Çözüldü Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 Root Sorunu

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Sorunlu biri değilim çok şükür.Yazdıklarımı çox iyi anlıyorum ama yazdıklarınızdan anlamadığım şeyler var.Konu başındakı resimleride inceledim yerleşdirdiğiniz kısa vidyoyuda inceledim.aynı model aynı sürümü kullanıyoruz.OEM Kilidi açmayı bulamadım ama.Sizin resmini atdığınızın aynısı cihaz.Odinle yazılım yaparken sizdekinin aynısı hata alıyorum.
Valla sana diyecek birşey bulamıyorum.

Edit yazan yerde sorun çözüldü ve konuya ilgili resim ilgili linkleri ekledim orayı görmüyormusunuz? Cihaz android 7 ve üstündeki sürüm bellidir. İlgili dosyalar da konuya eklenmiş. Hala siz bana Edit öncesi yazıyı anlatıyorsunuz.

orkhan523

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2018
8
0
1
32
Cihazı rootladım.Rootlamadan önce google hesabından çıkış yapıp FRP Lock yaptım.Herşey güzel Magisk programınıda kurdum.Cihaz rootlandı.Ama ben yeniden Google hesabımı cihaza eklemek istiyorum.Diğer Google uygulamalarını Google hesabım olmadan kullanmak olmuyor.Samsung hesabımla cihaz çalışıyor.Ancak Google hesabımı ekledikten sonra cihaz yeniden başlatınca açılmiyor.
Şöyle yazılıyor ekranda.

custom binary blocked by frp lock (boot.img)

Şimdi sorum şöyle.Ben Google hesabımı rootdan sonra kullana biliyormuyum yoksa kullanamıyormuyum ?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihazı rootladım.Rootlamadan önce google hesabından çıkış yapıp FRP Lock yaptım.Herşey güzel Magisk programınıda kurdum.Cihaz rootlandı.Ama ben yeniden Google hesabımı cihaza eklemek istiyorum.Diğer Google uygulamalarını Google hesabım olmadan kullanmak olmuyor.Samsung hesabımla cihaz çalışıyor.Ancak Google hesabımı ekledikten sonra cihaz yeniden başlatınca açılmiyor.
Şöyle yazılıyor ekranda.

Şimdi sorum şöyle.Ben Google hesabımı rootdan sonra kullana biliyormuyum yoksa kullanamıyormuyum ?
Kullanırsınız root engel değil. Ayarlar hesap ekle deyin ve hesabınızı ekleyin.

orkhan523

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2018
8
0
1
32
Hesabı ekleyip yeniden başlatdığımda açılmıyor telefon.

hatası veriyor.
Bende onu soruyordumki normalmi bu yoksa hatayı sadece benmi alıyorum ?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Hesabı ekleyip yeniden başlatdığımda açılmıyor telefon.
hatası veriyor.
Bende onu soruyordumki normalmi bu yoksa hatayı sadece benmi alıyorum ?

Hesap ekle sonra üzerinde başka hesap varsa kaldır. Gene aynı hatayı alırsan o zaman oem kilidini aç usb hata ayıklama aç ve format atıp deneyin.

ramooo19

Üye
Yasaklı üye
1 Ocak 2017
41
9
8
6.0.1 sürümünde sorun yok bu cihazlarda 7.0 asıl olan mesele üstelik birde CROM lock çıktı onuda çözebilmek lazım

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
6.0.1 sürümünde sorun yok bu cihazlarda 7.0 asıl olan mesele üstelik birde CROM lock çıktı onuda çözebilmek lazım
Her yere aynı sorunu yazıp durmayın. Diğer konu da cevap verdim. Crom kilidi ile sürüm düşürmenin ve frp olayının zerre alakası yoktur.

ramooo19

Üye
Yasaklı üye
1 Ocak 2017
41
9
8
Her yere aynı sorunu yazıp durmayın. Diğer konu da cevap verdim. Crom kilidi ile sürüm düşürmenin ve frp olayının zerre alakası yoktur.

alakası yoktur derken crom kilidi acılamdan nasıl FRP kırmayı düşünüyorsunuz. acaba? CROM kilidi aktıf iken combınatıon bile yazamıyorsunuz. sadece bazı modellerde kendi stock romunu alır diğer turlu hiç bir işlem kabul etmez! CAhil değiliz bizde bu işi yapıyoruz.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
alakası yoktur derken crom kilidi acılamdan nasıl FRP kırmayı düşünüyorsunuz. acaba? CROM kilidi aktıf iken combınatıon bile yazamıyorsunuz. sadece bazı modellerde kendi stock romunu alır diğer turlu hiç bir işlem kabul etmez! CAhil değiliz bizde bu işi yapıyoruz.
Cahil olduğun burdan belli işte bir çok defa frp kırdım hemde aynı model üzerinden. Siz beceriksizseniz ben ne yapayım. Git şimdi başka forumda oyna. Sen okumadan yorum yapmaya başka sitede devam et. Tgy modeli için zaten kombinasyon dosyası yok.

ramooo19

Üye
Yasaklı üye
1 Ocak 2017
41
9
8
adınız warez ciye çıkmış haberiniz yok ! ücretli olarak aldıgınız dosyaları başkalarını kendiniz çözmüşünüz gibi satmak :)

ramooo19

Üye
Yasaklı üye
1 Ocak 2017
41
9
8
Senin gibi asalak ve cahille uğraşmak zaman kaybıdır. Ne ücretinden bahsediyorsun ne anlatıyorsun.

edep ve adabini bil karşında cocuk yok bir de uyelere diyorsun davranışları iyi değil sizin yaptığınız ne hadi işine hesabımı sil bu siteyi tanıdığıma sizin gibiler yuzunden lanet ediyorum. şimdim keyfili forumlar. Adminlik ten bi haber yasıyorsunuz.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
edep ve adabini bil karşında cocuk yok bir de uyelere diyorsun davranışları iyi değil sizin yaptığınız ne hadi işine hesabımı sil bu siteyi tanıdığıma sizin gibiler yuzunden lanet ediyorum. şimdim keyfili forumlar. Adminlik ten bi haber yasıyorsunuz.
Boş yapma git siteden sabrımı zorlama benim.

saban19

Yeni üye
Yasaklı üye
11 Ocak 2017
3
1
3
36
demiyorsun crom kilidini ilk defa duydum kıramam diye ve ne ayaksınız siz bir sey soruyor banlıyorsunuz adamı çok bilmişlik taslıyorsun bir şey bildigin yok :)

saban19

Yeni üye
Yasaklı üye
11 Ocak 2017
3
1
3
36
öyle ordan burdan bilgi toplayıp paylasıyorsunuz sanki kendin çabalayıp çözüyorsun

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Site asalak saldırısına uğradı resmen. Sıkıntı yok benim işim yok zaten ban atarım.

KING

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 May 2018
2
0
1
42
Mrb hocam bu şekilde root yapınca knox sayacı artıyormu şuan benimki 0x0.Artması da önemli değil ama artınca bazı samsung uygulamaları ve cihaz üzerinden güncelleme çalışmıyormuş onun için sordum.Birde bazı rootlarda her açılışta kırmızı yazıyla bi uyarı çıkıyor bu da öylemi.Cevaplarsanız sevinirim

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Rootta knox sayacı artar. Ama bazı boxlarda (EFT - UAT) bu sayaç sıfırlanabilir. Cihaz rootlu ve custom recovery yüklüyse kırmızı yazı yazar.

• Beğen
Tepkiler: KING