Çözüldü Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Yazılım Yüklenmeme Sorunu

Yazdır

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar bu cihaz frp işlemi için başka yere gitmiş. Adamlar nasıl bir müdahalede bulunduysa yazılım yüjlenmiyor. Cihazın frpsini kaldırdık fakat yazılım yüklenmiyor.
Bu konuda yardımcı olabilir misin.

jumyaz

Aktif üye
Yasaklı üye
14 Ocak 2017
141
104
43
46
ne hata beryor? hata resim varmı ?
box logo.......
cihaz downloand mode resimi
ne yazilim yaziyorsiniz ?

• Beğen
Tepkiler: isaerdal

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Cihazın original imei veya original seri no varmı? Ayrıca cihazın fail verdiği yer neresi? Z3x'te veya diğer boxlar o bölüm atanarak yazılımı tekrar deneme yaparmısınız.
Orijinal imei ve sn uçmuş otco ile bölüm atayarak düzeltmebiliyorum düzeldiğinde imei ve sn uçmuş oluyor. Yazılım denemesi yapınca başlangıçta hata veriyor ve cihaz çöküyor.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Orijinal imei ve sn uçmuş otco ile bölüm atayarak düzeltmebiliyorum düzeldiğinde imei ve sn uçmuş oluyor. Yazılım denemesi yapınca başlangıçta hata veriyor ve cihaz çöküyor.
Bu cihazın imei ve sn gözükmemesi büyük ihtimal yanlış yazılım yüklemişler. Şöyle ki daha önce bende böyle yaptım ve imei sn silindi sonra kendi yazılımını yükleyince düzeldim.

Burada yapılacak işlemler.

1. Cihazın kendi imei ve seri no bulmak ve cihaz hangi ülkeye ait ise yazılımı indirip yüklemek. İmei ve sn numarası arka kapakta veya iç kapakta yazması lazım.
2. Eğer 1. Madde olmaz ise o zaman u2 hariç diğer u1 u3 u4 serilerinin en son sürüm yazılımlarını indirip denemek lazım. Bu yazılımları ve çeşitlerini birazdan konuda paylaşacağım.

Büyük ihtimal cihaz düzelecek.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yazılım işe yaradı. Teşekkürler @silivriserdar. Cihaza aynen dediğin şekilde müdahale edildiği için sn ve imei gelmiyordu. Cihaz orijinal imeisine döndü. Dört dörtlük çalışıyor şimdi.
Geçmiş olsun. En sevmediğim tamir şekli başkasının uğraşıp yapamayıp üstüne iyice bozup sonra cihazın bana gelmesidir. Sizin cihazda da aynısı olmuş ama bir şekilde halloldu. Hangi yazılım düzeltti.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Aynen getiren arkadaş ben uğraştım bozdum galiba dedi. Ama çok uğraştırdı. Üç günde ancak çözüm buldum. Sayende

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

eyilmaz93

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
26
15
3
33
Bu cihazın imei ve sn gözükmemesi büyük ihtimal yanlış yazılım yüklemişler. Şöyle ki daha önce bende böyle yaptım ve imei sn silindi sonra kendi yazılımını yükleyince düzeldim.

Burada yapılacak işlemler.

1. Cihazın kendi imei ve seri no bulmak ve cihaz hangi ülkeye ait ise yazılımı indirip yüklemek. İmei ve sn numarası arka kapakta veya iç kapakta yazması lazım.
2. Eğer 1. Madde olmaz ise o zaman u2 hariç diğer u1 u3 u4 serilerinin en son sürüm yazılımlarını indirip denemek lazım. Bu yazılımları ve çeşitlerini birazdan konuda paylaşacağım.

Büyük ihtimal cihaz düzelecek.

Hocam 2 sene önce Turkcell'den alınmış cihazın bir anda IMEI'ı sıfırlandı ve ana bant sürüm numarası da bilinmiyor yazıyor (IMEI ve SN var tabi bizde). Bir telefoncuya götürmüş telefon sahibi (yiğenim olur) baseband bozulmuş tarzında bir şey söylemiş ancak cihazın donanımsal hiç bir sorunu yok yani sadece imei yok bu sebeple hat çalışmıyor. Ben de dün akşam aldım cihazı geceden bu saate onunla uğraşıyorum. Sebebi ne olabilir? Cihaz logodan öteye gitmiyor denemediğim kalmadı internette araştırarak. Rom atayım diyorum CHECK FAIL yazıyor ya da custom binary blocked by frp, rom atılsa dm-verity hatası veriyor (Bypass Frp denedim combination rom falan filan). Sizce donanımsal bir sıkıntı mı var yani bu cihaz gittimi artık? Ben telefoncu değilim bu arada Box falan tam bilmiyorum. Sadece Odin ve Firmware ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Ancak en son durum bu;

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi: