Çözüldü Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 Root Sorunu

Yazdır

cey38

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2018
5
0
1
29
Mrblar yeni kaydoldum root işlemi için fakat odinle yükledikten sonra cihazı format istedigi kısmında sürekli formatlama istiyor ve geçemiyorum bütünlük sağlanamadı filan diyor siyah ekranda desen giriyorum tekrar sıfırlamaya giriyor döngü yani. Nasıl aşarım bunu? ya da işlemleri nasıl geri alabilirim program vs var mı? lütfen yardımcı olun teşekkürler..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Mrblar yeni kaydoldum root işlemi için fakat odinle yükledikten sonra cihazı format istedigi kısmında sürekli formatlama istiyor ve geçemiyorum bütünlük sağlanamadı filan diyor siyah ekranda desen giriyorum tekrar sıfırlamaya giriyor döngü yani. Nasıl aşarım bunu? ya da işlemleri nasıl geri alabilirim program vs var mı? lütfen yardımcı olun teşekkürler..

Android sürümünüz nedir?
Lütfen konuyu ve konuya yazılan yorumları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

cey38

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2018
5
0
1
29
7.0
masaüstüne
samsung_sm-c5010_c5proltezc_nrd90m.c5010zcu1bre2_boot.tar.md
adlı dosya indirmiştim nerden indirdim hatırlamıyorum birçok site dolaştım
rasgele belki açılır diye ugrasırken bunu denedim fakat root işini yapamadım
amacım şu; yüklü yani varsayılan olarak gelen whatsapp ı kaldırmak istiyorum yani devre dışı bırakmak değil komple kaldırmak amacım ve bunun gibi yüklü gelen kimi uygulamalar da dahil. whatsapp yerine plus olanını yükleyeceğim çünkü bunun için root yapmam gerek yoksa baska çözümü var mı çünkü yüklicem zaman uygulamaların çaıştıgını bildiriyor yüklemiyor.. ayrıca hızlı yanıt için teşekkürler ^^

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
7.0
masaüstüne
samsung_sm-c5010_c5proltezc_nrd90m.c5010zcu1bre2_boot.tar.md
adlı dosya indirmiştim nerden indirdim hatırlamıyorum birçok site dolaştım
rasgele belki açılır diye ugrasırken bunu denedim fakat root işini yapamadım
amacım şu; yüklü yani varsayılan olarak gelen whatsapp ı kaldırmak istiyorum yani devre dışı bırakmak değil komple kaldırmak amacım ve bunun gibi yüklü gelen kimi uygulamalar da dahil. whatsapp yerine plus olanını yükleyeceğim çünkü bunun için root yapmam gerek yoksa baska çözümü var mı çünkü yüklicem zaman uygulamaların çaıştıgını bildiriyor yüklemiyor.. ayrıca hızlı yanıt için teşekkürler ^^

Öncelikle cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapınız.
Daha sonra konunun ilk mesajındaki yöntemle cihazınızı Root'layınız.
Cihazınıza hangi dosya ile hangi işlemleri uyguladığınızı ve bu işlemlerin ne gibi sonuçlar doğurduğunu kestirmek güç.
En kısa ve sağlıklı olan yöntem, her şeye sıfırdan başlamaktır.

cey38

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2018
5
0
1
29
Telefonun frp kilidi vardı onu açtırmak için servise verip almıştım geliştirici seçeneklerinde oem kilidi yok yani görünmüyor bu sorun teşkil eder mi? ve dediğiniz sitede bakınmıştım bugun tekrar inceleyeceğim. Bir de cihaza ne yüklersem yükleyim herhangi bir sorunda bunu yok etmek için sıfır kurulum yapmak için -sammobile da yavaş indirdigi için cihazın kendi modelinden yazılımını updoto.com sitesinden indiriyorum su an henüz tamamlanmadı. Sanıyorum asıl yazılım yani sıfır kurulum olan için bunu kastediyorsunuz değil mi? bu arada 7 veya 7.1 olması fark eder mi root işlemi için? Teşekkürler^^

cey38

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2018
5
0
1
29
Merhaba, kusruma bakmayın bugun aklıma geldi, dediğinizi yapmadan evvel şöyle bir şey sormak istiyorum;
Acaba içinde instagram whatsap vs yani google ve samsung uygulamaları haricinde ek uygulama olmayan -yerleşik gelmeyen- bir yazılım mevcut mu? Umarım açık anlatabilmişimdir..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba, kusruma bakmayın bugun aklıma geldi, dediğinizi yapmadan evvel şöyle bir şey sormak istiyorum;
Acaba içinde instagram whatsap vs yani google ve samsung uygulamaları haricinde ek uygulama olmayan -yerleşik gelmeyen- bir yazılım mevcut mu? Umarım açık anlatabilmişimdir..

Merhaba,
Bu cihazın yazılımları hakkında net bilgilere sahip değilim.
Bu nedenle hangi yazılım hangi uygulamayı içeriyor veya içermiyor ne yazık ki bir bilgim yok.
Konunun ilk mesajında Android 7 demiş, başka bir bilgi verilmemiş.
Artık gerisini deneme yanılma yöntemi ile bulmanız gerekmektedir.
Kolay gelsin.

cey38

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Tem 2018
5
0
1
29
Sağolun teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için deneyip öğreneceğim artık ve gelişmeleri buraya ben gibi merak edenler için yardımcı olmak adına paylaşacağım

Ayaz123

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Tem 2018
1
0
1
35
Merhaba :)

Ben denedim ve başarıyla root atdım. Benim cihazda android sürümü 6.0.1 olduğundan izlediğim adımları sizlerle paylaşıyorum.

UYARI: Herhangi bir sebepden cihazınıza deyecek zarar için ben sorumlu degilim!!

Oncelikle tüm verilerin yedeyini alın

1. Developer options-dan OEM unlock ve USB Debugging ON durumuna getirilmeli
2. CROM unlock yapılmalı - Google-da "CROM service" diye aratırsanız apk-sını bulursunuz, benim kullandığım sürüm yanlış hatırlamıyorsam 1.0.7 idi
3.1. Sistem kendini android 7 sürümüne yükselte biliyorsa Settings menüsünden yükseltme yapa bilirsiniz
3.2. Sistem kendini yükseltemiyorsa cihazınıza uygun resmi android 7 firmware bulup cihazınıza kurun
3.3. Cihazınıza uygun android 7 firmware bulamadıysanız cihazınıza uygun en son çıkan android 6.0.1 firmware bulup cihazınıza kurun. Böylelikle cihazın kendini yükseltme menüsü aktif hale gelecektir, sonra 3.1. adımı uygulayın. (ben bu yontemi kullandım)
4. Şimdi formda anlatıldığı gibi root yapma işlemina başlaya bilirsiniz. Başarılar!!

Android 7 Sürümünde root yapıldı.
Anlatım;
1. Cihazın gerekli olan tüm yedeklerini düzgünce alın. Herşey silinecek.
2. Cihazın ayarlardan usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın.
3. Gmail hesabından çıkış yapın.
4. Cihazı download moda alıp pc'ye bağlayın.
5. Odin programını açın ve bulunan dosyayı indirin ve odin ap kısmından seçin yükleyin.
6. Cihaz siyah ekrandan açılıp format atmanızı isteyecek format atın.
7. Açılmasını bekleyin ve magisk manegar apk kurun.
8. İşlemler bu kadar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba :)

Ben denedim ve başarıyla root atdım. Benim cihazda android sürümü 6.0.1 olduğundan izlediğim adımları sizlerle paylaşıyorum.

UYARI: Herhangi bir sebepden cihazınıza deyecek zarar için ben sorumlu degilim!!

Oncelikle tüm verilerin yedeyini alın

1. Developer options-dan OEM unlock ve USB Debugging ON durumuna getirilmeli
2. CROM unlock yapılmalı - Google-da "CROM service" diye aratırsanız apk-sını bulursunuz, benim kullandığım sürüm yanlış hatırlamıyorsam 1.0.7 idi
3.1. Sistem kendini android 7 sürümüne yükselte biliyorsa Settings menüsünden yükseltme yapa bilirsiniz
3.2. Sistem kendini yükseltemiyorsa cihazınıza uygun resmi android 7 firmware bulup cihazınıza kurun
3.3. Cihazınıza uygun android 7 firmware bulamadıysanız cihazınıza uygun en son çıkan android 6.0.1 firmware bulup cihazınıza kurun. Böylelikle cihazın kendini yükseltme menüsü aktif hale gelecektir, sonra 3.1. adımı uygulayın. (ben bu yontemi kullandım)
4. Şimdi formda anlatıldığı gibi root yapma işlemina başlaya bilirsiniz. Başarılar!!

:tsk:

zfemxy

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Tem 2018
2
0
1
50
gmail hesabını yeniden ekledikten sonra root kayboluyor yok mudur bunun çözümü?