Çözüldü Samsung Galaxy A3 SM-A310F Android 7'den 6'ya Düşürme + FRP Bypass + Stock Rom + Root + TWRP

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Merhaba arkadaşlar bu konuda Samsung Galaxy A3 SM-A310F cihazı için aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Zamanla dahada çok konu ekleyip zenginleştirmeye çalışacağım.

Konunun gizli içerik olması, benim burda verdiğim emeğin karşılığı olarak siteye katkınız olması açısından böyle uygun gördüm. Çünkü her gelen işini görüp gidiyor, bir teşekkür bile eden bulamıyoruz. O yüzden bundan sonra bir çok konuda böyle olacak. Ve açtığım tüm Konularıma mutlaka sorulan sorulara dönüş yaparım. Öyle çok uzun zaman bekleme yapmazsınız. Açtığımız konunun arkasında duruyoruz.

1. Bu konuya ait dosyaları ve içeriği almak için sitemizde en az 4 konu açmanız ve konu altından yorum yapmanız yeterli olacaktır.
2. Açılan konular kontrol edilecek ve forum kurallarına uygun ise konu içeriği gönderilecektir. 3. Forum kurallarına mutlaka uygun olması şarttır. Ve eski yeni üye farketmeksizin 16/04/2018 tarihinden sonra 4 yeni konu açılmış olması şarttır.
4. Ayrıca dosyayı almak için aceleci davranmassanız sevinirim mümkün olan en kısa sürede ben veya arkadaşlarım size dosyayı gönderecektir.

Bu konuda neler var;
1. Stock rom yükleme, detaylı anlatım ve yardım.
2. Android 7 sürümünden Android 6 sürümüne düşürme işlemi, detaylı anlatım ve yardım.
3. Android 7 ve Android 6 frp by-pass işlemi detaylı anlatım ve yardım.
4. Android 7 ve Android 6 twrp yükleme detaylı anlatım ve yardım.
5. Android 7 ve Android 6 root işlemi detaylı anlatım ve yardım.
6. Android 7 Stock Türkiye Rom'u yükleme detaylı anlatım ve yardım.
7. Android 6 sürümünden android 5.1.1 sürümüne düşürme detaylı anlatım ve yardım.

Yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Ben ve Mobilkulup sitesi hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.

Android 7'den Android 6 sürümüne düşürme işlemi;
1. Cihazınızın ayarlarına girin, geliştirici seçeneklerini açın. Usb hata ayıklama açın, oem kilidini açın.
2. Ayarlardan gmail ve diğer hesaplarınızı kaldırın. Sonra tekrar girersiniz.
3. Odin Programını İndirin ve yazılımı yükleyin.
4. Yazılımı yükledikten sonra cihazınızın recovery moda girip format atın.
5. Takıldığınız yerde Google'dan yardım alabilirsiniz. Veya konu altından bana sorarsanız bende anlatırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galaxy A3 SM-A310F Frp By-pass, Google account kaldırma, Gmail hesabı kaldırma, Formattan sonra Gmail hesabı isteme sorununa çözüm.

Bu 2 dosyayı indirin.

1. Download'dan indirdiğimiz exe uzantılı realterm Programını kurun. Masa üstüne simge gelmeyebilir. Başlat menüsünde bulunan tüm programlar sekmesine tıklayın. Yada arama kısmına realterm yazın. Realterm programını göreceksiniz. Şimdilik açmayın kalsın.
2. Download'da bulunan dosyayı rardan çıkarın (içinde 3 tane apk var. Biri frp sıfırlama diğerleri android 5 ve Android 6 Android Google Account Manager.apk )ve klasörden de çıkarın. Hafıza kartına atın ve hafıza kartını telefonunuza takın.

Şimdi Google hesabı isteyen cihazınıza PIN kodu olmayan, çalışan bir SIM kart takın. Wi-Fiye bağlayın.

Bilgisayarınızdan Aygıt Yöneticisini açın. Modemler sekmesinden cihazınıza sağ tıklayın. Özellikleri açın. Modem sekmesinde bağlanılan portu bir yere not edin. Yada açık kalsın o sayfa Ordan bakın.

Bilgisayara kurduğunuz Realterm programını açın. Açılış ekranındaki "Half Duplex" seçeneğini işaretleyin.

Port sekmesine geçip not ettiğiniz port numarasını port kutucuğuna yazıp Open butonuna tıklayın. Bağlantı kurulursa sağ tarafta 3 adet yeşil buton yanacaktır.

Send sekmesine gelin
Kod:
at+creg?\r\n
kodunu aynen yazın ve "Send ASCII" butonuna tıklayın. Yukarıdaki realterm ekranında Ok mesajını görmeniz gerekir. Ok mesajını alamazsanız Port sekmesinden Open butonuna bir kez daha tıklayıp yeşil ışıkları görün. Gene olmaz ve error yazarsa işlemleri baştan yapın. Pc kapat aç, telefon kapat aç, programı kapat aç seçeneklerini deneyin. Bu OK Yazısı realterm programında yazması gerek.

Kod:
atd1234;\r\n
Bu kodu send sekmesi kutucuğana yazın.
"Send ASCII" butonuna basın. Telefona odaklanın burda telefon arama yapacak. Siz aramayı 5 saniye sonra sonlandırın ve hemen hızlı şekilde mesaj bölümü çıktığı zaman mesajlara tıklayın.
Yeni mesaj oluşturup herhangi bir numaraya yazıp gönderin. Gönderdiğiniz mesaj otomatik olarak bağlantıya dönüşecektir.

Şimdi üzerine tıklayın. Açılan sayfada Galaxy Apps yazın. Ve ilk sayfaya girin. Burası önemli burada takılmayın diye söylüyorum. Aşağıdaki resime bakın ve resimdeki gibi kırmızı ile kare içine alınmış alana tıklayın. Ve devam edin.

Sizden Samsung Account isteyecektir. Hesabınız varsa girin. Yoksa bilgisayardan bir tane açıp giriş yapın.

ES File manageri açın. İşletim sisteminizin sürümüne göre Android Google Account Manager.apk uygulamasını kurun.

Burası önemli çünkü bu google account manevra apk kurmazsanız. Sadece frp apk kurarsanız. Hesap yönetici sayfasında ad ve şifre göremezsiniz. Onun için mutlaka bu google account manager apk'lardan sürümünüze uygun olanı kurun. Kurarken ayarlar bölümünden bilinmeyen kaynakları açmanızı isteyecek apk kurulması için açın ve devam edin.

Sonra Frp_2016_All.apk uygulamasını kurup açın. Arama kutucuğuna Google Hesap Yönetici yazın. Adınız ve Şifreniz yazan sekmeye tıklayın.

Sonra açılan sayfada Try sekmesine tıklayın. Sonra açılan sayfada en üst sağ köşede alt alta 3 noktaya tıklayın. Tarayıcıda aç deyin.

Açılan sayfada şifresini bildiğiniz kendi Gmail adresinizi girin. Sonra şifrenizi girin ileri deyin. Biraz bekleyin sizi Try yazan sayfaya atacak.

Burada hiçbirşeye ellemeden cihazı kapatın ve açın. Artık sizden Gmail istemeyecek kurarken acele etmeyin biraz geç kırılabilir.

Bekleyin ve Sabırlı olun. Sonra cihazı Gmail istemeden kurduktan sonra, cihazın ayarlar sekmesine girin hesaplar sekmesine gidin ve google hesabınızı kaldırın. Samsung hesabınızı kaldırın. İşlemler bu kadar sonra reset atabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galaxy A3 SM-A310F Stock Türkçe Rom, Yazılımı Yükleme Anlatımı

Yapacağınız işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir. Gerekli yedeklemelerinizi alınız.

Yapılışı ;
1. Cihazın ayarlardan oem kilidini açın.
2. Gmail hesabından ve diğer sorun yatacak hesaplardan çıkış yapın.
3. Cihazı ses kısma + home ve power ile download moda alın.
4. Odin Programı'nın son sürümünü İndirin.
5. Cihazı pc'ye bağlayın.
6. Odin Programı'nda cihazınızın bağlandığını görün.
7. Linkteki yazılımı seçin ve yükleyin.
8. Rom'u yükledikten sonra recovery moddan format ve wipe cache işlemlerini yapın.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galaxy A3 SM-A310F Android 6.0.1 Root İşlemi Detaylı Anlatımı;

Yapacağınız işlemlerden oluşabilecek olumsuzluktan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu tutulamaz. Gerekli yedeklerinizi alınız. Nasıl yedek alınacağını twrp yükleme konusunda detaylı şekilde anlatacağım. Ama rehber ve diğer resim vesaire yedeklerinizi almak için, smart switch ile alın. Ama emin olmak için garanti olsun diye manuel olarakta yedeklerinizi alın.

Yapılışı ;
1. Cihazınızın ayarlar kısmından geliştirici seçeneklerini açın. Bunun için telefon hakkında derleme numarası veya yapım numarasına 7 kez üst üste basın.
2. Sonra geliştirici seçenekleri ayarlarda aktif olarak gözükecektir. Şimdi oradan usb hata ayıklama ve oem kilidini açın.
3. Gene ayarlardan gmail ve diğer hesapları kaldırın. Sonra tekrar girersiniz.
4. bulunan dosyayı masa üstüne indirin ve rardan çıkarın.
5. Odin exe dosyasını çalıştırın.
6. Odin Programınıda pda kısmından md5 uzantılı dosyayı gösterin ve yüklemeye başlayın.
7. Cihaz kapanıp açılacaktır, ekranda kırmızı yazılar geçer panik yapmayın Sabırla bekleyin. Açılması biraz geç olur.
8. Açıldığı zaman artık cihazınız root'ludur.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galaxy A3 SM-A310F Twrp Kurulumu, Twrp ile yedek alma, Root yapma

Yapacağınız işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu tutulamaz.

1. Ayarlara girin ve geliştirici seçeneklerini açın.
2. Oem kilidini ve usb hata ayıklamayı açın.
3. Gmail ve diğer hesaplardan çıkış yapın.
4. bulunan dosyayı indirin.
5. Odin Programını İndirin ve dosyayı gösterin.
6. Odin Programı'nda Auto reboot seçeneğini kaldırın.
7. Yüklemeyi yapın.
8. Cihazın tüm tuşlarına basarak cihazı kapatın ve ses açma home power ile cihazı açın.
9. Cihaz twrp moduna girecektir.
10. Twrp modunda backup sekmesine gelin ve hafıza Kartı veya usb flash bellek takılı olsun.
11. Altta solda storege yazan yere basın ve hafıza kartınızı seçin.
12. Cihazınızın sağlam sistem yedeğini alın.
13. İşlem bitince hafıza kartına bulunan dosyayı atın.
4. Twrp modunda install sekmesine girin. Extsd kart girin ve dosyayı bulup yükleyin.
6. Reboot yapın ve cihaz açılsın.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galxy A3 SM-A310F Android 7 Stock Türkiye Yükleme detaylı anlatım.

Yapacağınız işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu değildir.

1. Cihazınızın bu rom'u yüklemeden önce gerekli yedeklerini alın.
2. Ayarlara girip usb hata ayıklama ve oem kilidini açın. Gmail ve diğer hesaplardan çıkış yapalım.
3. Cihazımızı download moda alalım. Ses kısma + home + power
4. bulunan yazılımı indirelim.
5. Odin ile yazılımı yükleme yapalım.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galaxy A3 SM-A310F Android 6 sürümünden Android 5.1.1 sürümüne düşürme, detaylı anlatım ve yardım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşabilecek olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu değildir.

1. Cihazınız oem kilidini açın.
2. Gmail ve diğer hesaplardan çıkış yapın.
3. bulunan yazılımı İndirin.
4. Cihazı ses açma + home + power ile açın.
5. Recovery modda cihaza format atın, wipe cache yapın ama cihazı tekrar başlatmayın. Direk download moda alın ve usb ile PC'ye bağlayın.
6. Odin ile indirdiğimiz yazılımı gösterelim ve yükleme yapsın.
7. Yükleme yaptıktan sonra durduruldu hatası alırsanız format atın.

ktepegoz

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
30 Nis 2017
2
0
1
48
merhaba sayın yönetici içerikleri görmek için özel üyelik isteniyor bilgi paylaşımı isteniyor adamın bilgisi olsa zaten bu sitelere girmez faydalanmak için giriyor bildiği konu varsa zaten paylaşır saygılar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba sayın yönetici içerikleri görmek için özel üyelik isteniyor bilgi paylaşımı isteniyor adamın bilgisi olsa zaten bu sitelere girmez faydalanmak için giriyor bildiği konu varsa zaten paylaşır saygılar

Merhaba,
Evet doğrudur, ilgili konun içeriğini görüntüleyebilmeniz için Özel Üye olmanız gerekmektedir.

1: Üye olmadan önce, üye olsanız bile bu konunun içeriğini görüntüleyemeyeceğiniz belirtilmiştir.
Sizi buraya zorla üye yapmadık.
2: Görüntülemeye çalıştığınız konu, ileri seviye bilgiye sahip kişiler içindir.
Bu işlemleri yapabileceklerin, elbette paylaşabilecekleri şeylerde vardır.
3: Adamın bilgisi yoksa, akıl da vermesin.
4: Forumumuzun kuralları kartışmaya kapalıdır.
İsteyen kalabilir. İsteyen de çekip gidebilir.

Saygı bizden.
İyi günler.

Sıgsauer

Üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
34
13
8
34
Bunların hepsini biliyorum zaten içerikleri görmesem de olur