Yardım Samsung Galaxy J7 Prime IMEI

Yazdır

UnmoveD

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2018
3
0
1
34
Merhabalar arkadaşlar yurtdisi j7 prime telefona türkiye kayıtlı j7 prime telefonun imeini atarsak şebeke sorunu olurmu yine.

Machine

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
31 May 2018
851
341
63
Türkiye
Merhabalar arkadaşlar yurtdisi j7 prime telefona türkiye kayıtlı j7 prime telefonun imeini atarsak şebeke sorunu olurmu yine.

Hic bir alakası yok.
Şebeke ya vardır ya hiç yoktur, gelip gidiyor ise cihazda donanım/yazılım yada sim kart sorunu olabilir.
Bir teknik servise başvurun.
Ayrıca iletişim araçlarının kimlik numarasını( İMEİ) degiştirmek T.C. kanununca YASAKTIR...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ula.necmettin

UnmoveD

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2018
3
0
1
34
Turkiye kayitli telefonun ekrani patlak ve sarj anakart sorunlu oldugu icin boyle yani turkiye kayitli telefon çöp olduğu için boyle yapmayi düşündüm.
Kanuna gelirsek pasaport kayit harci 170 tlden 500 tl olmusken buna insan kanununa aykiri degilken imei atmaya T.C kanununa aykirimi diyosunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Turkiye kayitli telefonun ekrani patlak ve sarj anakart sorunlu oldugu icin boyle yani turkiye kayitli telefon çöp olduğu için boyle yapmayi düşündüm.
Kanuna gelirsek pasaport kayit harci 170 tlden 500 tl olmusken buna insan kanununa aykiri degilken imei atmaya T.C kanununa aykirimi diyosunuz.

IMEI kayıt ücretleri pahalı.
Evet, bunda hemfikiriz.
Lakin yorumunuzun insan kanunu ile devlet kanunu kısmı biraz tuhaf olmuş.

jashuva

Üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2017
95
41
18
kanunlarda yazdığı müddetçe aykırı
ayrıca böyle konu açmamanız lazım
bu sitede sadece imesi silinmiş kaybolmuş 0000 veya 0049 a düşmüş konularda yardımcı olunuyor yani repair
bazı sitelerde böyle konu açılırsa direk siliyorlar konuyu

UnmoveD

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2018
3
0
1
34
Imei 000 veya 0049 olan telefonlara genelde orjinal yazilim kurunca duzelir o ayrida birbirimizi kandirmiyalim simdi çoğu telefoncuya gidersin sebekem gitmis dersin oda imeilin silinmis der yeni imei atar. Konu baya bi yasadisi olmaya başladi sayin yetkililer konuyu silebilirmiyiz:) imei atma deilde imei repair diye yazalim en iyisi:)

NRY07

Üye
Kayıtlı üye
6 Ara 2018
55
18
8
45
j7 prime modem hatasının nasıl çözümleyecegiz lütfen yardım şebeke gelmiyor :cautious: