Samsung Galaxy Core Prime SM-G360H Şebeke Sorunu

mustioneal

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eyl 2017
9
0
1
Merhaba arkadaşlar,
SM-G360H Core Prime telefona odin üzerinden yazılım attıktan sonra IMEI numarası gitti ve şebeke gelmemekte. Bunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Edit: En son yaptığım rom yüklemelerinden sonra IMEI numarası geldi. Ancak bir türlü şebeke gelmemekte. Manuel ağ araması da yapamamakta. CSC kodlarını TR, TURKEY ve TUR yapıp; customer.xml'i Türkiye şebekesine göre düzenlediğim halde sorun giderilmedi. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Cihazını fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra Smartswitch ile yazılım güncellemesi almayı deneyin. Muhtemelen çözülecektir.

mustioneal

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eyl 2017
9
0
1
Odin üzerinden TUR-G360HDDU0AQG3-20170727082850 yazılımını yükledim. IMEI numarası geldi. Ancak bir türlü şebeke gelmiyor. Ağ kayıtlı değil hatası almaktayım. Mobil ağlar menüsünden ağları aramak istediğimde de "Ağları ararken hata oluştu." uyarısı almaktayım.

mustioneal

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eyl 2017
9
0
1
Ek olarak CSC kodlarını TR, TURKEY ve TUR yapıp; customer.xml'i Türkiye şebekesine göre düzenlediğim halde sorun giderilmedi. Factory reset, data, cache, dalvik temizlemelerini de yaptım. Durum aynı.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Muhtemelen sertifika sorunu yaşıyorsun cihaz yurtdışımı.

mustioneal

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eyl 2017
9
0
1
Yok cihaz Türkiye. IMEI kayıtlı herhangi bir yurtdışı olayı yok üretimi dışında.

mustioneal

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eyl 2017
9
0
1
Normal bir kullanıcıyım ben. İşim olsa satın alırım da yani bir telefon için de bilmemkaç tl de vermek açıkçası gereksiz. Telefoncuya götürsem de IMEI adresimi çalma durumu var o yüzden güvenemiyorum.

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Normal bir kullanıcıyım ben. İşim olsa satın alırım da yani bir telefon için de bilmemkaç tl de vermek açıkçası gereksiz. Telefoncuya götürsem de IMEI adresimi çalma durumu var o yüzden güvenemiyorum.

Satın almanız zaten mantıksız olacaktır.
Güvendiğiniz bir telefoncu veya teknik servise halletirmeniz lazım.
Buralarda 10-30 lira arası fiyatı var.
Lakin oralar nasıldır bilmem.
Rast gele fiyat veriyorlar.
Dikkat edin.