Stock Rom Reeder M7 Plus Yazılım

Yazdır

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
MTK Droid Tool uzun zamandır ilgilenilmeyen bir program.
Eski cihazlarda işe yarıyor ama sonra 1-2 yıldır piyasaya sürülen cihazlar için pek faydalı olduğu söylenemez.
bulunan yöntemle cihazınıza Root yetkisi verebilirsiniz.
Google Çeviri ile sorununuzu çözebilirsiniz.
Dosya isimlerini Google'de aratabilirsiniz.
Olmazsa, nasipse ben sizin için dosyaları indirir başka bir yere Upload ederim.
Kaynaktaki tüm linkler ölü.
TWRP
Super SUME
Akşam daha ayrıntılı bakacağım ama hiç umudum yok.

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
Siz işi biraz karıştırmışsınız.
Şu an biraz işim var.
Nasipse uygun bir zamanda konu ile alakadar olacağım.
Super su me 4.2 ile denemişler malesef o android 7 de çalışmıyor Supersu me 9.8.8 crack li Apk buldum kingroot sistemini manipule ederek iş görüyor galiba ama sonuç hüsran...
forumdaki linkler ya ölü yada üyelere açık üye olmayı denedim bot koruması captcha sadece rusca karakter veriyor bende onu yazamadım doğal olarak.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Super su me 4.2 ile denemişler malesef o android 7 de çalışmıyor Supersu me 9.8.8 crack li Apk buldum kingroot sistemini manipule ederek iş görüyor galiba ama sonuç hüsran...
forumdaki linkler ya ölü yada üyelere açık üye olmayı denedim bot koruması captcha sadece rusca karakter veriyor bende onu yazamadım doğal olarak.

İyi derecede Rusça bilmiyorsanız, 4PDA'ya üye olmanız da, her defasında üye girişi yapmanızda çok zor.
Üye girişi yapamadığınız için mevcut dosyaları indiremezsiniz.
Belki dosya isimlerini arama motorlarında aratarak bir sonuç elde edebilirsiniz diye düşünmüştüm.
Arama sonuçlarından da bir sonuç elde edemediniz sanırım.

• Beğen
Tepkiler: technical

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
Recovery sizin cihazınızla uyumsuz olduğu için açılmıyordur.
Sanırım daha farklı yöntemler denemeniz gerekecek.
Oem lock u fastboot dan açabilyorum, Ama denediğim tüm TWRP ler stock recovery i değiştirmedi.
Supersu zip dosyasını stock recovery ile yüklemenin yolunu araştırıyorum, Eğer bir yöntem aklınıza geliyorsa sizde paylaşabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Oem lock u fastboot dan açabilyorum, Ama denediğim tüm TWRP ler stock recovery i değiştirmedi.
Supersu zip dosyasını stock recovery ile yüklemenin yolunu araştırıyorum, Eğer bir yöntem aklınıza geliyorsa sizde paylaşabilir misiniz?

Aslında bazı yöntemler var.
Doğrudan Root dosyalarını yazılımın içine gömmek ve sonrada bu yazılımı cihaza yüklemek gibi.
Lakin, ne yazık ki ne bu işle uğraşacak zamanım var ne de elimde bu cihazdan.

technical

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2017
22
11
3
Evet Arkadaşlar Kolları Sıvayın Reeder M7 Plus Cihazına TWRP ve Root İşlemlerini Nasıl yapacaksınız Anlatacağım !!!

Uyarı: Bu İşlemler Cihazınızı Kullanılamaz Hale Getirebilir, Garanti Dışı Bırakabilir ! Tüm Sorumluluk Size Ait !!!

Adım 1: Cihazımızı Ayarlar - Tablet hakkında Derleme Numarasına sürekli tıklayarak "Geliştirici Seçeneklerini" Açıyoruz.
Adım 2: Geliştirici Seçeneklerinden "OEM kilit açma" yı aktif ediyoruz.
Adım 3: Bulunan Dosyayı İndirip Windows Versiyonumuza ait olanı kuruyoruz.
Adım 4: Adb fastboot Dosyalarını indiriyoruz ve kuruyoruz.
Adım 5: Cmd komut sistemi ile c:\adb dizinine gidiyoruz (nasıl yapacağını bilmeyenler kumda oynasın)
Adım 6: "fastboot oem unlock" komutunu girip "waiting for device" yazısını görüyoruz.
Adım 7: Cihazımızı kapatıp tekrar Vol+ Power tuşu ile açıyoruz gelen 3 seçenekten Ortada bulunan fastboot a Vol+ butonu ile seçip Vol- Butonu ile giriş yapıyoruz" Cihaz ekranında tekrar Vol+ Butonuna basarak Oem Bootloader kilidini açıyoruz.Power butonunun yanında küçük delikten reset atıyoruz.
"Your device has been unlocked and can't be trusted" yazısını görüyorsanız panik yapmayın herşey yolunda eğer görmüyorsanız bir yerde eksik var geri dönüp adımları inceleyin. Herşey yolunda ise cihazın açılmasını bekleyin.
Adım 8 : Sp Flash Tool ile scatter dosyasını göstereceksiniz. Dosyayı Ek olarak gönderdim.
Adım 9: Sadece Recovery işaretleyerek TWRP Recovery'i Flashlayacağız TWRP 3.1.1.0 Port By TechnicaL (çok emeğim var)
Adım 10: Cihazı Download Mod ile açarak "Vol- Power tuşu" TWRP yi flashlıyoruz.
Adım 11: Power butonunun yanında küçük delikten reset atıyoruz ancak direk Recovery moduna geçiyoruz."Vol+ Power Tuşu" (Dikkat cihazın tekrar açılmasına izin vermeyin tekrar açılırsa TWRP stock recovery olarak değişir.)
Adım 12: TWRP içerisinden Root Dosyamızı flashlayıp reboot edeceğiz ben bunun için SuperSU kullanmadım Malesef sistemi çökertiyor. Harika iş çıkartıyor Ben 14.6 Beta versiyonunu kullandım tarih değiştikçe yenisi çıkacaktır yenileri kullanılabilirsiniz.

Şimdilik Bu Kadar Hayırlı Olsun
Umarım Adminler Bu Konuyu Temize Çekip Sabitler. Lütfen Konuyu Başka Yerlerde Paylaşmayalım.

Ekli dosyalar

• MT8163_Android_scatter.txt
    9.5 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet Arkadaşlar Kolları Sıvayın Reeder M7 Plus Cihazına TWRP ve Root İşlemlerini Nasıl yapacaksınız Anlatacağım !!!

Uyarı: Bu İşlemler Cihazınızı Kullanılamaz Hale Getirebilir, Garanti Dışı Bırakabilir ! Tüm Sorumluluk Size Ait !!!

Adım 1: Cihazımızı Ayarlar - Tablet hakkında Derleme Numarasına sürekli tıklayarak "Geliştirici Seçeneklerini" Açıyoruz.
Adım 2: Geliştirici Seçeneklerinden "OEM kilit açma" yı aktif ediyoruz.
Adım 3: Bulunan Dosyayı İndirip Windows Versiyonumuza ait olanı kuruyoruz.
Adım 4: Adb fastboot Dosyalarını indiriyoruz ve kuruyoruz.
Adım 5: Cmd komut sistemi ile c:\adb dizinine gidiyoruz (nasıl yapacağını bilmeyenler kumda oynasın)
Adım 6: "fastboot oem unlock" komutunu girip "waiting for device" yazısını görüyoruz.
Adım 7: Cihazımızı kapatıp tekrar Vol+ Power tuşu ile açıyoruz gelen 3 seçenekten Ortada bulunan fastboot a Vol+ butonu ile seçip Vol- Butonu ile giriş yapıyoruz" Cihaz ekranında tekrar Vol+ Butonuna basarak Oem Bootloader kilidini açıyoruz.Power butonunun yanında küçük delikten reset atıyoruz.
"Your device has been unlocked and can't be trusted" yazısını görüyorsanız panik yapmayın herşey yolunda eğer görmüyorsanız bir yerde eksik var geri dönüp adımları inceleyin. Herşey yolunda ise cihazın açılmasını bekleyin.
Adım 8 : Sp Flash Tool ile scatter dosyasını göstereceksiniz. Dosyayı Ek olarak gönderdim.
Adım 9: Sadece Recovery işaretleyerek TWRP Recovery'i Flashlayacağız TWRP 3.1.1.0 Port By TechnicaL (çok emeğim var)
Adım 19: Cihazı Download Mod ile açarak "Vol- Power tuşu" TWRP yi flashlıyoruz.
Adım 20: Power butonunun yanında küçük delikten reset atıyoruz ancak direk Recovery moduna geçiyoruz."Vol+ Power Tuşu" (Dikkat cihazın tekrar açılmasına izin vermeyin tekrar açılırsa TWRP stock recovery olarak değişir.)
Adım 21: TWRP içerisinden Root Dosyamızı flashlayıp reboot edeceğiz ben bunun için SuperSU kullanmadım Malesef sistemi çökertiyor. Harika iş çıkartıyor Ben 14.6 Beta versiyonunu kullandım tarih değiştikçe yenisi çıkacaktır yenileri kullanılabilirsiniz.

Şimdilik Bu Kadar Hayırlı Olsun
Umarım Adminler Bu Konuyu Temize Çekip Sabitler. Lütfen Konuyu Başka Yerlerde Paylaşmayalım.

Paylaşım için teşekkürler.

elketronikci

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ocak 2017
27
5
3
40
ARKADAŞLAR BEN YAZILIMI DENEDİM M7 PLUS İÇİN UYGUN İŞLEMCİSİ MT8163 İÇİN OLAN CİHAZLAR M7 MODELİNİN İŞLEMCİSİ FARKLI OLDUĞU İÇİN ONLARA UYUMSUZ OLACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
GOOGLE HESAP SORUNU OLAN CİHAZLARDA SP TOOL PROGRAMINDA RESİMDE İŞARETLEDİĞİM ŞEKİLDE OLMASI GEREKİYOR
BEN DENEDİM SORUNSUZ ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Ekli dosyalar

• REEDER.jpg
    REEDER.jpg
    306.9 KB · Görüntüleme: 48
Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ARKADAŞLAR BEN YAZILIMI DENEDİM M7 PLUS İÇİN UYGUN İŞLEMCİSİ MT8163 İÇİN OLAN CİHAZLAR M7 MODELİNİN İŞLEMCİSİ FARKLI OLDUĞU İÇİN ONLARA UYUMSUZ OLACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
GOOGLE HESAP SORUNU OLAN CİHAZLARDA SP TOOL PROGRAMINDA RESİMDE İŞARETLEDİĞİM ŞEKİLDE OLMASI GEREKİYOR
BEN DENEDİM SORUNSUZ ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Geçmiş olsun.