Çözüldü Samsung Galaxy Mega GT-I9200 Sim Kart Görmeme ve Şebeke Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy Mega GT-I9200 sim kart görmeme ve imei null çözümünü nasıl aştığımı anlatacağım.

Cihaz bize geldiğinde imei null ve sim kart görmüyordu. Ayarlardan baktım Ana bant bilinmiyor yazıyordu.

Ayrıca arama ekranından *#1234# yaptığım zaman AP ve CSC yazıyor ama CP yazmıyordu. Genelde CP'de yazması lazım.

Sonrasından elimde bulunan 4.4.2 Türkiye yazılımını yüklemeye çalıştım ama hata verdi ve yüklenmedi.

Ayrıca cihaz download moda girdiği halde ekranda download yazısı çıkmıyor ve siyah ekran olarak download moda giriyordu.

Sonrasından elimde bulunan diğer İran yazılımını yükledim ve hata vermeden yükledi. Cihaz açıldı ve imei numaraları geldi.

Sim kart takıp arama yaptım herşey normal şekilde çalıştı. Ayrıca *#1234# yapınca AP CP CSC gözüktü. Ayarlardan ana bant da gözüktü.

İşte yazılımı

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mpayaz50

Çalışkan üye
Yasaklı üye
14 Ocak 2017
148
397
63
27
Üstad sanırım yeni üye oldugum içinmi göremiyorum içeriği : (
Gerekli açıklama var yeni olabilirsin ama

1. Bu konuya ait dosyaları almak için sitemizde en az
2 konu açmanız ve konu altından yorum yapmanız yeterli olacaktır.

2. Açılan konular kontrol edilecek ve forum kurallarına uygun ise konu içeriği gönderilecektir.

3. Forum kurallarına mutlaka uygun olması şarttır. Ve eski yeni üye farketmeksizin 2 yeni konu açılmış olması şarttır. Konular başka konuların tekrarı olmamasına dikkat edelim.

4. Ayrıca dosyayı almak için aceleci davranmassanız sevinirim mümkün olan en kısa sürede ben veya arkadaşlarım size dosyayı gönderecektir.