Çözüldü Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Android 7.0 Unknown Baseband Fix

Yazdır

cmhrcn

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Şub 2018
6
1
3
44
kardeşler samsung j7 prime var elimde. yurtdışından geldi imeti atıldı. bugün telde görüşme yaparken kesildi ve yalnızca acil aramalar uyarısı çıkıyor. sim kartı başka tele taktım onda çalışıyor. telde sıkıntı var. yardımcı olurmusunuz patch felan mı atılması gerekiyor ?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
kardeşler samsung j7 prime var elimde. yurtdışından geldi imeti atıldı. bugün telde görüşme yaparken kesildi ve yalnızca acil aramalar uyarısı çıkıyor. sim kartı başka tele taktım onda çalışıyor. telde sıkıntı var. yardımcı olurmusunuz patch felan mı atılması gerekiyor ?
Diğer konuda cevap verdim.

• Beğen
Tepkiler: cmhrcn

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
İmei ve imei patch olması gerekiyor.

5G Bilişim

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2017
18
9
3
34
ustalar modem.bin dosyasını ne ile yüklemek gerekiyor? Z3x 0MB olarak görüyor ODIN 13.1 de file analysis... de kalıyor?

edit: ODIN 3.09 ile başarıyla flashladım dosyayı ama yine de patch certten sonra IMEI STATUS: NG

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Ahmet_UstA

Yeni üye
Yasaklı üye
4 Mar 2018
16
12
3
Imei ng ise cihaz ile oynanmis ng olan imei 1 veya 2 hangisi ise artik olmaz saglam olana islem uygula cert yazma sadece 7.0 rom yukle sonra imei onar pach yap ng olan artik sebeke vermez

• Beğenmedim
Tepkiler: ibrahimemre

Musabbinselim

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Eki 2018
2
0
1
33
Arkadaşlar Android 7.0 imei repair sırasında imei numarası siliniyorsa yer alan modem dosyasını yazarak sorunu çözebilirsiniz.

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bi bi hayırsever yokmu belki bi aydır telefoncuya git gel git gel bıktım yapamıyorlar cihaz yurtdışından gelme j7prime imegitti telefonun götürdüm telefoncuya rotlsdi ime attı ama cihaz kafayı yedi ekranın üst kenarı tuş kilidi açınca şimşek çakar gibi oluyor sonra ekran aciliyo ve ekran parlaklığı sürekli açık son seviye kisilmiyo ve telefon bazen kapanıyor aşırı ısınıyor 32 gb cihaz 16 görünüyor bir sürü sorun yani ben eski romunu yükledim net te videolar ı izleyerek android 7 yi sorunların hepsi gitti cihaz onnumara oldu ama tek sorun şebeke gitti ve bi uygulama var samsung repeir di galiba ime atma oda atmıyor rootlu olması lazım diye uyarı veriyor mecburtelefoncuya geri gittim dedim bak ustam bu sorunların hepsi gitti ama imeilde gitti imeili bu benim attığım 7.0 olan yazılım in üstüne yükle dedim olmuyor öyle dedi sadece 6.0 root var dedi telefoncu mecbur en şimdi o şekilde kullanıyorum teli 32 gb 16 oldu ekran parlaklığını uygulama indirdim sürekli bi sorun allah rızası için bana yardımcı olacak yokmu watsabdan iletişim e geçse dua ederim sorunumu çözseher şey menfaat para mi bu dünyada arkadaş Numaram 05541328034

Musabbinselim

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Eki 2018
2
0
1
33
Arkadaşlar Android 7.0 imei repair sırasında imei numarası siliniyorsa yer alan modem dosyasını yazarak sorunu çözebilirsiniz.

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bi bi hayırsever yokmu belki bi aydır telefoncuya git gel git gel bıktım yapamıyorlar cihaz yurtdışından gelme j7prime imegitti telefonun götürdüm telefoncuya rotlsdi ime attı ama cihaz kafayı yedi ekranın üst kenarı tuş kilidi açınca şimşek çakar gibi oluyor sonra ekran aciliyo ve ekran parlaklığı sürekli açık son seviye kisilmiyo ve telefon bazen kapanıyor aşırı ısınıyor 32 gb cihaz 16 görünüyor bir sürü sorun yani ben eski romunu yükledim net te videolar ı izleyerek android 7 yi sorunların hepsi gitti cihaz onnumara oldu ama tek sorun şebeke gitti ve bi uygulama var samsung repeir di galiba ime atma oda atmıyor rootlu olması lazım diye uyarı veriyor mecburtelefoncuya geri gittim dedim bak ustam bu sorunların hepsi gitti ama imeilde gitti imeili bu benim attığım 7.0 olan yazılım in üstüne yükle dedim olmuyor öyle dedi sadece 6.0 root var dedi telefoncu mecbur en şimdi o şekilde kullanıyorum teli 32 gb 16 oldu ekran parlaklığını uygulama indirdim sürekli bi sorun allah rızası için bana yardımcı olacak yokmu watsabdan iletişim e geçse dua ederim sorunumu çözseher şey menfaat para mi bu dünyada arkadaş

Moderatör tarafında düzenlendi:

sahin46

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2018
4
0
1
28
Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bi bi hayırsever yokmu belki bi aydır telefoncuya git gel git gel bıktım yapamıyorlar cihaz yurtdışından gelme j7prime imegitti telefonun götürdüm telefoncuya rotlsdi ime attı ama cihaz kafayı yedi ekranın üst kenarı tuş kilidi açınca şimşek çakar gibi oluyor sonra ekran aciliyo ve ekran parlaklığı sürekli açık son seviye kisilmiyo ve telefon bazen kapanıyor aşırı ısınıyor 32 gb cihaz 16 görünüyor bir sürü sorun yani ben eski romunu yükledim net te videolar ı izleyerek android 7 yi sorunların hepsi gitti cihaz onnumara oldu ama tek sorun şebeke gitti ve bi uygulama var samsung repeir di galiba ime atma oda atmıyor rootlu olması lazım diye uyarı veriyor mecburtelefoncuya geri gittim dedim bak ustam bu sorunların hepsi gitti ama imeilde gitti imeili bu benim attığım 7.0 olan yazılım in üstüne yükle dedim olmuyor öyle dedi sadece 6.0 root var dedi telefoncu mecbur en şimdi o şekilde kullanıyorum teli 32 gb 16 oldu ekran parlaklığını uygulama indirdim sürekli bi sorun allah rızası için bana yardımcı olacak yokmu watsabdan iletişim e geçse dua ederim sorunumu çözseher şey menfaat para mi bu dünyada arkadaş
Merhaba android 7 de de root atılıyor siz bakmayın o telefoncuya yalnız 7de IMEI repeir yapılmaz 6 sürümünde IMEI yazacaksın 7de de rootlayip sertifika yamalaman lazım.

unknown developer

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2019
1
0
1
23
@turkcellgsm, usta selamın aleyküm benim arkadaş bana telefon verdi yazılımını yükselt diye neyse yükselttim sim kart kilidini bilmediğim için öyle verdim açtı telefonu ağda kayıtlı değilmiş telefonu birazinceledi j7 prime duos yurt dışından kaçak gelmiş imei atılmış sonra da gitmiş şimdi usta bende hata alıyorum error 1 19 data kısmında error veriyor yardımcı olur musun

ozmen4141

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ağu 2017
1
0
1
37
modem .bin dosyasını winrar tarzı sıkıştırma programı ile .tar dosya formatı olarak sıkıstırın odin programında AP kısmından yükleyin daha sonra z3x programıyla tekrardan patch işlemi yapın sonuç alacaksınız