Samsung Galaxy S3 GT-I9300 WiFi Aktif Olmuyor Ve Açılmıyor

Yazdır

kkabasakal-1

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eyl 2017
12
3
3
37
S3 GT-I9300 (S3 GT-I9300 yurt dışından gelme imei kayıtlı Orjinal) wifi aktif olmuyor ve açılmıyor ne yaptım sa olmuyor yaptığım olayları anlatayım
1:*#0011# Açık olanı kapalı yaptım olmadı
2:Hard attım ve fabrika ayarlarına döndüm sıfırladım olmadı
3:King root ve root browser attım yok gene olmadı
4:Smart swich le yeni yazılım orjinal 4,3 attım gene olmadı hocam ne yapmam lazım yardım edin var mı başka çaresi yapabileceğim

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
S3 GT-I9300 (S3 GT-I9300 yurt dışından gelme imei kayıtlı Orjinal) wifi aktif olmuyor ve açılmıyor ne yaptım sa olmuyor yaptığım olayları anlatayım
4:Smart swich le yeni yazılım orjinal 4,3 attım gene olmadı hocam ne yapmam lazım yardım edin var mı başka çaresi yapabileceğim
Benim de tahminim sorunun donanımsal olduğu yönde. Yazılımsal olarak yapılacak herşeyi yapmışsınız.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Bu cihazda Bluetooth var mı ve varsa çalışıyor mu, kontrol ettiniz mi?

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Tinerle düzelir hocam:)
Wifi entegresinin ya değişmesi ya da soğuk lehime düşmüşse yeniden ısıtılıp biraz baskı kurulması lazım bence

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Tinerle düzelir hocam:)
Wifi entegresinin ya değişmesi ya da soğuk lehime düşmüşse yeniden ısıtılıp biraz baskı kurulması lazım bence

Yine mi Tiner?
Bu işlerle uğraşan arkadaşları düzenli aralıklarla muayene etmek gerek sanırım.
Meslek hastalıklarında tinerle ilgili bir şey var mı, bilgisi olan var mı?

• Beğen
Tepkiler: ebircan35

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Cihazınıza önceden CyanogenMod yükledinizmi. Eğer yüklediyseniz telefonunuza yükleyiniz. Ama tabii ki ilk önce tekrar CyanogenMod yüklemeniz gerekiyor. Ya da;
Ben iddia edenlerin yalancısıyım. romu yüklediğinizde wifi sorununun ortadan kalktığını söylüyorlar. Denemeye karar vermek size aittir. S3 cihazlarda daima geriye dönüş şansı vardır. Bunlar olmazsa da bir telefoncu box ile nvm repair yaparak düzeltmeye çalışabilir.

Verdiğim romu indirebilmeniz için o siteye üye olmalısınız. Sorumluluk size aittir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Yine mi Tiner?
Bu işlerle uğraşan arkadaşları düzenli aralıklarla muayene etmek gerek sanırım.
Meslek hastalıklarında tinerle ilgili bir şey var mı, bilgisi olan var mı?
Hocam tiner bu işin olmazsa olmazı. Örneğin kış ayları geliyor. Bu havalarda telefonlar soğuk havadan dolayı kendi ısısına bağlı olarak terleme yapacak ya da soğuk ortamdan sıcak ortama girince nemlenecek ve zaman içinde diğer parçaların ana karta bağlantı noktası soketler paslanacak iletkenliğini kaybedecek. Ben de "Ayık kafa ile telefonu sökecem kafayı bulmuş bir vaziyette geri toplayacağım." Yani tiner...

kkabasakal-1

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eyl 2017
12
3
3
37
Cihazınıza önceden CyanogenMod yükledinizmi. Eğer yüklediyseniz telefonunuza yükleyiniz. Ama tabii ki ilk önce tekrar CyanogenMod yüklemeniz gerekiyor. Ya da;
Ben iddia edenlerin yalancısıyım. romu yüklediğinizde wifi sorununun ortadan kalktığını söylüyorlar. Denemeye karar vermek size aittir. S3 cihazlarda daima geriye dönüş şansı vardır. Bunlar olmazsa da bir telefoncu box ile nvm repair yaparak düzeltmeye çalışabilir.

Verdiğim romu indirebilmeniz için o siteye üye olmalısınız. Sorumluluk size aittir.
bilgi için sağol kendi orijinal 4,3 yazılımı smart swich attım senin sitede verdiğinde 4,3 birde odinle bir deneyim bakalım hiç CyanogenMod yüklemedim eğer yüklersem yüklendikten sonra tekrar kendi orjinal Rom 4,3 yazılım atılınca sıkıntı olurmu

Moderatör tarafında düzenlendi:

kkabasakal-1

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eyl 2017
12
3
3
37
bilgi için sağol kendi orijinal 4,3 yazılımı smart swich attım senin sitede verdiğinde 4,3 birde odinle bir deneyim bakalım hiç CyanogenMod yüklemedim eğer yüklersem yüklendikten sonra tekrar kendi orjinal Rom 4,3 yazılım atılınca sıkıntı olurmu
Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300UBUGOF1
CSC Versiyonu I9300UUBUGOF1
PHONE Versiyonu I9300UBUGNK1
Bölge
Ülke Trinidad and Tobago
Yapım Tarihi 08.06.2015
Değişim Listesi 2835298
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
hocam senin verdiğin ttt yani türkiye değil sıkıntı olurmu ama Türkiye'ninkinde aşağıdaki gibi

Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300XXUGNA7
CSC Versiyonu N/A
PHONE Versiyonu I9300XXUGMK6
Bölge
Ülke Turkey
Yapım Tarihi 21.01.2014
Değişim Listesi 2454463
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
bunumu indireyim yoksa senin ttt yimi yada tur olanınımı

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54

İlk olarak verdiğim romu dene. Olmazsa cynogen yükleyerek dene.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İlk olarak verdiğim romu dene. Olmazsa cynogen yükleyerek dene.

Samsung yazılımlarını indirmekte ne kadar zorlaşmış.
Üye olsanız bile ücret ödemediğiniz sürece, inanılmaz bir yavaşlıkla indiriyorsunuz dosyaları.
Bu da yetmiyor belli bir indirmeden sonra onu da engelleyerek sizi ücret ödemeye zorluyorlar.
Zamanında 'e ortak olarak ne kadar doğru bir yatırım yaptığımı yeni anladım.
:zuhaha:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300UBUGOF1
CSC Versiyonu I9300UUBUGOF1
PHONE Versiyonu I9300UBUGNK1
Bölge
Ülke Trinidad and Tobago
Yapım Tarihi 08.06.2015
Değişim Listesi 2835298
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
hocam senin verdiğin ttt yani türkiye değil sıkıntı olurmu ama Türkiye'ninkinde aşağıdaki gibi

Telefon
Model
PDA Versiyonu I9300XXUGNA7
CSC Versiyonu N/A
PHONE Versiyonu I9300XXUGMK6
Bölge
Ülke Turkey
Yapım Tarihi 21.01.2014
Değişim Listesi 2454463
OS Jelly Bean
OS Versiyonu 4.3
bunumu indireyim yoksa senin ttt yimi yada tur olanınımı

Wifi yi düzelten sadece Trinidad yazılımı diyorlar. Türkiye atınca pek birşey değişeceğini zannetmiyorum.

kkabasakal-1

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eyl 2017
12
3
3
37
hocam denedinTTT yi gene olmadı birde sizin CyanogenMod deneceğim yalnız bu mod nerden bulurum oda olmassa artık telefon tamircisine

kkabasakal-1

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eyl 2017
12
3
3
37
CyanogenMod attığımda imeim uçmaz değilmi forum sitelerinde okuduğuma göre oluyormuş böyle hatalar ve bir sürü CyanogenMod var benim telefonuma uyan hangisi GT-I9300 4.3 android sürümü şuan android TTT yükledim halen o var

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
CyanogenMod attığımda imeim uçmaz değilmi forum sitelerinde okuduğuma göre oluyormuş böyle hatalar ve bir sürü CyanogenMod var benim telefonuma uyan hangisi GT-I9300 4.3 android sürümü şuan android TTT yükledim halen o var
Nemesis rom kullan. Gerekli yedeklerini al. Efs yedeğini twrp ile alabilirsin. Eğer bilmiyorum diyorsan biraz araştır google ile öyle yükleme yap.

• Beğen
Tepkiler: symbazz