Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Yavaş Şarj Sorunu

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Beyler yavaş şarj sorunu nasıl çözülüyor bilginiz var mı çoğu cihazda yaşıyorum bu problemi bir türlü çözemedim.

sıvı alınca mikrofona yakın bir termistör var onu tamir edince sıcaklık veya soğukluk hatası gidiyor tamam,
ama ünlem ikonu bir türlü gitmiyor

en az 70mA ile dolması gereken cihaz
en fazla 45mA akım çekiyor ve çok uzun sürede doluyor.

• Beğen
Tepkiler: YDincer

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konu ile alakası yok ama yine de paylaşayım:
Benim orijinal şarj cihazı ve kablosuz ile ağır ağır şarj olan bir cihazım vardı.
Kabloyu değiştirdim, cihazda hızlı şarj özelliği olmamasına rağmen, şarj süresindeki hızlanmaya ben bile şaşırdım.
Sanırım sizin kablolarla ilgili bir sorununuz yok.
Fazlası için umarım bu işlerden daha çok anlayan birileri yanıt verir.

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
Adaptörü veya kabloyu değiştirmeyi deneyebilirsin yani yavaş şarj sorununu herhangi bir yazılımla çözülebileceğini sanmıyorum.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Konu ile alakası yok ama yine de paylaşayım:
Benim orijinal şarj cihazı ve kablosuz ile ağır ağır şarj olan bir cihazım vardı.
Kabloyu değiştirdim, cihazda hızlı şarj özelliği olmamasına rağmen, şarj süresindeki hızlanmaya ben bile şaşırdım.
Sanırım sizin kablolarla ilgili bir sorununuz yok.
Fazlası için umarım bu işlerden daha çok anlayan birileri yanıt verir.

Cihazda q.c. 1.0 var sanırım oda 2 amper olması başka bir özelliği yok cihaz sürekli tamirde kullandığımız güç kaynağı ve öz direnci sıfıra yakın ve %98 saf bakır kablo ile test ettik yani o konuda titiz davranıyorum. ayrıca bazı şarj başlıklarında yüksek akım, ani akım koruması var ve bazı telefonlarda da parazit koruması var o sebeple; şarj aleti qc 3.0 olsa tüm standartları desteklese, kablosu da kaliteli, soket anakart kusursuz bile olsa akım kesmeler olabiliyor onun farkındayım. birkaç başlık denenerek ölçüldü durum aynı. bu cihazda ise şarj almıyordu cihazda soket takıldı ve ekran takıldı sadece.

Adaptörü veya kabloyu değiştirmeyi deneyebilirsin yani yavaş şarj sorununu herhangi bir yazılımla çözülebileceğini sanmıyorum.

ben zaten yazılımsal olduğunu düşünmedim ancak başka bir sorununu çözemediğim cihazda bir başkası yazılım ile düzelttiğini idda etmişti.

YDincer

Üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
51
1
8
Cihazda q.c. 1.0 var sanırım oda 2 amper olması başka bir özelliği yok cihaz sürekli tamirde kullandığımız güç kaynağı ve öz direnci sıfıra yakın ve %98 saf bakır kablo ile test ettik yani o konuda titiz davranıyorum. ayrıca bazı şarj başlıklarında yüksek akım, ani akım koruması var ve bazı telefonlarda da parazit koruması var o sebeple; şarj aleti qc 3.0 olsa tüm standartları desteklese, kablosu da kaliteli, soket anakart kusursuz bile olsa akım kesmeler olabiliyor onun farkındayım. birkaç başlık denenerek ölçüldü durum aynı. bu cihazda ise şarj almıyordu cihazda soket takıldı ve ekran takıldı sadece.

ben zaten yazılımsal olduğunu düşünmedim ancak başka bir sorununu çözemediğim cihazda bir başkası yazılım ile düzelttiğini idda etmişti.
Benim bildiğim o işler yazılımla düzelmez ama pekde emin değilim hemen kanı getirmemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: gen_com