Reeder A8i Quad Custom Rom

Yazdır

kuzuincik

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2020
7
0
1
28
Merhabalar. Benim reeder A8i Quad cihazımın romundan şikayetçiyim. Çok kullanışsız. Bazı forumlarda gördüm ki aynı model cihazlar bazen windows ile geliyormuş. Maalesef bana Android 4.4.4 ile geldi . Bunu Windowsa yükseltmenin bir yolu var mıdır ? Bazıları hafif Linux işletim sistemleri de kurmuş. Her neyse bana Windows, Custom rom ya da linux lazım yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada nasıl yapıldığını da anlatırsanız makbule geçersiniz :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Android işletim sistemli cihazların bazılarına Microsoft Windows işletim sistemleri yüklenebilmektedir.
Hatta bazı sistemler çift işletim sistemi olarak kullanılabilmektedir.
Lakin, bunun için öncelikle cihazınıza uygun bir Bios edinmeniz gerekli ki,
Cihazınız ile tam olarak uyumlu bir Bios dosyasını nasıl edinirsiniz bilmiyorum.
bulunan yazılımları kabaca incelerseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Ayrıca ne yazık ki işler bu cihazlarda normal bilgisayarlar gibi ilerlemiyor.
Kurulumdan sonra donanımın düzgün çalışabilmesi için bazen özel sürücülere hatta özel yapılandırma dosyalarına ihtiyacınız oluyor.

Bu işlerden anlıyorsanız ve bolca zamanınız varsa, bazı denemeler yapabilirsiniz.

kuzuincik

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2020
7
0
1
28
Android işletim sistemli cihazların bazılarına Microsoft Windows işletim sistemleri yüklenebilmektedir.
Cihazınız ile tam olarak uyumlu bir Bios dosyasını nasıl edinirsiniz bilmiyorum.
bulunan yazılımları kabaca incelerseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Kurulumdan sonra donanımın düzgün çalışabilmesi için bazen özel sürücülere hatta özel yapılandırma dosyalarına ihtiyacınız oluyor.

Bu işlerden anlıyorsanız ve bolca zamanınız varsa, bazı denemeler yapabilirsiniz.
Bu dönemde zamandan çok ne var :) sonuçları buraya yazacağım

kuzuincik

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2020
7
0
1
28

Cihazıma nasıl TWRP yükleyebilirim hocam