İstek Reeder M7 Plus Yazılım Engelleri

Yazdır

Arif Demir

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2018
10
0
1
29
Konya
M7 Plus kullanan ve Android yazılımından anlayan arkadaşlardan ricalarım,

Cihazın yazılımında WIFI-HOTSPOT var donanımsal olarak da var ancak üretici ayarlardan kaldırmış, bunu açabilirmiyiz, bu konuda BUILD.PROB düzenlemesi yaptım, ancak işlevsiz, silsem dahi umursayor cihaz, yine aynı yerden FM RADYO'yu da açmaya çalıştım, olmadı haliyle;
/system/vendor/data/misc içinde BUILT.PROB benzeri bir dosya, ProjectConfig.mk var sanırım bu MTK'nın kendi ayarları ancak buda işlevsiz, aylardır araştıryorum, Android'de bu tip özellikleri nasıl açıp kapatılır, zerre kadar ilerleyemedim, yol gösteren olursa açabildiğim özellikleri burada paylaşırım ;
Cihazın Mobil Kulüp'de yayınlanan ROMu yükledikten sonra, GPS uydu bulma çok yavaşladı, YGPS uygulaması ile saatte 1 beki 2 uydu anca buluyor, konumu yine bulamıyor, başka sorun yaşayan var mı?

Ekli dosyalar

• build.txt
    6.8 KB · Görüntüleme: 7
  • ProjectConfig.txt
    29.1 KB · Görüntüleme: 4
Moderatör tarafında düzenlendi:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Projectconfig dosyası içerisinde

"MTK_WIFI_HOTSPOT_SUPPORT = no" bunu yes yapıp yazabilirseniz yada mtk engineer modda hotspot ilgili aktif pasif bir seçenek varsa düzeltebilirsiniz.

Arif Demir

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2018
10
0
1
29
Konya
Projectconfig dosyası içerisinde

"MTK_WIFI_HOTSPOT_SUPPORT = no" bunu yes yapıp yazabilirseniz yada mtk engineer modda hotspot ilgili aktif pasif bir seçenek varsa düzeltebilirsiniz.
İlgin için teşekkürler, dosyayı incelemişsin ancak baştada dediğim gibi, bu dosyaların her ikisi de ayar(config) dosyası gibi görünse de malesef bir işlevleri yok, silsem dahi bir değişime neden olmuyorlar; bu arada yaptığım uzunca bir araştırmadan sonra, ProjectConfig dosyasını bulduğumda işte bu kadar demiştim, büyük hayal kırıklığına sebeb oldu malesef.

Arif Demir

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2018
10
0
1
29
Konya
NextRadio isimli uygulamayı bir deneyebilir misiniz?
Teşekkürler, daha önce adını bir kaç kez okudum ancak anlam veremediğim bir biçimde mağazada yoktu, şimdi fark ettim cihazınızla uyumlu değil uyarısı veriyor PLAYSTORE'da, APK indirdim ancak oda çalışmadı, ilginç olan, MT8163 işlemcilerde FMRADIO özelliği var olarak görünüyor.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teşekkürler, daha önce adını bir kaç kez okudum ancak anlam veremediğim bir biçimde mağazada yoktu, şimdi fark ettim cihazınızla uyumlu değil uyarısı veriyor PLAYSTORE'da, APK indirdim ancak oda çalışmadı, ilginç olan, MT8163 işlemcilerde FMRADIO özelliği var olarak görünüyor.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Nasipse cihaz yazılımını indirerek bir bakayım.
Bakalım neler yapabileceğiz.