Yardım Replika Samsung S6 Hard Brick Oldu

• Konbuyu başlatan No44
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 32
  • Görüntüleme 3K
 Yazdır

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Merhaba sitede yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam affola. Bende Replika Samsung S6 G9200 model bir telefon var ben işletimini yanlışlıkla sildim. Telefon açılırken android ekranı geliyordu ve ters dönüp kalıyordu. Ben internette bir kaç Rom denedim. En sonunda uygun Romu buldum SP Flash Tools ile yükledim yüklendi simgesini aldım fakat açılmadı cihaz daha sonra ise stock romun yedeklendigini gördüm şuan rom var ama yüklemeye çalıştığım zaman SP Flash Tools da error 5054 hatasını veriyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? Cihaz hard brick olmuş durumda yardımlarınızı bekliyorum.

PARADOX ÜSTADIM SANIRIM BU KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİSİNİZ YARDIMINIZI BEKLİYORUM

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sürücülerle ilgili sorun yaşıyor veya cihazınızı yükleme biçimine alamıyor olabilirsiniz.
Önce sürücüleri kontrol ediniz.
Daha sonra cihazınızın Açma/Kapatma tuşuna otuz saniye basılı tutarak işlemleri yeniden deneyiniz.

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Sürücülerle ilgili sorun yaşıyor veya cihazınızı yükleme biçimine alamıyor olabilirsiniz.
Önce sürücüleri kontrol ediniz.
Daha sonra cihazınızın Açma/Kapatma tuşuna otuz saniye basılı tutarak işlemleri yeniden deneyiniz.
Hocam sürücüler güncel sanırsam fakat 6572 için driver varsa yollayabilir misin? Bide söylediğini denedim cihazın tuşuna basılı tutup taktım ama hiç görmedi program daha sonrasında bırakıncada aynı hatayı verdi. Resim attım.

EKLEME: İlk denediğim uygun romlar EMMC hedef NAND olmalı benzeri bir hata veriyordu. Bende NAND bir dosya yükledim hata vermeden işleme başladı bitirdi ve ondan sonra açılmadı.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam sürücüler güncel sanırsam fakat 6572 için driver varsa yollayabilir misin? Bide söylediğini denedim cihazın tuşuna basılı tutup taktım ama hiç görmedi program daha sonrasında bırakıncada aynı hatayı verdi. Resim attım.

EKLEME: İlk denediğim uygun romlar EMMC hedef NAND olmalı benzeri bir hata veriyordu. Bende NAND bir dosya yükledim hata vermeden işleme başladı bitirdi ve ondan sonra açılmadı.

Cihazınıza nasıl bir işlem yaptınız kestirmek güç.
İşlemler sırasında hangi dosyaları kullandınız, paylaşabilir misiniz?

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Seçili dosyaların adresleri boş lokasyon yazan kısımda adresleri görünmesi gerek yazılımınızın eksiksiz olduğundan emin misiniz?

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Cihazınıza nasıl bir işlem yaptınız kestirmek güç.
İşlemler sırasında hangi dosyaları kullandınız, paylaşabilir misiniz?
Hocam yapılması gereken işlem dışında bir işlemde bulunmadım. Sp Flash Tools v5xx sürümü kullandığım rom dosyasınıda dersen linkini atayım.

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Seçili dosyaların adresleri boş lokasyon yazan kısımda adresleri görünmesi gerek yazılımınızın eksiksiz olduğundan emin misiniz?
Sanırım eksizsiz olması lazım bide daha önce attığım romuda tekrardan atamıyorum. Aynı hatayı veriyor.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Spflash toolun format kısmına gelip format atmayı deneyebilir misiniz?

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Klasörünün adı REPLİKA türkçe karakterden dolayı böyle hata alabilirsin spflash tool yönetici olmaya bilir. trace mode kapalı olabilir yazılımın yanlış olabilir en kötüsü emmc bozuk olabilir.Yazılımı ve spflash tool c sürücünüze kopyalayın içinde klasör isminde Türkçe karakter olmasın. spflashtoolu yönetici olarak çalıştırın. Aygıt sürücülerini yeniden kurun. Farklı yazılımlar ile denemeler yapın. Emmc de sorun yok ise muhakkak tepki almalısınız.

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Klasörünün adı REPLİKA türkçe karakterden dolayı böyle hata alabilirsin spflash tool yönetici olmaya bilir. trace mode kapalı olabilir yazılımın yanlış olabilir en kötüsü emmc bozuk olabilir.Yazılımı ve spflash tool c sürücünüze kopyalayın içinde klasör isminde Türkçe karakter olmasın. spflashtoolu yönetici olarak çalıştırın. Aygıt sürücülerini yeniden kurun. Farklı yazılımlar ile denemeler yapın. Emmc de sorun yok ise muhakkak tepki almalısınız.
Hocam ben şimdi bir ROM yükledim ama ekranda açılırken çizgi geliyor sonrasında ses dokunmatik işliyor fakat ekran gelmiyor neden ROM dan mı kaynaklanıyor

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Aynen yazılımın yanlış replika cihazlarda onlarca yazılım mevcuttur ve deneme yanılmayla doğru yazılımı bulabilirsin. Hatta needrom da cihaz resimlerinden faydalanarakta bulabilirsin. Yada cihazın anakartının üzerindeki etikette mevcut bilgilerlede yazılım bulunabilir.

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Arkası cam nasıl açabilirim bilgi verir misin? Anakarta bakmak için bide droid tools yedeğinde android.scatter dosyası yok onu nasıl yükleyebilirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Herhangi bir iş ile uğraşmıyorum.

O zaman elinizde, bu tarz cihazlar için kullanılan ısıtma, vakumlama gibi ekipmanlar mevcut değil.
Elinizdeki cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Bu nedenle size yeterli oranda önerilerde bulunmam mümkün değil.
YouTube üzerinden benzer cihazların nasıl söküldüklerine bakmanız, sizin için faydalı olacaktır.

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Aynen yazılımın yanlış replika cihazlarda onlarca yazılım mevcuttur ve deneme yanılmayla doğru yazılımı bulabilirsin. Hatta needrom da cihaz resimlerinden faydalanarakta bulabilirsin. Yada cihazın anakartının üzerindeki etikette mevcut bilgilerlede yazılım bulunabilir.
O zaman elinizde, bu tarz cihazlar için kullanılan ısıtma, vakumlama gibi ekipmanlar mevcut değil.
Elinizdeki cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Bu nedenle size yeterli oranda önerilerde bulunmam mümkün değil.
YouTube üzerinden benzer cihazların nasıl söküldüklerine bakmanız, sizin için faydalı olacaktır.
Üstadlar zar zor açtım arka kapağı (birazda kırdım) yazanları atıyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz bu ROM'u bulmak için.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Üstadlar zar zor açtım arka kapağı (birazda kırdım) yazanları atıyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz bu ROM'u bulmak için.

Bizim aradığımız değer ana kart üzerinde yazıyor olmalı.
Paylaştığınız görselde ki değerlerle arama yaptım.
Aşağıdaki videoları buldum.
Videoları YouTube üzerinden izleyiniz.
Videoların açıklama kısımlarında çeşitli indirme bağlantıları mevcut.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: No44

No44

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2018
26
6
3
25
Bizim aradığımız değer ana kart üzerinde yazıyor olmalı.
Paylaştığınız görselde ki değerlerle arama yaptım.
Aşağıdaki videoları buldum.
Videoları YouTube üzerinden izleyiniz.
Videoların açıklama kısımlarında çeşitli indirme bağlantıları mevcut.

PARADOX anakartın üstünde yazanıda çektim.