Yardım Samsung Galaxy S4 GT-I9500 IMEI Repair Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu cihazdan elimde var. Revizyon 6 cihazı, bu cihazın imei repair işlemi olmuyor galiba, z3x ile imei onarımı yapınca cihaz null oluyor. Yazılım yükleyince düzeliyor. Bu cihaza nasıl imei onarımı yapılır.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
9500 e imei atılmadığını biliyorum. Null olması da üzerindeki baseband ic den dir diye düşünüyorum. Yanlışlıkla imei atmaya kalkarsan imei gidiyor bu cihazda. Null tamiri için gerekli modem dosyasını istersen verebilirim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
9500 e imei atılmadığını biliyorum. Null olması da üzerindeki baseband ic den dir diye düşünüyorum. Yanlışlıkla imei atmaya kalkarsan imei gidiyor bu cihazda. Null tamiri için gerekli modem dosyasını istersen verebilirim.

Yazılım yükleyince düzeliyor.null'dan çıkıyor. Ama çözüm yok mu bu soruna, hiç bir şekilde olmuyor mu?

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Sertifika yazmadan değiştirme olmaz *#0011# sertifika sağlam mı gösterir

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Sertifika yazmadan değiştirme olmaz *#0011# sertifika sağlam mı gösterir

Sağlam sertifikalar ücretli ama garantisi yok. Diğer piyasada dolanan sertifikalarda yüklenmez. İşe de yaramaz. Başkalarının vebaline girmek olur. S4 ü bence zorlamamak gerekiyor. Zaten zamanı gelince susacak cihaz.

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Ben şöyle düşünüyorum sağlam sertifika ile ülke ekonomisine geri kazandırılmalı milyarlarca dolar yurtdışına gidiyor sertifika atmaya değer

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Ben şöyle düşünüyorum sağlam sertifika ile ülke ekonomisine geri kazandırılmalı milyarlarca dolar yurtdışına gidiyor sertifika atmaya değer

Aynen bende bu görüşteyim. Milli servet bu cihazlar. Dünya kadar para verilip alınıyor sonra böyle imei sorunu yüzünden ÇÖP oluyorlar. Yada devlet bu imei sorununu ortadan kaldırması gerek. Başka ülkelerde böyle birşey yok bildiğim kadarı ile.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54

Haklısın katılıyorum. Ama benim demek istediğim S4 ler için değmeyeceği. Müşteri cihazı sustumu, siz işlem yapmıştınız, ondan böyle oldu deyip geri gelebilir.
Cert başka ülkelerde de var. Ama onlar başka amaçlar için kullanıyorlar.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Birde şunu hatırlatayım, S4 lerde sürümü 4.2.2 yada 4.4.2 ye çekebilirseniz imei repair yapabilirsiniz. Ama sadece Z3x ile.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Birde şunu hatırlatayım, S4 lerde sürümü 4.2.2 yada 4.4.2 ye çekebilirseniz imei repair yapabilirsiniz. Ama sadece Z3x ile.

Yaptım hocam öyle ama gene olmadı. Bu revizyon 6 cihazlarında olmuyor. Revizyon 3 4 lerde yapılıyor. Bu revizyon 6 cihazlarında farklı bir çip kullanılmış galiba.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

AhmetSuat

Üye
Kayıtlı üye
24 Ocak 2017
64
45
18
45
Ben hurda 2-3 cihazdan yedek aldım saklıyorum. Dediğin gibi sağdan soldan bulma sıkıntılı ama kendi hurda cihazlarımdan olanlar var.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Aynen bende bu görüşteyim. Milli servet bu cihazlar. Dünya kadar para verilip alınıyor sonra böyle imei sorunu yüzünden ÇÖP oluyorlar. Yada devlet bu imei sorununu ortadan kaldırması gerek. Başka ülkelerde böyle birşey yok bildiğim kadarı ile.

Yasaklar devamlı insanları gayrimeşru yollara sevkeder. Bu ispatlanmıştır.
Devlet üçkuruş vergi toplayacağım diyerek aslında kendi ayağına sıkmaktadır. Çöpe giden o cihazların parasını, o alınan boxların parasını, cert di krediydi, bir sürü emek kaybı ve zaman kaybı. Bunlarında ülke ekonomisine bir maliyeti var. Devlet büyüklerine akıl veren o akıl hocaları, bu hesaplarıda yapsaydı, bu imei kısıtlama olayını kaldırtırlardı. Ne yapıyorlar, birkaç ithalatçı zengin olacak diye yolcu beraberi cihazlara kısıtlama getirdiler. Pasaporta gerek yok, elindeki cihazla başvurup yanında da cihaz etkinleştirme ücreti diye 50 lira ücret al, tamamdır. Bütün cihazlar ekonomiye kazandırılsın. Elde gelen cihaza gümrük kapılarında da belli bir miktar, değeri kıyasıyla gümrük vergisi al, kayıtlansın cihaz. Ülkemizin bazı şeyleri çok saçma sapan. Değişmesi gereken çok şey var aslında.

• Beğen