Stock Rom Samsung Galaxy C9 Pro SM-C9000 Stock Rom Türkçe 6.0.1

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
bu roma güncelleme geliyor mu?

Bu roma güncelleme gelmez. Bu son versiyon bu cihaz için. Güncellemeleri Kies üzerinden denetleyin. Cihazda bazen gözükmeyebilir. Bundan sonra alacağı güncelleme, güvenlik güncellemeleri olacaktır. 7.x versiyona yükseltileceğini pek zannetmiyorum.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu roma güncelleme gelmez. Bu son versiyon bu cihaz için. Güncellemeleri Kies üzerinden denetleyin. Cihazda bazen gözükmeyebilir. Bundan sonra alacağı güncelleme, güvenlik güncellemeleri olacaktır. 7.x versiyona yükseltileceğini pek zannetmiyorum.

Gelir hocam bence neden gelmesin? Cihaz 6 gb ram'li donanım olarak uygun.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Gelir hocam bence neden gelmesin? Cihaz 6 gb ram'li donanım olarak uygun.

Samsungun güncelleme planlamasında, bu cihaz için 7 versiyon gözükmüyor. Cihazın 6gb olması 7 versiyonu alacağını göstermez. Note 4 de 4gb ram var. O da almadı resmi olarak. Ki amiral gemisiydi bu cihaz zamanında. GM nin 2gb modelleri 7.1.1 aldı. Bu ram ile alakalı değil. Biraz satış stratejisi. Samsung bazı cihazları yapmak için yapıyor, bazılarını ise destekliyor. Beşyüz çeşit telefon çıkardı. Her telefon güncellemesi için bir ekibin çalışması gerekiyor. Demek ki masraflı bir iş, yanaşmıyor. Zaten 5 sene sonra mobili bırakacağını gayri resmi yollardan söylediler. Güncelleme gelse de gelmese de, bizim vatandaşımız alıyor, adamların cihazları ciklet gibi satılıyor. Neden uğraşsınlar 7 için. İnşallah alır. Milletin hevesi kursağında kalmaz. Ama inşallah sonra da, sorunlar çıkınca, 6 versiyona nasıl çekerim diye aranıp durmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsungun güncelleme planlamasında, bu cihaz için 7 versiyon gözükmüyor. Cihazın 6gb olması 7 versiyonu alacağını göstermez. Note 4 de 4gb ram var. O da almadı resmi olarak. Ki amiral gemisiydi bu cihaz zamanında. GM nin 2gb modelleri 7.1.1 aldı. Bu ram ile alakalı değil. Biraz satış stratejisi. Samsung bazı cihazları yapmak için yapıyor, bazılarını ise destekliyor. Beşyüz çeşit telefon çıkardı. Her telefon güncellemesi için bir ekibin çalışması gerekiyor. Demekki masraflı bir iş, yanaşmıyor. Zaten 5 sene sonra mobili bırakacağını gayri resmi yollardan söylüyorlar. Güncelleme gelse de gelmese de, bizim vatandaşımız alıyor, adamların cihazları ciklet gibi satılıyor. Neden uğraşsınlar 7 için. İnşallah alır. Milletin hevesi kusağında kalmaz. Ama inşallah sonra da, sorunlar çıkınca, 6 versiyona nasıl çekerim diye aranıp durmaz.

Bende bu cihazdan arkadaşlarıma önerdim. Ama Custom rom falan çıkarsa öyle idare ederler artık.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bende bu cihazdan arkadaşlarıma önerdim. Ama Custom rom falan çıkarsa öyle idare ederler artık.

Yani. Samsung S serisi, A serisi ile Note serisine önem veriyor. Diğerleri bence önemli değil onlar için. Orta segmenti pek önemsemiyorlar. Üst segmentide 2 sene iyi besliyorlar, sonra tak kesiyorlar. Örnek note 4, S5 mesela. Samsung stratejisi şu, cihazı garanti süresince kullansın, sonra güncelleme almayınca sıkılsın yenisini alsın. Düz mantık bence. Valla ne yalan söyleyim. Beni de bıktırdı. Hepsini bir kenara bıraktım, Lenovonun P2 sini aldım. Değişiklik iyi oluyor. Adamlar saf 7 versiyon android koymuşlar. Şarjı 5 gün gidiyor, mobil veri ve wifi açık olarak. Fazla para vermeye değmez. İphonuda koydum dolaba kutusuna. Taktım içine de çift hat. Valla şarj cihazının yerini unuttum.:D:D Bizim ülkemizde var sadece bu kadar Samsung sapkınlığı. Adamlar ne cihazlar kullanıyor. Birazda Lenovo ile devam edeceğim. Hızlı, donma kasma yok. Isına hiç yok. İnternet canavar gibi. Şebeke ve wifi mükemmellik derecesinde full çekiyor. Metal gövde, sıfır ısı. Başka telleride şarj edebiliyorsun bu telefonla. Aman samsungu yiyim artık. Bir süre benden uzak dursun. Çıkınca İphone 8 Plus alacam zaten.

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yani. Samsung S serisi, A serisi ile Note serisine önem veriyor. Diğerleri bence önemli değil onlar için. Orta segmenti pek önemsemiyorlar. Üst segmentide 2 sene iyi besliyorlar, sonra tak kesiyorlar. Örnek note 4, S5 mesela. Samsung stratejisi şu, cihazı garanti süresince kullansın, sonra güncelleme almayınca sıkılsın yenisini alsın. Düz mantık bence. Valla ne yalan söyleyim. Beni de bıktırdı. Hepsini bir kenara bıraktım, Lenovonun P2 sini aldım. Değişiklik iyi oluyor. Adamlar saf 7 versiyon android koymuşlar. Şarjı 5 gün gidiyor, mobil veri ve wifi açık olarak. Fazla para vermeye değmez. İphonuda koydum dolaba kutusuna. Taktım içine de çift hat. Valla şarj cihazının yerini unuttum.:D:D Bizim ülkemizde var sadece bu kadar Samsung sapkınlığı. Adamlar ne cihazlar kullanıyor. Birazda Lenovo ile devam edeceğim. Hızlı, donma kasma yok. Isına hiç yok. İnternet canavar gibi. Şebeke ve wifi mükemmellik derecesinde full çekiyor. Metal gövde, sıfır ısı. Başka telleride şarj edebiliyorsun bu telefonla. Aman samsungu yiyim artık. Bir süre benden uzak dursun. Çıkınca İphone 8 Plus alacam zaten.

İşte bizim milletimiz alışmış belli markaları kullanmaya, o Yüzden vazgeçmiyorlar. Mesela ben alacak olsam xiaomi, one plus ve diğer değişik markaları tercih ederim. Ama Samsung bu c9 Pro için güncelleme vermezse gerçekten büyük ayıp etmiş olur. Cihaza 6 gb ram koy ondan sonra Android 6'da bırak. Bari Android 7 verip kesse gene bir nebze, neyse artık bu konunun takipçisi olacağım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Samsung mu?
Aman, aman!
Millet sizin cihazınızın yarısı kadar donanıma sahip cihazlarla yazılım güncellemesi alır:
Siz bakar kalırsınız.

Samsung'un cihazlarına uyguladığı yazılım güncelleme politikasından hiç memnun değilim.

Lakin, göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var ki:
O da, Samsung cihazların Custom Rom seçeneğinin diğer cihazlara göre daha fazla olduğudur.

Bu saatten sonra Android işletim sistemli bir cihaz alacaksam Xiaomi markasından başka bir cihaz tercih etmem.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Samsung mu?
Aman, aman!
Millet sizin cihazınızın yarısı kadar donanıma sahip cihazlarla yazılım güncellemesi alır:
Siz bakar kalırsınız.

Samsung'un cihazlarına uyguladığı yazılım güncelleme politikasından hiç memnun değilim.

Lakin, göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var ki:
O da, Samsung cihazların Custom Rom seçeneğinin diğer cihazlara göre daha fazla olduğudur.

Bu saatten sonra Android işletim sistemli bir cihaz alacaksam Xiaomi markasından başka bir cihaz tercih etmem.

Xiaomi Mi 6, tek geçerim. Şahane bir cihaz yapmışlar. Yeni aldığım Lenovo P2 de adından söz ettirecek bir cihaz.