Custom Rom Samsung Galaxy Note 5 SM-N920P Convert SM-N920F

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aynısını yaptım sorun çözülmedi malesef

Daha önce de söylediğim gibi, cep telefonları ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilim.
Ben konu hakkında biraz araştırma yapayım, bir şeyler bulursam nasipse paylaşırım.
Cihazınızda yazılım yükleme işleminden önce şebeke sorunu var mıydı?
IMEI bilgileri kayıtlı mı ve şebeke kontrol için, orijinal rom yükleyebilir misiniz?

Son düzenleme:

07cihan07

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2018
11
0
1
34
Bu cihazı yurtdışı cihazı olarak aldım note4 ün imei numarasını bu cihazın üstüne çakmışlardı. Doğal olarak güncelleme almıyordu ben orjinal n920p 7.0 rom yükledim şebeke gitti. Önceki imei numarası duruyor ama şuan şebeke yok.(ben cihazı aldığımda üzerinde n920f romu vardı ama cihazı recovery modunda açtığımda n20p olarak görünüyordu hala da recovery modunda n920p olarak görünüyor)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu cihazı yurtdışı cihazı olarak aldım note4 ün imei numarasını bu cihazın üstüne çakmışlardı. Doğal olarak güncelleme almıyordu ben orjinal n920p 7.0 rom yükledim şebeke gitti. Önceki imei numarası duruyor ama şuan şebeke yok.(ben cihazı aldığımda üzerinde n920f romu vardı ama cihazı recovery modunda açtığımda n20p olarak görünüyordu hala da recovery modunda n920p olarak görünüyor)

Biraz araştırayım, bakalım neler bulabileceğim.

quash

Üye
Kayıtlı üye
23 Eki 2017
48
6
8
34
N920V den N920f veya c ye nasıl çevirebilirim. Verizon hat istiyor cihaz daha önce yüklüydü f

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Araştırmalarımdan anladığım kadarı ile cihazınıza Box ile işlem gerekmekteymiş.
Telefon tamir işi yapan birisi size yardımcı olabilir.

Artık yeni versiyonlarda patch certificate yapılması gerekmekte, hatta bazı telefonlarda oem kilidi açık ve telefon root lu olmak zorunda, yoksa ver telefonu müşteriye 1 hafta sonra geri getirir.

Bu arkaadaş da muhtemelen başka bir rom yüklediğinden dolayı root silinmiş, imei dursa bile şebeke çekmez, önce bi root yapıp şebeke gelmesini bekleyin, olmazsa mecburen box ile patch certificate yapılmak zorunda.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Artık yeni versiyonlarda patch certificate yapılması gerekmekte, hatta bazı telefonlarda oem kilidi açık ve telefon root lu olmak zorunda, yoksa ver telefonu müşteriye 1 hafta sonra geri getirir.

Bu arkaadaş da muhtemelen başka bir rom yüklediğinden dolayı root silinmiş, imei dursa bile şebeke çekmez, önce bi root yapıp şebeke gelmesini bekleyin, olmazsa mecburen box ile patch certificate yapılmak zorunda.

:tsk: