Çözüldü QCN Düzenlemenin En Kolay Yolu - RBSoft Mobile V1.3 Tool (Mobil Kulüp)

• Konbuyu başlatan Aslankim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 52
  • Görüntüleme 12K
 Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
en azından net geliştirme ortamı yükleyip çalışabilirsin java ya çok benziyor

Zeki70

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Eyl 2019
20
6
3
43
Sen qcn yüklediğin zaman ve telefon 2g gidiyor ise bunun 2 nedeni var.

1.editledihin qcn telefon markasının aynısı değil yani Note 8 ise note 8 qcn kullanacaksın.
Ben ilk yaptığımda Note 7 bulamadım ve Note 7 Pro qcn kullandim 4 ay falan.. Hep 2g düşüyordu hat ve çok sıkılıyordum... Sonra internetten Note 7 qcn buldum ve hersey düzeldi.

2.qfil programı qcn dosyasıni komple telefona yazamadığı için nv corrupted yada Bluetooth wifi çalışmıyor.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Bu kodları gireceksin adb ile

Bunları yap senin telefon back to original olur ozaman.

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
Sen qcn yüklediğin zaman ve telefon 2g gidiyor ise bunun 2 nedeni var.

1.editledihin qcn telefon markasının aynısı değil yani Note 8 ise note 8 qcn kullanacaksın.
Ben ilk yaptığımda Note 7 bulamadım ve Note 7 Pro qcn kullandim 4 ay falan.. Hep 2g düşüyordu hat ve çok sıkılıyordum... Sonra internetten Note 7 qcn buldum ve hersey düzeldi.

2.qfil programı qcn dosyasıni komple telefona yazamadığı için nv corrupted yada Bluetooth wifi çalışmıyor.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Bu kodları gireceksin adb ile

Bunları yap senin telefon back to original olur ozaman.
:tsk:

Boran Mavi

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2019
22
0
1
44
Arkadaşlar sanırım sim 1 sim 2 ikisinede imei yazıldığından twrp ekranına atıyon, Redmi note 8 sadece sim 2 kayıt olunca çalışıyor budurumda proğramı çalıştırdığımızda sim 1 i boş bırakıp sadece sim 2 ye yazsak da program hata veriyor başka çözüm yolu mevcutmu.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Arkadaşlar sanırım sim 1 sim 2 ikisinede imei yazıldığından twrp ekranına atıyon, Redmi note 8 sadece sim 2 kayıt olunca çalışıyor budurumda proğramı çalıştırdığımızda sim 1 i boş bırakıp sadece sim 2 ye yazsak da program hata veriyor başka çözüm yolu mevcutmu.
bu gün bitane yaptım başka telefoncu arkadaş da
programlar ile yapamamıştı box ile oluyor onlar
umt nin qcfire modunda oluyor

sevgiler

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
28
0
1
33
Üstadım benim telefon J730GM bu şekilde imei repair yapılıyor mu yoksa bu yöntem sadece Qualcomm işlemci telefonlar için mi.

nur.iletisim

Üye
Kayıtlı üye
17 Ağu 2018
47
3
8
43
bu gün bitane yaptım başka telefoncu arkadaş da
programlar ile yapamamıştı box ile oluyor onlar
umt nin qcfire modunda oluyor
bugün bir cihazı bu yöntemle yapmya çalıştım yorumlarda oldugu gibi sürekli kendını twrp moduna atıyordu bi kac kez denedim sürekli aynı sorun oldu. mecburen yine umt ile yaptım ama aklıma geldi acaba QFİL ile sadece restore etseydim olurmuydu çünkü restore edip opst ile editlediğim zaman hata veriyordu.sadece QFİL ile restore ettıgımde bi sorun olmamıştı ama şebekesını test etmemıştım

ramtan

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Şub 2018
6
1
3
34
bu program 'da sorun şu direk sim 1 de yazmaya çalışıyor
sim 1 boş olmadan olmaz
oyüzden uğraşmayın
başka tool bakın

Casvera

Üye
Yasaklı üye
23 Nis 2020
53
4
8
28
bu program 'da sorun şu direk sim 1 de yazmaya çalışıyor
sim 1 boş olmadan olmaz
oyüzden uğraşmayın
başka tool bakın
sen anlamamışsın galiba bu qcn edit lemek için
yani qcn başak imei birleştirmek kendine yeni imei şebekesi yapıyorsun bu tool ile
imei atmaz qcn hazırlar
sonra qfire umt den yazarsın​