Samsung Galaxy A3 SM-A310F 2016 IMEI Repair Sorunu

Yazdır

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar musteri bu cihazı yurt disindan almis ve kaydini kendi memleketinde bir teknik serviste yapmis kayıt yaptığı chaz sürümü 6.0.1 fakat müşteri cihazı 7.0 yukseltince sebeke gitmis. Musteri tekrar kayit icin gidince ; cihazi tekrar 6.0.1 sürüme düşürüp ancak öyle kayıt yapabiliriz demisler ve sürümü düşürmüşler islem sonucunda cihazin imei leri uçmuş bu konuda ne yapabilirim? Yazilim denedim olmadi.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar musteri bu cihazı yurt disindan almis ve kaydini kendi memleketinde bir teknik serviste yapmis kayıt yaptığı chaz sürümü 6.0.1 fakat müşteri cihazı 7.0 yukseltince sebeke gitmis. Musteri tekrar kayit icin gidince ; cihazi tekrar 6.0.1 sürüme düşürüp ancak öyle kayıt yapabiliriz demisler ve sürümü düşürmüşler islem sonucunda cihazin imei leri uçmuş bu konuda ne yapabilirim? Yazilim denedim olmadi.

Adminlerimizden rica etsem basliga imei sorununu ekleyebilirler mi bu arada hatali baslik icin özür diliyorum herkesten

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

Elinde spt box varsa onunla efs reset yaptıktan sonra imei yazarsan düzelir. Spt box ta herhangi bir modeli seçin yeterki efs resetleme olsun o modelde sonra cihazı download moda alıp efs reset yapın. Açılmasını bekleyin. Açılmaz ise yazılım yükleyin.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Elinde spt box varsa onunla efs reset yaptıktan sonra imei yazarsan düzelir. Spt box ta herhangi bir modeli seçin yeterki efs resetleme olsun o modelde sonra cihazı download moda alıp efs reset yapın. Açılmasını bekleyin. Açılmaz ise yazılım yükleyin.
Cihazi aldim hocam yarın öğlen alırsınız dedim. Başlık icin yardim ve öneriniz icin cok teşekkür ederim. Sabah ilk isim dediklerinizi uygulamak

M

minittinim

Misafir / Ziyaretçi
Aynen serdar abi dediği gibi spt box oluyor bende j710f vardı imeide sonra imei yok sadece sn var bende spt g925f model üstünde denedim oldu

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

bykaya27

Aktif üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2017
90
130
33
37

öncelikle cihaza bi cert yüklemen gerek cert yükledikten sonra plakalar geri gelir efs ve nv yedeklerini yükle ister 6.0.1 istersen 7.0.1 de yapabilirsin ama cert yüklemen lazım

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

abdulhadi

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
23 Kas 2017
46
18
8
28
S.a ustalar a310F 7.0 cihaza imei repair yapılmış cihaz sıfırlanınca şebeke gidiyor bunun hakında bilgisi olan varsa yardımıcı olabilirmi???

abdulhadi

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
23 Kas 2017
46
18
8
28
ustam aynen rootlayınca düzeliyor ama benim cihazı rootlamam lazım nedeni cihaz rootlanınca bazı uygulamalar çalışmıyor
Bundan başka bi çözümün varmı ustamm????

• Beğen
Tepkiler: bykaya27

bykaya27

Aktif üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2017
90
130
33
37
Moderatör tarafında düzenlendi:

bahadiralpuzun

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Şub 2018
2
1
3
34
Merhaba konuyla ilgili olarak bi sorum olacak. a3 2017 cihazım yurt dışı imei atılmıştı android 6.0.1 de. Telefonu sıfırladım açılmadı odinle 6.0.1 atmayı denedim olmadı. 7.0 oldu bende yükledim rootladım ama imei gelmedi. İmei yine atılabilir mi ?

• Beğen
Tepkiler: leonidasss