EFT Dongle Samsung Cihazlarında Custom binary blocked by FRP Lock Hatası Çözümü

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında oluşan Custom binary blocked by FRP Lock Hatasını nasıl çözdüğümü anlatacağım.

Bu hatanın sebebi cihazınızda root olduğu için system bunu algılayıp kendini korumaya alıyor. Bende öyle yaptı şayet root olunca bu hatayı vermeye başladı. Oem kilidini açıp kapatsam bile sonradan gene bu hata ile karşılaştım.

Ben bu hatayı Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Android 7 son sürüm cihazında denk geldim.

Cihaza yazılım atınca sorun yok. Ama root yapınca cihazı kapatıp açınca cihaz açılmıyor ve kırmızı yazı ile Custom binary blocked by FRP Lock yazısında açılıp kapanıyor.

Aynı zamanda download moda girdiğim zamanda CURRENT BİNARY: Custom
SYSTEM STATUS OFİCİAL: Custom
Şeklinde yazıyordu.

Cihaz yurt dışı olduğu için ve mecburen root yapmak zorunda olduğum için ilk önce root edip imei repair ve repair network yapıp sonra root kaldırmam lazımdı.

İşte burada devreye EFT Dongle girdi.
İlk önce EFT Dongle ile boot.img üzerinden root yaptım.
Sonra octoplus Box ile imei repair ve repair network yaptım.

Cihazı download moda alıp sadece original üzerinde bulunan yazılımın içindeki boot.img dosyasını yükledim.

Cihaz artık rootlu değildi açıldığında ve original system üzerinde olduğu için herhangi bir hata vermeden düzgünce çalıştı.

Ama tabi bu cihaza imei repair ve repair network işlemi yapıldığı için yazılım güncellemesi almak sıkıntı olabilir.

Cihazda root olmadığı için muhtemelen yazılım güncellemesi de alacaktır.

Bunu denemedim çünkü ben işlemleri en son sürüm olan android 7 sürümünde yaptım.

Ayrıca

Bu hata
Ayarlar
Uygulamalar
ayarların verilerini silersek geliştirici seçenekleri kapanıyor ve böyle bir hata ile karsilasamiyoruz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

murats2002

Yeni üye
Yasaklı üye
19 Haz 2018
4
0
1
48
samsung n920c sürekli ...... durduruldu hatası veriyor.
bazen kapanıp açılıyor.
2 defa yazılım attırdım. sonuç aynı.
yardımcı olursanız sevinirim

tanerky1980

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Haz 2018
17
1
3
44
Küçük bir bilgi. boot.img dosyasını flashlamakta zorluk çekenler boot.img.tar uzantısını ekleyip odin yada herhangi bir box ile pda kısmından atabilirler. Hidden hatası veren Samsunglar gibi :)