Çözüldü Samsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q IMEI Null Çözümü

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ben de şarj filmini komple değiştiğimde düzeldiği oldu, belki bazı arkadaşlara yardımcı olabilir. Fakat çoğu baseband entegresinden de kaynaklanıyor da olabilir, 100 derece ile çevresini koruyarak ısı geçin, fazla ısı vermeyin pörtlemesin, biraz ısı geçtikten sonra imei gelirse birkaç gün deneyin, yine null a düşerse silikonlu baseband entegresini söküp kalıplayın.

:tsk:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
İşlem başarılı daha önce yaptığım denemede olmamıştı demekki baseband entegre ruhunu teslim etmemişse bu köprü çözüm yolu olarak kullanılabilir. N9000q için geçerlidir ve bizzat denenmiştir.

aerdogan85

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2018
16
11
3
38
Bende daha önce cihazın birinde denedim oldu. şimdi bitane geldi yaptım olmuyor.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Köprü tam geçiriyorsa baseband değişecektir. Kotrol et geçirdiğinden eminsen alternatif yok baseband değişecek.

cephastanesitest

Üye
Kayıtlı üye
7 Ağu 2018
32
2
8
30
Öncelikle Teşekkür ederiz.
diyer arkadaşlar için de belirteyim konuyu Canlandırayım
SONUÇ OLUMLU ...... !

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
Çekmiş olduğunuz tel yalıtımı iyi değilse kısa devre verdirmiş olabilir.
yanıtınız için teşekkür ederim. yalıtımı iyi olduğunu düşünüyorum çünkü uçlar dışında iletim yapmıyor birde köprüyü çipin üzerinden çektim şase yapabilecek veya dokunabilecek bir yer yok malesef ki bir kez çalıştı kapattım tekrar açılmadı.

karablt

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
21
18
3
37
Denizli
yanıtınız için teşekkür ederim. yalıtımı iyi olduğunu düşünüyorum çünkü uçlar dışında iletim yapmıyor birde köprüyü çipin üzerinden çektim şase yapabilecek veya dokunabilecek bir yer yok malesef ki bir kez çalıştı kapattım tekrar açılmadı.
hımmm. o zaman arızayı başka yerde aramak lazım. power a bağlayıp çektiği akıma göre hareket edebilirsiniz. ben daha önce bu hat çekme yüzünden arızalanan cihaz görmedim. yaklaşık 10 a yakın cihaz yapmışımdır. o hatta kısa devre olanlarda oldu. O hattan sonra cihazın kapandığına denk gelmedim. Ama olmayacak diye birşey yok.

• Beğen
Tepkiler: dlkrt

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
hımmm. o zaman arızayı başka yerde aramak lazım. power a bağlayıp çektiği akıma göre hareket edebilirsiniz. ben daha önce bu hat çekme yüzünden arızalanan cihaz görmedim. yaklaşık 10 a yakın cihaz yapmışımdır. o hatta kısa devre olanlarda oldu. O hattan sonra cihazın kapandığına denk gelmedim. Ama olmayacak diye birşey yok.
ben teknik servis değilim bilgi işlem uzmanı olarak çalışıyorum. hobi olarakta akıllı telefonlarla uğraşıyorum bu uğraştığım bu yüzden elimde bi power cihazı şimdilik yok en iyisi dediğiniz gibi bi power cihazı birde avometre alsam iyi olacak gibi .. cihazla ilgili olarak gün içerisinde dokunmatik camını değiştirttim bi serviste akşama kadar kullandık akşam imei null hatası verdi yaparken havyayi 150 derecede tuttum aceba köprü attığım parçalarda bozulma veya rehim kopması olsa cihazın elektriğini keser mi son paylaşılan resime bakarsak çipin üzerindeki hibrit.

karablt

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
21
18
3
37
Denizli
ben teknik servis değilim bilgi işlem uzmanı olarak çalışıyorum. hobi olarakta akıllı telefonlarla uğraşıyorum bu uğraştığım bu yüzden elimde bi power cihazı şimdilik yok en iyisi dediğiniz gibi bi power cihazı birde avometre alsam iyi olacak gibi .. cihazla ilgili olarak gün içerisinde dokunmatik camını değiştirttim bi serviste akşama kadar kullandık akşam imei null hatası verdi yaparken havyayi 150 derecede tuttum aceba köprü attığım parçalarda bozulma veya rehim kopması olsa cihazın elektriğini keser mi son paylaşılan resime bakarsak çipin üzerindeki hibrit.

Zannetmiyorum. Eğer sıcak hava ile müdahale etmiş olsaydınız belki. Çektiğiniz hat iki tane kondansatörün ucu. Onlar kısa devre olsa bile cihaz çalışmaya devam ediyor. isterseniz iki kondansötörü boşa alıp deneyin. Ama elinizde yeterli ekipman yoksa fazla kurcalamamanızı tavsiye ederim.

dlkrt

Üye
Kayıtlı üye
6 Kas 2018
50
14
8
37
Ankara
Zannetmiyorum. Eğer sıcak hava ile müdahale etmiş olsaydınız belki. Çektiğiniz hat iki tane kondansatörün ucu. Onlar kısa devre olsa bile cihaz çalışmaya devam ediyor. isterseniz iki kondansötörü boşa alıp deneyin. Ama elinizde yeterli ekipman yoksa fazla kurcalamamanızı tavsiye ederim.
teşekkür ederim cevabınız için tavsiyenizi dinleyeceğim en azından ölçü malzemeleri alana kadar dursun bakalım böyle giderse bir teknik serviste kullanılan cihazlar kadar cihazlarım olacak :D

kahriman

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2016
25
3
3
53
Yerleri yanlış.Onun gösterdiği kondansatörün o ayağı zaten şase.Yani o hat kısa devre olur şase ile o noktadan bağlantı yapar isen.Sık rasladığım sözde uygulama şemalarında kondansatörün CPU dan tarafa olan ucuna kabloyu lehimler iseniz daha doğru bir cumper atmış olursunuz.

kahriman

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ara 2016
25
3
3
53
Bizzat denedim sonuç olumsuz. :) Yerler doğrumu acaba ? Gerçi resimdeki neyse onu yaptım ama.
Köprü atılan telin aşağıya bakan ucu şemadaki yere değil kondmnsatörün diğer ucuna bağlanacak.Şemada şaseye bağlanarak kısa devere oluşturulmuş.Sistem asla çalışmaz.