Yardım Samsung Galaxy J7 Core SM-J701F/DS IMEI Sorunu

Yazdır

Jesteria

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eki 2018
10
0
1
23
Herkese merhaba şimdi şöyle bir sorunum var telefonum frp lock yapmıştı 0 dan stock room attım gmail doğrulaması istedi onu da aştım ama imei konusunda sorunum var malum biliyorsunuz duos telefonlar 2 sim girişli sim1i bilirsiniz sim1'in imei'si kopyalanmış zaten tek hat kullanıyorum fakat sim2 nin imeisi kopyalanmadığı halde hattı taktığımda sadece acil durum aramaları diyor telefoncuya da götürdüm 100tl çektiler imei tamam yapsınlar bakayım dedim ama halledemediler bana yardımcı olur musunuz olmadı başka room atıp rootlayıp öyle imei atıcağım. çok lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Geçmiş olsun.
Muthemelen stock rom yüklediğiniz için cert fail oldu.
Bunu düzeltmek için eliniz de box veya dongle olması lazım.
Bununda sanırım mümkün olmadığı için doğal olarak sizin cihaza müdahale etme şansınız yok.
Yakın bir teknik servise gidip cihaza patch certificate işlemini yapmasını söyleyiniz.
100 Lira güzel para bu zamanda.Bu telefoncular ne kadar aç gözlü yahu ?
Biz burada 20 liraya 30 liraya hallediyoruz. Ayıp be....

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Jesteria

Jesteria

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eki 2018
10
0
1
23
Geçmiş olsun.
Muthemelen stock rom yüklediğiniz için cert fail oldu.
Bunu düzeltmek için eliniz de box veya dongle olması lazım.
Bununda sanırım mümkün olmadığı için doğal olarak sizin cihaza müdahale etme şansınız yok.
Yakın bir teknik servise gidip cihaza patch certificate işlemini yapmasını söyleyiniz.
100 Lira güzel para bu zamanda.Bu telefoncular ne kadar aç gözlü yahu ?
Biz burada 20 liraya 30 liraya hallediyoruz. Ayıp be....
Box veya dongle derken kendim yapamaz mıyım araştırsam acaba? Çünkü çoğu buraya kadar geldim yapamazsam gururuma yediremem gibi bir şey olur yardımcı olabilir misin bu konuda

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Box veya dongle derken kendim yapamaz mıyım araştırsam acaba? Çünkü çoğu buraya kadar geldim yapamazsam gururuma yediremem gibi bir şey olur yardımcı olabilir misin bu konuda

Yapamamaktan değil bahsi geçen box ve dongle araçları,
ücretli bir araç.
800-900 lira civarlarında yani almak pek mantıklı gelmiyor bana.

Jesteria

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eki 2018
10
0
1
23
Hiç uğraşmadığım için yorum yapmam doğru olmaz crack mevzusuyla.
Bu arada cihazın android sürümü kaç acaba ?
Bugün halledebilsem telefonu üstümden ağır yük kalkacak... Dün gece 12den beri uğraşıyorum gmail bypass falan her şeyi hallettim bir tek bu kaldı

Jesteria

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eki 2018
10
0
1
23
@illegal27, kafanızı az şişirdim bir de bu z3x Samsung tool programı ile yapmaya çalıştım fakat sürekli olarak Kart bulunamadı hatası verdi bu konuda bana biraz bilgi atarsan bir çok video izledim ama bir türlü aygıtlarda o 2 donanımı bulamadım çok canımı sıktı

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
@illegal27, kafanızı az şişirdim bir de bu z3x Samsung tool programı ile yapmaya çalıştım fakat sürekli olarak Kart bulunamadı hatası verdi bu konuda bana biraz bilgi atarsan bir çok video izledim ama bir türlü aygıtlarda o 2 donanımı bulamadım çok canımı sıktı

Tamam işte bahsi geçen 800-900 lirayı o program için veriyorsun.
Elinde kutu oluyo box dediğimiz onu bilgisayara bağlıyorsun.
Kutunun içerisinde sim kart gibi kart var o zaman kart bulunamadı demiyor.
Box açılıyor.

Jesteria

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eki 2018
10
0
1
23
Tamam işte bahsi geçen 800-900 lirayı o program için veriyorsun.
Elinde kutu oluyo box dediğimiz onu bilgisayara bağlıyorsun.
Kutunun içerisinde sim kart gibi kart var o zaman kart bulunamadı demiyor.
Box açılıyor.
Şimdi anladım başka program yok mu peki?

AthenSlay3R

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ocak 2018
25
8
3
Bursa
300 lira da verseniz yapılacağını ümid etmiyorum.
Cihaz versiyonu 8.1.0 repair mümkün değil şuan için.
Android 8.0 8.1 gibi sürümlerde şuanda hiç bir samsung cihazda combination dosyaları çalışmıyor frp patch sürüm düşürme gibi işlemler şuanda yapılamaz bi çözüm bulana kadar beklemede işler

venusgsm

Üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2018
150
10
18
43
Bitlis
Illegal ne yapiyon patron gecen gun j5pro cihaza bi root atmisim gormen lazim cihaz 8.1 kirmizi yaziyla biseyler silindi anlamadim acildi cihaz neyse sonra uyandimki 8mis ben 7 saniyorum dediler sertifika dosyasi silinmis 50 lira para aldilar sozde yaptilar artik ne yaptilarda oldu bilmiyorum. Velhasil simdi cihaz 8.1.0 guvenlik seviyeside u3 ve cihazi aldik yerine baska cihaz verdik. Plaka yemedi cunku dusmedi

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Illegal ne yapiyon patron gecen gun j5pro cihaza bi root atmisim gormen lazim cihaz 8.1 kirmizi yaziyla biseyler silindi anlamadim acildi cihaz neyse sonra uyandimki 8mis ben 7 saniyorum dediler sertifika dosyasi silinmis 50 lira para aldilar sozde yaptilar artik ne yaptilarda oldu bilmiyorum. Velhasil simdi cihaz 8.1.0 guvenlik seviyeside u3 ve cihazi aldik yerine baska cihaz verdik. Plaka yemedi cunku dusmedi

Geçmiş olsun. Şehir dışındayım şuan aktif olamıyorum birkaç gündür.
İkinci defa root yapsaydın sorun kalmazdı. Ben öyle yapıyorum.