Root Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530W Android 5.1.1 Root

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
G530W bir yurt dışı cihazıdır. Cihazın stock romunda Türkçe dil seçeneği yer almamaktadır. Ayrıca cihazın ülkemizde şebeke vermesi için IMEI düzenlemelerinin yasal prosedüre uygun bir şekilde yapılması da gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için root adını verdiğimiz bir işlem gereklidir.
Android cihazlarda sistem dosyalarına müdahale etmek, gerekli düzenlemeleri yapmak için ROOT adını verdiğimiz yetkiler bulunmaktadır. Bu yetkiler cihazların stock romunda mevcut değildir. Süper kullanıcı adını da verdiğimiz bu yetkilerin elde edilebilmesi için telefonun var olan stock romuna root yetkilerini bize sağlayacak olan ek bir yazılım ilave ederiz. Root yetkilerini (süper kullanıcı) elde etmek için Samsung cihazlarda odin yardımı ile tıpkı yazılım yükler gibi root dosyasını telefona flashlarız. Daha sonrasında telefon rootlanmış olarak açılır. Yani artık telefonun yazılımında istediğimiz her türlü değişikliği yapabiliriz. Fakat büyük güç büyük sorumluluk gerektirir. Bu yüzden yapılan yanlış işlemlerin bedeli telefonun çöp olmasına kadar uzanabilir. Dikkatli olmanızı öneririm.

Aşağıda yer alan bağlantıda root dosyası ve odin yazılım aracı bulunmaktadır. Root dosyasını tıpkı yazılım yükler gibi Samsung telefona flashlayınız.
Daha ayrıntılı için aşağıda yer alan bağlantıyı takip ediniz. Mantık aynı hemen hemen aynı.

Tarafımca denenmiş olup başarılı sonuç alınmıştır.

Son düzenleme:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bilen var, bilmeyen var.
Bu dosya ile ne yapacağız?

Artık şöyle bir yöntem izlemeye karar verdim. Her şeyi noksansız olarak anlatıp sunum yapılınca foruma gelen kişi mükemmel şekilde işini halledip teşekkür etmeden ardına bakmadan gidiyor. Fakat konu içerisinde bazı noktaları kapalı bırakınca mecburen yardım istemek zorunda kalıyor. Dolayısıyla bir etkileşim oluşuyor ve ortaya simbiyotik bir sinerji çıkıyor. Örneğin Pir-i Tablet Şahsınızın açtığı tüm konular her açıdan anlaşılır sadelikte açıklama ve sunumlara sahip. Dolayısı ile kadir kıymet bilen kimseler sadece teşekkür mesajı yazabiliyor, diğerleri ise ardına bakmadan gidiyor.

Tabi yukarıda yazanlar benim şahsi fikirlerim. Diğer yanda geçerli olan forum kuralları ve insanlara ve insanlığa maksimum/optimum düzeyde faydalı ve yardımcı olma/olabilme mefkuremiz var. Bu nedenle uyarılarınızı dikkate alıyorum. Uyardığınız içinde teşekkür ediyorum. Gerekli düzenlemeleri yapıp konuyu güncelleyeceğim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Artık şöyle bir yöntem izlemeye karar verdim. Her şeyi noksansız olarak anlatıp sunum yapılınca foruma gelen kişi mükemmel şekilde işini halledip teşekkür etmeden ardına bakmadan gidiyor. Fakat konu içerisinde bazı noktaları kapalı bırakınca mecburen yardım istemek zorunda kalıyor. Dolayısıyla bir etkileşim oluşuyor ve ortaya simbiyotik bir sinerji çıkıyor. Örneğin Pir-i Tablet Şahsınızın açtığı tüm konular her açıdan anlaşılır sadelikte açıklama ve sunumlara sahip. Dolayısı ile kadir kıymet bilen kimseler sadece teşekkür mesajı yazabiliyor, diğerleri ise ardına bakmadan gidiyor.

Tabi yukarıda yazanlar benim şahsi fikirlerim. Diğer yanda geçerli olan forum kuralları ve insanlara ve insanlığa maksimum/optimum düzeyde faydalı ve yardımcı olma/olabilme mefkuremiz var. Bu nedenle uyarılarınızı dikkate alıyorum. Uyardığınız içinde teşekkür ediyorum. Gerekli düzenlemeleri yapıp konuyu güncelleyeceğim.

Anlayışınız ve emekleriniz için teşekkürler.
Uzun zamandır forumdasınız ve aşağı yukarı benzer paylaşımlar yapıyorsunuz.
Paylaşımlarınızın çoğu Root ve yazılım dosyalarını içeriyor.
Bu durumda da elinizde kullanabileceğiniz şablonlar olmalı diye düşünüyorum.
Mesela:
Odin ile Root yapılan cihazlar için şık bir şablonunuz olur, gerektiğinde basit bir şekilde marka/model numarası değiştirerek kolayca paylaşım yapabilirsiniz.
Root nedir, ne işe yarar gibi açıklamalar Odin'de Root dosyasının nasıl seçileceğini gösteren görseller hazırlamak sizi bir kere yorar.
Lakin sonuç olarak aynı şablonu yüzlerce konuda kullanabilirsiniz.

Kısacası, önerim size zahmet vermek için değil, işinizi kolaylaştırmak için.

Mesela ben bir paylaşım yapacağım zaman, önceki konularımda benzer bir paylaşım varsa,
Gidip şablonu kopyalıyor ve üzerinde düzenlemeler yapıyorum.
Böylece işim kolaylaşıyor, kendi çizgimden de çıkmayarak bir tarz oluşturmuş oluyorum.

Aslında bu konuya yazılanları diğer arkadaşlarında okuması faydalı olacaktır.

@silivriserdar, @symbazz, @leonidasss, @astek055, @bykaya27, @coban32

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Anlayışınız ve emekleriniz için teşekkürler.
Uzun zamandır forumdasınız ve aşağı yukarı benzer paylaşımlar yapıyorsunuz.
Paylaşımlarınızın çoğu Root ve yazılım dosyalarını içeriyor.
Bu durumda da elinizde kullanabileceğiniz şablonlar olmalı diye düşünüyorum.
Mesela:
Odin ile Root yapılan cihazlar için şık bir şablonunuz olur, gerektiğinde basit bir şekilde marka/model numarası değiştirerek kolayca paylaşım yapabilirsiniz.
Root nedir, ne işe yarar gibi açıklamalar Odin'de Root dosyasının nasıl seçileceğini gösteren görseller hazırlamak sizi bir kere yorar.
Lakin sonuç olarak aynı şablonu yüzlerce konuda kullanabilirsiniz.

Kısacası, önerim size zahmet vermek için değil, işinizi kolaylaştırmak için.

Mesela ben bir paylaşım yapacağım zaman, önceki konularımda benzer bir paylaşım varsa,
Gidip şablonu kopyalıyor ve üzerinde düzenlemeler yapıyorum.
Böylece işim kolaylaşıyor, kendi çizgimden de çıkmayarak bir tarz oluşturmuş oluyorum.

Aslında bu konuya yazılanları diğer arkadaşlarında okuması faydalı olacaktır.

@silivriserdar, @symbazz, @leonidasss, @astek055, @bykaya27, @coban32
Çok haklısınız. "Nasıl Yapılır" kısmında bir kere bu konuları resimli ve videolu paylaşmak ve daha sonraki root ve yazılım yükleme konularında "Nasıl Yapılır" forumundan referans almak işimi daha da kolaylaştırır ya da hazırladığım şablon üzerinden yeni açtığım konuya entegre etmek.

• Beğen
Tepkiler: bykaya27

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Çok haklısınız. "Nasıl Yapılır" kısmında bir kere bu konuları resimli ve videolu paylaşmak ve daha sonraki root ve yazılım yükleme konularında "Nasıl Yapılır" forumundan referans almak işimi daha da kolaylaştırır ya da hazırladığım şablon üzerinden yeni açtığım konuya entegre etmek.

:alkis: