs bozuldu sanırım yedeğimde yok müşteriye mahcubum cihaz bende hâlâ.
Yardımcı olma şansınız var mı efs yedeği konusunda?

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Moderatör tarafında düzenlendi:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
bir ipucu qcn sağlam yedek alınamıyor olabilir. çünkü fabrika romundaki check dosyasına baktım kullanılacak nv için nv itemine bakın yazıyordu. idexi birden fazla olan itemler örnek wlan bu şekilde olması gerekmiyor mu.

bu arada şebeke vermiyor yazılımda mı hata var bilmiyorum ne iş. orj modem yükleyince recoverye dönüyor.

eng romda da aop bölümünü crc kontrolu yapıyor yazmıyor. birkaç kişi yazmış cevap veren olmamış.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10.1 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    12.9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Hocam ilk başta alınan orjinal yedekler 1.mdm yedeği yine fastboot dan geri yüklense 1.plaka orjinal olur mu

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
twrp de userspace fastbootta atarsanız sıkıntı olmaz android 10 userspace fastboot yazma korumalı hatası verir.

• Beğen
Tepkiler: sırık

ByDark

Aktif üye
Yasaklı üye
11 Kas 2020
130
38
28
27
android 11 de bazen sıkıntı oluşabiliyor ama android 10 da sorunsuz şekilde yapılıyor

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Android 10 da olmuyor o zaman doğru mu anladım

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yok 10 ve üzerinde userspace fastboot özelliği var ama efs bölümlerinin bazılarına yazma korumalı diyor twrp de userspace fastboot açarsanız hiçbir sıkıntınız olmaz.

• Beğen

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
bugun halabtech güya 2sim repair yapan dosyalar paylaşmış denedim de tamamen fos çıktı zaman kaybı kesinlikle değmez.

• Beğen

mr_imanoff

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ocak 2021
5
2
3
29
bir ipucu qcn sağlam yedek alınamıyor olabilir. çünkü fabrika romundaki check dosyasına baktım kullanılacak nv için nv itemine bakın yazıyordu. idexi birden fazla olan itemler örnek wlan bu şekilde olması gerekmiyor mu.

bu arada şebeke vermiyor yazılımda mı hata var bilmiyorum ne iş. orj modem yükleyince recoverye dönüyor.

eng romda da aop bölümünü crc kontrolu yapıyor yazmıyor. birkaç kişi yazmış cevap veren olmamış.
Kardeşim bana özelden ulaşa bilir misiniz? :) yazamıyorum özelden niyeyse :))
Mi A3 QCN backup yapcam ama sürekli bu hata alıyorum. diag port açık, qpst görüyor telefonu ama yine de bu hatayı alıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2021-02-06 105455.jpg
    Screenshot 2021-02-06 105455.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 16
  • Beğen
Tepkiler: kubi72