Stock Rom Samsung Galaxy C7 SM-C7000 Türkçe Stock Rom

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Alternatif link

Bu Android 6.0.1 rom'u, içinde Türkçe dil vardır. Denenmiştir, ayrıca bu cihaz Qualcom bir cihazdır. O Yüzden desen kilidini unutursanız ve cihazda gmail hesabı aktif ise recovery menüye girmiyor. Ayrıca twrp ve diğer işlemler frp olduğu için yapılmıyor. Yukarıda verdiğim yazılımı deneyebilirsiniz ama frp varsa yazılım yükleme yaparkende hata verdi. Bende z3x box olduğu için hata veren bölümü yüklemeyerek cihazı açtım. Ayrıca Smart switch bu cihazı desteklemiyor.

Kırmızı alandaki 3 tane noktaya tıkla sonra hata veren uzantının üstünden tik kaldır yükleme yap. Düzeliyor açılmadan önce recovery moda atar Ordan format ve wipe cache yap açılıyor. Biraz geç açılır acele etmeyin.

Edit=Türkçe dil destekleyen hong kong romudur. Ayrıca çin romunda play market ve diğer google uygulamaları desteklenmiyor. Ama hong Kong romu yüklerken hata veriyor box olmadan odin ile yükleme yaparken. Rom'un içinde 4 adet dosya bulunur, önce sadece ap dosyasını odin programıyla yükleyin. Ardından yeniden başlatın ve kalan 3 dosyayı yükleyin. Ardından recovery ekranında wipe data/factory reset seçeneğine tıklayın ve reboot system now deyin ve açılmasını bekleyin.

Son düzenleme:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Elinde z3x box olmayanlar aşağıdaki programı kullanarak rom parçalayabilir. Windows 10'da hata veriyor. Windows 7'de çalışıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Elinde z3x box olmayanlar aşağıdaki programı kullanarak rom parçalayabilir. Windows 10'da hata veriyor. Windows 7'de çalışıyor.

Bahsettiğiniz program Microsoft Windows 10'da da çalışıyor.
(Emektar Samsung S3 Mini yazılımı üzerinde bizzat denedim.)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

mehmetyildiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2017
6
2
3
21
iyi günler bende c7 var ve türkçe değil yazılım atarken hata veriyor bu sorunu nasıl aşarım yardımcı olurmusunuz gerekirse ücreti karşılınğında yardımcı olun. teşekkürler. ODİN İLE YAZILIM ATMAYA ÇALIŞIYORUM.

• Beğen
Tepkiler: s.e.r.c.a.n

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
iyi günler bende c7 var ve türkçe değil yazılım atarken hata veriyor bu sorunu nasıl aşarım yardımcı olurmusunuz gerekirse ücreti karşılınğında yardımcı olun. teşekkürler. ODİN İLE YAZILIM ATMAYA ÇALIŞIYORUM.

Aşağıdaki yazılımı atın. Muhtemelen düzelecektir. Yanlız siteye üye olmanız gerekiyor, yazılımı indirebilmeniz için.
Regular Download yazan yerden indireceksiniz.

mehmetyildiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2017
6
2
3
21

Ekli dosyalar

• HATA.png
    HATA.png
    85.5 KB · Görüntüleme: 243
  • hata2.jpg
    hata2.jpg
    304.1 KB · Görüntüleme: 221

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Sadece AP bölümü dursun. Diğerlerinin tikini kaldırın. Birde öyle deneyin.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Şöyle deneyelim. Buradan dosyasını indirin. Odinde Pit dosyasını gösterin ve AP ve BL deki dosyaları tikleyin. Diğerlerinin işaretlerini kaldırın. Bir de böyle deneyin.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

Kardeşim şu an senin cihazının üstünde bulunan yazılım çin için Üretilen c7000 yazılımıdır. Benim yukarıda paylaştığım cihaz ise Hong kong için Üretilen modelidir. Zaten 2 ülke için üretilmiş. bakabilirsin. Ve o sayfadan diğer romları deneyebilirsiniz.

mehmetyildiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2017
6
2
3
21
Kardeşim şu an senin cihazının üstünde bulunan yazılım çin için Üretilen c7000 yazılımıdır. Benim yukarıda paylaştığım cihaz ise Hong kong için Üretilen modelidir. Zaten 2 ülke için üretilmiş. bakabilirsin. Ve o sayfadan diğer romları deneyebilirsiniz.

aslında birçok yazılım denedim Hong Kong ve çin ama çin versiyonu yükleniyor sorun yok Hong Kong yüklemeye çalıştığımda sizlerede ekran görüntüsünü attım o hataları alıyorum amacım cihazı türkçe yapmak ve google play olmasını sağlamak çin versiyonunda yok bu işlemleri yaparken dikkat ettiğim bir durum var çin versiyon romlar genelde 1.8 gb civarı ama Hong Kong romlar ise en azı 2.05 gb açıldığında 4.5 gb oluyor telefonun rom yükleme belleği yetersiz olabilirmi yada başka ne olabilir. ilginiz için çok teşekkür ederim bu arada.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
aslında birçok yazılım denedim Hong Kong ve çin ama çin versiyonu yükleniyor sorun yok Hong Kong yüklemeye çalıştığımda sizlerede ekran görüntüsünü attım o hataları alıyorum amacım cihazı türkçe yapmak ve google play olmasını sağlamak çin versiyonunda yok bu işlemleri yaparken dikkat ettiğim bir durum var çin versiyon romlar genelde 1.8 gb civarı ama Hong Kong romlar ise en azı 2.05 gb açıldığında 4.5 gb oluyor telefonun rom yükleme belleği yetersiz olabilirmi yada başka ne olabilir. ilginiz için çok teşekkür ederim bu arada.

Box olsa elinizde hata yapan yeri es geçip yükleme yaparsınız. Ama box olmadığı için sıkıntılı durum. Cihaza format atıp öyle deneyin olmaz ise root yapın ve Türkçe yükleyin. More locale 2 Uygulaması ile

• Beğen
Tepkiler: fygn2009

mehmetyildiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2017
6
2
3
21
Box olsa elinizde hata yapan yeri es geçip yükleme yaparsınız. Ama box olmadığı için sıkıntılı durum. Cihaza format atıp öyle deneyin olmaz ise root yapın ve Türkçe yükleyin. More locale 2 Uygulaması ile
Cihaza yükleme yapmaya çalıştığımda USERDATA hatası veriyordu ve sistem açılmıyordu bende Stock Rom buldum internette içeriğinde türkçe seçeneği olan ve yüklemeyi denedim ancak yine USERDATA hatası aldım ancak farkettimki MD5 dosyası içerisinde recovery system userdata gibi dosyalar var ve sadece user data yüklenirken hata veriyor bende şöyle yaptım.
1. önce normal yüklemeye çalıştım ve user data yüklenirken hata verdi.
2. sonra MD5 dosyası içerisini açtım ve sadece recovery dosyasını 7zip ile sıkıştırdım TAR yaptım ve odinle yükledim.
3. Telefonu recovery modda açtım ve tüm veriyi sil dedim
ve telefon açıldı türkçe hayette güzel çalışıyor ancak 2 problem var
1. şebeke nerdeyse yok gibi gösteriyor ancak arama yapıyor internetede çok hızlı giriyor
2. Wirelles mobil veri gibi butonların olduğu yer üstten aşşağı çekilen ordaki wirelles mobil veri bluetooth gibi butonlar yok sadece rahatsız etmeyin butonu var

muhtemelen sizin likte eklediğiniz romda çalışcaktır bu yöntemle ama user data hatasını nasıl giderebiliriz biliriz bildiğiniz bir yöntem varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihaza yükleme yapmaya çalıştığımda USERDATA hatası veriyordu ve sistem açılmıyordu bende Stock Rom buldum internette içeriğinde türkçe seçeneği olan ve yüklemeyi denedim ancak yine USERDATA hatası aldım ancak farkettimki MD5 dosyası içerisinde recovery system userdata gibi dosyalar var ve sadece user data yüklenirken hata veriyor bende şöyle yaptım.
1. önce normal yüklemeye çalıştım ve user data yüklenirken hata verdi.
2. sonra MD5 dosyası içerisini açtım ve sadece recovery dosyasını 7zip ile sıkıştırdım TAR yaptım ve odinle yükledim.
3. Telefonu recovery modda açtım ve tüm veriyi sil dedim
ve telefon açıldı türkçe hayette güzel çalışıyor ancak 2 problem var
1. şebeke nerdeyse yok gibi gösteriyor ancak arama yapıyor internetede çok hızlı giriyor
2. Wirelles mobil veri gibi butonların olduğu yer üstten aşşağı çekilen ordaki wirelles mobil veri bluetooth gibi butonlar yok sadece rahatsız etmeyin butonu var

muhtemelen sizin likte eklediğiniz romda çalışcaktır bu yöntemle ama user data hatasını nasıl giderebiliriz biliriz bildiğiniz bir yöntem varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu cihazdan 2 kere elime geldi 2'dede ilk önce cihaza linkteki yazılımı yüklemeye çalıştım. Ve hata verdi bu
Sefer cihazı açtığım zaman cihaz çökmüş vaziyetteydi. Yani Smart switch bağlayın yazıyordu. Sonra tekrar yazılım yüklemesi yaptım bu haldeyken, ve yazılım yüklemeye başladı ve bitirdi. Ama hemen recovery moda attı. Bende o modda iken format attım wipe cache yaptım. Ve reboot system now dedikten sonra cihaz biraz zaman aldı ama açıldı. Tabi bu işlemler yapılırken pc ve kullandığımız kablo önemlidir.

Bu cihaza rom yükleme ile ilgili sorunlar var forumlarda da bundan bahsetmişler.

• Beğen