Çözüldü Samsung Galaxy Note 8 SM-N9500 TWRP + Root Yapımı

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda samsung galaxy note 8 SM-N9500 cihazına nasıl twrp yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım.

1. Bu konuya ait dosyaları almak için sitemizde en az 3 konu açmanız ve konu altından yorum yapmanız yeterli olacaktır.

2. Açılan konular kontrol edilecek ve forum kurallarına uygun ise ve konu tekrarı değil ise konu içeriği gönderilecektir.

3. Forum kurallarına mutlaka uygun olması şarttır. Ve eski yeni üye farketmeksizin bu konu tarihinden sonra 3 yeni konu açılmış olması şarttır.

4. Ayrıca dosyayı almak için aceleci davranmassanız sevinirim mümkün olan en kısa sürede ben veya arkadaşlarım size dosyayı gönderecektir.

[SHOWTOGROUPS=4,6,3]
Önemli not = Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.
1. Gerekli olan tüm yedeklerinizi düzgünce alın. Ve cihaza format attın.
2. Ayarlara girip usb hata ayıklama ve oem kilidini açın.
3. Ayarlara girip Gmail çıkış yapın.
4. Cihazı download moda alın ve cihazın download modda iken crom-service unlock veya of yazdığına dikkat edin. Eğer on yazıyorsa crom-service apk indirin ve yükleyin bootloader kilidini açın. Sonra tekrar download moda girin. Açılmış ise devam edelim.
5. programını indirin ve açın.
6. indirin ve odin AP kısmından seçin ve start basın cihaz açılmadan hemen ses açma ve bixby tuşuna basılı tutun.
7. Cihaz direk twrp modda açılması lazım. Twrp açtıktan sonra Advance kısmından cihaza format atın.
8. Reboot tıklayın ve recovery tıklayın.
9. bulunan dosyayı indirin ve hafıza kartına veya usb flash belleğe atın.
10. dosyasını hafıza kartına veya usb flash belleğe atın.
11. TWRP ile ilk önce süper su yükleyin sonra boot patch dosyasını yükleyin sonra reboot system now deyin.
12. İşlemler bu kadar.
[/SHOWTOGROUPS]

Son düzenleme:

Gökhan Özkan

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
7
3
3
46
selamlar, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum yardımcı olabilir seniz sevinirim.

Gökhan Özkan

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
7
3
3
46
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda samsung galaxy note 8 SM-N9500 cihazına nasıl twrp yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım.
*** Gizli içerik alıntı yapılamaz. ***
Serdar bey selamlar, bireysel kullanıcıyım, fakat rom üzerinde daha önceki deneyimlerimle bir kaç mod uygulamak istiyorum, yardımınız olursa cihazıma açmış olduğunuz konu vasıtasıyla, root işlemi gerçekleştirmek istiyorum. Ayrıca Magisk yükleme imkanımız ne durumdadır.

saygılarımla

Gökhan Özkan

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
7
3
3
46
Sorununuz nedir? Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
Öncelikle ilginiz ve hızlı ger dönünüşünüz için teşekkür ederim.

cihazıma root işlemi için gerekli TWRP ve Magisk dosyalarını bulmak istiyorum, root işlemi gerçekleştirdikten sonra da, etc üzerinde ki dosya değişikliklerini yapıp başlıca ayar değişikliği yapmak istiyorum. Bununla ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Serdar bey selamlar, bireysel kullanıcıyım, fakat rom üzerinde daha önceki deneyimlerimle bir kaç mod uygulamak istiyorum, yardımınız olursa cihazıma açmış olduğunuz konu vasıtasıyla, root işlemi gerçekleştirmek istiyorum. Ayrıca Magisk yükleme imkanımız ne durumdadır.

saygılarımla
Normalde bu konu 'ler içindir.
Ama size yardımcı olmak adına konu içeriğini güncelledim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Gökhan Özkan

ucugur

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Nis 2018
1
0
1
30
N9500 cihazıma aylardır root yapmaya çalışıyorum ama işe yarar bilgiyi xda dahil hiçbir yerde bulamadım lütfen yardım edin. İçeriği görüntüleyemiyorum

Gökhan Özkan

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
7
3
3
46
Arkadaşlar selamlar xda da dr.ketan la yazışmalarımız sonucu custom rom hazırlaması için ikna ettik. Aşağıdaki linkten konu altına" SM-N9500 cihazim ile test yapmak istiyorum" yazarsanız SM-N9500 kodlu cihazlarımız için custom rom çalışmalarına destek vermiş olacağız. @silivriserdar

AltaN33

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2018
2
3
3
49
Bu konu hakkında az bilgi olunca bilgi daha da değerlenir tabi ancak açacak konu bulamadım bu yüzden biraz bekleyeceğim sanırım.Yine de emeğinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

darkblue47

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2018
2
0
1
41
Tekrar Merhaba Android Oreo sürümünde çalışıyor mu? bilgi verebilirmisiniz? Özel üye statüsünde olmadığım için linkleri kullanarak deneme şansım da yok. Bilgilindirme için şimdiden teşekkürler.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Denemedim indirip denemek lazım. Elimde cihaz yok gelince deneme yaparım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

zbahadir

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Mar 2019
3
2
3
57
Oreo da tam olarak çalışan bir root yöntemi bulamadım.
İşin kötüsü bir kaç deneme yaptım cihaz rootlu görünüyor ama root erişimim yok.

• Beğen
Tepkiler: diamondnss

sens0red

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Mar 2019
1
0
1
33
nougat a dönüş ya da pie sürümüne yükseltme gibi seçenekler ne durumda acaba? yerli yabancı hiçbir sitede olumlu bir gelişme göremedim. tam bir karabasan bu N9500 hong kong tgy snapdragon zıkkımı.

zbahadir

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Mar 2019
3
2
3
57
Son güncellemelerle geri doğru dönüş yolu tamamen kapatıldı. Değil Nougat Oreo'un ilk sürümlerine bile dönüş yok. Tabi güncelleme yüklememiş olanlar için bu geçerli değil. Çin'deki siyasi ve politik durumlardan dolayı Çin hükümetinin isteği üzerine Çinlilerin bile kıramayacağı onlara özel bir cihaz ürettiler (SM-N9500). Ama hiç kırılamayacak diye bir durum mutlaka kırılacaktır ama önce Pie iyice yaygınlaşsın Oreo üzerinde root denemeleri başlayacaktır.