Reeder A8i Q2 (MTK8163) - TWRP-Root'lamak

• Konbuyu başlatan hambooo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 4K

hambooo

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ara 2018
5
1
3
43
Arkadaşlar Merhabalar,

Reeder A8i Q2 (mt8163) tablet için kendi oluşturduğum twrp dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Adım adım yapmanız gerekenleri yazıyorum,

1- Tablet için uygun adb sürücülerinin bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. (Ben linux altında yaptım, windowsta da işlemler aynı)
2- Öncelikle tabeltteki önemli verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor.
3- Tableti kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.
4- Güç düğmesi + Ses yükseltme tuşuna aynı anda basılı tutarak tableti açmanız gerekiyor.
5- Gelen menüden ses yükseltme tuşu ile tableti fastboot modunda açmanız gerekiyor.
6- Tablet fastboot modunda açıldğında cihazın boot kilidini "fastboot flashing unlock" komutu ile açmanız gerekiyor.
7- Tablet kapanıp açılmazsa fastboota geçiş adımını tekrarlayıp fastboot modunda açmanız gerekiyor.
8- "fastboot boot recovery.img" komutu ile cihazın orjinal recoverysini bozmadan linkini verdiğim twrp recovery dosyasını çalıştırabilirsiniz.
9- TWRP ile tablet açıldıktan sonra ister magisk ister super su zip dosyalarını kurup cihazı root'layabilirsiniz, ben magisk18 kurdum.
10- Tavsiye etmiyorum ancak twrp dosyasını kalıcı olarak yazdırmak isterseniz kullanacağınız komut "fastboot flash recovery recovery.img"dir.
11- Tabletin boot kilidini açtığımız için tablet kendini farika ayarlarına geri döndürüyor ve tüm veriyi sıfırlıyor.

12- twrp açıkken bilgisayardan tablete "adb push Magisk-v18.0.zip /sdcard" komutu ile dosya gönderebilirsiniz cihazı kapatıp açmanıza gerek yok.

En önemli konu da bu çalışmayı kendim için yaptım cihazınızda yapacağınız işlemlerde oluşabilecek herhangi bir hata, bozulmadan dolayı mesuliyet kabul etmiyorum, bu işlemler cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkartır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Estargeus

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2019
5
0
1
31
Hocam twrp dosyasını nasıl oluşturdunuz? reeder a8i quad için hazırlamak istiyorum, sizin attığınızı da deneyeceğim ancak elimdeki tablet intel anakarta ve x86 mimariye sahip olduğu için çalışmaz sanırım..

hambooo

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ara 2018
5
1
3
43
Hocam twrp dosyasını nasıl oluşturdunuz? reeder a8i quad için hazırlamak istiyorum, sizin attığınızı da deneyeceğim ancak elimdeki tablet intel anakarta ve x86 mimariye sahip olduğu için çalışmaz sanırım..
Bu dosya o cihazda çalışmaz cihaz ve işlemci tamamen farklı

Estargeus

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2019
5
0
1
31
Bu dosya o cihazda çalışmaz cihaz ve işlemci tamamen farklı
Peki gocam twrp yi nasıl oluşturdunuz? Bu tableti aracımda kullandığım için viper4android kullanmak istiyprum, cihazı rootladım ancak dosya flashlayamıyorum. Flashify, flashfire vs de işe yaramadı, twrp kullanmam lazım.

vol1237

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eki 2018
6
1
3
43
hocam Reeder A8i Q2 (mtk8163) uygun sürücüleri bulamıyorum. pc bilgisayarı görmüyor

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
hocam Reeder A8i Q2 (mtk8163) uygun sürücüleri bulamıyorum. pc bilgisayarı görmüyor

Aynı sorun için lütfen farklı konu başlıklarına yazmayınız.
Bu size yapılacak yardımı geciktirir.
Ben daha önce bu cihazın yazılımını temin etmiştim.
Yazılım klasörünün içerisinde bir de çeşitli araç gereçler ve sürücüler vardı.

, bahsettiğim klasörü buradan indirebilirsiniz.
Umarım işinizi görür.

Son düzenleme:

vol1237

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eki 2018
6
1
3
43
Aynı sorun için lütfen farklı konu başlıklarına yazmayınız.
Bu size yapılacak yardımı geciktirir.
Ben daha önce bu cihazın yazılımını temin etmiştim.
Yazılım klasörünün içerisinde bir de çeşitli araç gereçler ve sürücüler vardı.

, bahsettiğim klasörü buradan indirebilirsiniz.
Umarım işinizi görür.
Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim. İlgili dosyayı indirdim ancak içinde herhangi bir yönerge yok. maalesef hiçbir işlemyapamadım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim. İlgili dosyayı indirdim ancak içinde herhangi bir yönerge yok. maalesef hiçbir işlemyapamadım.

İndirdiğiniz dosyaların arasından sürücüler çıkmadı mı?
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınız zaman cihazınız bilgisayarınızda ne olarak görünüyor?

hambooo

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ara 2018
5
1
3
43
Peki gocam twrp yi nasıl oluşturdunuz? Bu tableti aracımda kullandığım için viper4android kullanmak istiyprum, cihazı rootladım ancak dosya flashlayamıyorum. Flashify, flashfire vs de işe yaramadı, twrp kullanmam lazım.
istediğiniz zip dosyasını ancak twrp ile yazdırabilirsiniz, twrp recovery dosyasını oluşturmak basit bir işlem değil bilgisayar bilgisi + zaman + risk alabilmeniz ( cihazı bozma ) gerekiyor.

Son düzenleme:

hambooo

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ara 2018
5
1
3
43
ben tüm android işlemlerini linux altında yapıyorum, sürücü yükleme derdim de yazılım yükleme derdim de olmuyor,
maalesef driver için yardımcı olamayacağım size.