Yardım Samsung Galaxy S6 Stock Rom IMEI Sorunu

Alperköse

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
18
1
3
27
Öncelikle merhaba samsung s6 920f model akıllı telefon sahibiyim cihazımda orjinal 7.0 stock rom var iken önce rootlayıp daha sonra twrp son sürüm yükledim daha sonra lieanege os 14.1 custom romu attım fakat çok fazla hata olunca stock roma dönmek istedim elimde 4 parçalı türkiye ve tek parça 920f stock rom mevcut bunları odin downloand modda yüklemeye çalıştığımda odinde;(not: odinde diğer stock romlarda farklı noktada takılabiliyor)

Added!! Enter CS for MD5.. Check MD5.. Do not unplug the cable.. Please wait.. Checking MD5 finished Sucessfully.. Leave CS.. Odin engine v(ID:3.1301).. File analysis.. Total Binary size: 3557 M SetupConnection.. Initialzation.. Get PIT for mapping.. Firmware update start.. NAND Write Start!! SingleDownload. boot.img cache.img cm.bin FAIL! Complete(Write) operation failed. All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

telefonda ise; CM SW REW: CHECK FAIL. DEVICE 6, BINARY 5 VEYA FARKLI BİR STOCK ROMDA CM SW REW: CHECK FAIL. DEVICE 6, BINARY 3 Hatasını almaktayım denediğim yöntemler ise şöyledir Samsungun güncel driverları yüklü Odinin Odin3_v3.12.10 Odin3_v3.13.1 ve daha aşağı versiyonlarını denedim Rom olarak ise 1)G920FXXS5ERAI_7.0_TUR_Factory_Firmware_abdyasar 2)G920FXXU3DPAD_G920FOXA3DPAE_XEF 3)SM-G920FQ_1_20160818171828_azuzwendw0

Odinde AP CP CSC dosyalarını ekledim BL eklemeden start dedim telefon kurulum ekranına geldi fakat daha sonra bl tek başına yüklemek istedimde sboot.bin fail yazdı odinde BL yüklemeden telefon açıldı kurulumunu yaptım fakat bu seferde imei silinmişti hiçbir değer yazmıyordu.
Daha sonra tekrar twrp yükleyip lineage os 14.1 romunu attım ve rootladım fakat imei yine yoktu.
Sizden ricam stock roma nasıl dönebilirim veya custom romda imei nasıl atabilirim. Lütfen yardım edin.

Alperköse

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
18
1
3
27
Download mode alıp da atabilirsin hangi yazılımı atacağını söyleyeceğim birde cihaza repair yapmak için elinde z3x vs box var mı
Hocam internetten indirmiş olduğum (SamsungTool PRO 29.5 By Technical Computer Solutions .zip) isimli 50 mb bi dosya mevcut dün cihazı bağladım imei yazdım repair dediğimde bir yerde kaldı yaklaşık yarım saat ne hata verdi ne ilerledi bende iptal ettim.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cep Hastanesi

Üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
88
40
18
Hocam internetten indirmiş olduğum (SamsungTool PRO 29.5 By Technical Computer Solutions .zip) isimli 50 mb bi dosya mevcut dün cihazı bağladım imei yazdım repair dediğimde bir yerde kaldı yaklaşık yarım saat ne hata verdi ne ilerledi bende iptal ettim.
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

yazılımı indir sorunsuz şekilde atacaktır odin. Ama senin indirdiğin crack z3x işe yaramayabilir

• Beğen
Tepkiler: dogankara

Alperköse

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
18
1
3
27
Hemen indiriyorum hocam peki imei repair için nasıl bir yöntem izlemeliyim ve işime yarıcak z3x i nerden bulabilirim?

Cep Hastanesi

Üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
88
40
18
Hemen indiriyorum hocam peki imei repair için nasıl bir yöntem izlemeliyim ve işime yarıcak z3x i nerden bulabilirim?

Daha önce hiç z3x in crack versiyonunu indirip denemedim ama genelde crackler boxın yaptığı bütün işlevlerini yerine getirmiyor ama dene bakalım bakarsın yazar yazılım attıktan sonra root yapmayı unutma supersu olmadan repair yapamazsın googledan arattırdım baya baya crackler var z3xin farklı farklı versiyonları mutlaka birinden biri yapacaktır diye umuyorum.

Alperköse

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
18
1
3
27
Daha önce hiç z3x in crack versiyonunu indirip denemedim ama genelde crackler boxın yaptığı bütün işlevlerini yerine getirmiyor ama dene bakalım bakarsın yazar yazılım attıktan sonra root yapmayı unutma supersu olmadan repair yapamazsın googledan arattırdım baya baya crackler var z3xin farklı farklı versiyonları mutlaka birinden biri yapacaktır diye umuyorum.
Hocam sizden Allah razı olsun çok şükür sıkıntısız hatasız attığınız romu flashladım odinle geriye tek imei işi kaldı bide şuan imei gözüküyor fakat imei altında yazan sv kısmında eskiden 01 yazardı şuan 02 yazıyor ama imei doğru hat takılı olmadığı halde şebeke gösteriyor.
NOT: hocam hattı taktım arama yapıyor ama bu imei kısmı kafamı karıştırdı.

Son düzenleme:

Cep Hastanesi

Üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
88
40
18
Hocam sizden Allah razı olsun çok şükür sıkıntısız hatasız attığınız romu flashladım odinle geriye tek imei işi kaldı bide şuan imei gözüküyor fakat imei altında yazan sv kısmında eskiden 01 yazardı şuan 02 yazıyor ama imei doğru hat takılı olmadığı halde şebeke gösteriyor.
NOT: hocam hattı taktım arama yapıyor ama bu imei kısmı kafamı karıştırdı.

02 yazması sıkıntı olan bir durum değil kardeşim şu an telefonunla ilgili sorunun kalmadı sanırım dimi

Alperköse

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
18
1
3
27
02 yazması sıkıntı olan bir durum değil kardeşim şu an telefonunla ilgili sorunun kalmadı sanırım dimi
02 yazması haricinde hiçbir sıkıntı yok hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için peki neden 01 yazarken 02 oldu ve rom sanırım rus romu sıkıntı çıkarır mi yada stock Türkiye romunu atabilir miyim yoksa odin hata mi verir. Son olarakta şöyle bir yardım isticem sizden birdaha böyle bir sıkıntı yaşamamak için ne gibi önlemler almalıyım?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cep Hastanesi

Üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
88
40
18
02 yazması haricinde hiçbir sıkıntı yok hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için peki neden 01 yazarken 02 oldu ve rom sanırım rus romu sıkıntı çıkarır mi yada stock Türkiye romunu atabilir miyim yoksa odin hata mi verir. Son olarakta şöyle bir yardım isticem sizden birdaha böyle bir sıkıntı yaşamamak için ne gibi önlemler almalıyım?

Yazılımla alakalı olma ihtimali var kardeşim zamanında araştırdım onu elle tutulur bişi bulamadım benim başıma da çok geliyor hatta orda 11 yazdığını bile gördüm ve şebekede herhangi bir sorun yoktu bende önemsemedim pek. Yazılım konusuna gelince genelde yazılımların yeni sürümü çıkınca Rusya üzerinden çıkıyor bazen bazı cihazlara repair yapmak için veya yazılımsa sıkıntı olduğunda MID yani Irak veya SER yani rusya yazılımını atarım sorun çözülür sonuç olarak içinde Türkçe var sıkıntı yok senin cihazın şu anda u6 versiyonunda yapı numarası u6 olan olan hangi ülkenin romunu istersen atabilirsin telefonu keşfetmek güzel önlem almana gerek yok kullan gitsin bende androidi çözene kadar s3 telefonum vardı 65 defa rootlamışım

Alperköse

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
18
1
3
27
Yazılımla alakalı olma ihtimali var kardeşim zamanında araştırdım onu elle tutulur bişi bulamadım benim başıma da çok geliyor hatta orda 11 yazdığını bile gördüm ve şebekede herhangi bir sorun yoktu bende önemsemedim pek. Yazılım konusuna gelince genelde yazılımların yeni sürümü çıkınca Rusya üzerinden çıkıyor bazen bazı cihazlara repair yapmak için veya yazılımsa sıkıntı olduğunda MID yani Irak veya SER yani rusya yazılımını atarım sorun çözülür sonuç olarak içinde Türkçe var sıkıntı yok senin cihazın şu anda u6 versiyonunda yapı numarası u6 olan olan hangi ülkenin romunu istersen atabilirsin telefonu keşfetmek güzel önlem almana gerek yok kullan gitsin bende androidi çözene kadar s3 telefonum vardı 65 defa rootlamışım
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bende s4 mini yi baya rootladim cm rom attim bir çok sorununu da çözdüm ama bu s6 yaman çıktı açıkçası. :)

• Beğen
Tepkiler: Cep Hastanesi