Samsung Galaxy S7 SM-G930V Türkçe Dil ve Android 7 Sorunu

Yazdır

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
Samsung Galaxy S7 SM-G930V telefonum var abd malı muhtemelen satanlar turkce menu yuklemişler.ime resmi kayıt yaptırdım oyle kullanıyorum.

telefon snapdrogon abd işlemçili.bunu nasıl nugat 7,0 yapa bilirim.
sammobilden abd verizon indirip yuklersem telefon sim kilit olurmu , sonra nasıl turkçe menü yukleye bilirim .Yada hazır tr yuklu 7,0 rom var mı?

bilgisi olanlardan yardım rica ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Samsung Galaxy S7 SM-G930V telefonum var abd malı muhtemelen satanlar turkce menu yuklemişler.ime resmi kayıt yaptırdım oyle kullanıyorum.

telefon snapdrogon abd işlemçili.bunu nasıl nugat 7,0 yapa bilirim.
sammobilden abd verizon indirip yuklersem telefon sim kilit olurmu , sonra nasıl turkçe menü yukleye bilirim .Yada hazır tr yuklu 7,0 room varmı.

bilgisi olanlardan yardım rica ederim.
Resmi kayıt yaptırdıysanız bir sorun olmaz. Ama türkçe menü için eft dongle lazım. Eft dongle genelde cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur. Android 7 için bulunan yazılımı indirip yükleme yapabilirsiniz.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Amerika Verizone cihazına TR rom bulamazsınız. Nougat yazılım sadece Amerika yazılımı olarak vardır.
üye olarak yazılımı indirebilirsiniz. Amerika yazılımı olacaktır ve Türkçe dil seçeneği varmı bilemem. Ama EFT box ile Türkçe dil eklenebiliyor. Amerika Verizone da kontrat varsa tekrar sim kilite geçebilir. Geçse de boxlar ile unlock yapılabiliyor. İmeisini resmi olarak kaydettirdiğinize göre fazla korkmanıza gerek yok.

Son düzenleme:

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
telefonu sıfır cihaz olarak türkiyeden 2.el kayıtsız aldım alırken abd cihaz olduğunu bilmiyordum .Bu sebeplen fatura falan yok.
kayıtsız olduğundan pasaport bulup resmi kayıt yaptırdım.güncelleme falan almadığını tabiki sonradan öğrendim.
Yardımlar için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
telefonu sıfır cihaz olarak türkiyeden 2.el kayıtsız aldım alırken abd cihaz olduğunu bilmiyordum .Bu sebeplen fatura falan yok.
kayıtsız olduğundan pasaport bulup resmi kayıt yaptırdım.güncelleme falan almadığını tabiki sonradan öğrendim.
Cihazda şu an türkçe dil varmı? Ve ayarlardan yazılım güncellemeye girdiğiniz zaman güncelleme gözüküyor mu?

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
İllede nougat istiyorsanız ve dil ekleyebilmeniz mümkün değilse costum rom deneyin.

• Beğen
Tepkiler: metnes71

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
cihaz turkce menulu , satanlar demek tr dil atmışlar , ayarlardan guncellemeye girdiğinde güncelleme görmüyor maalesef.
Android 7 sürümüne çekerseniz muhtemelen türkçe dil gider. Ama cihazınız için twrp varsa yedek alıp android 7 yükleyip deneme yaparsanız. Eğer türkçe dil yoksa tekrar android 6 sürümüne çekip twrp yedeğini yüklersiniz. Tabi bunları yapmak için bilgi ve tecrübe lazım.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
S7 zaten son 7 sürüm var. Şu an için verizon cihaza güncelleme yok zaten.

metnes71

Üye
Kayıtlı üye
14 Ara 2017
52
4
8
53
konu hortlıycak ama telefonda usa verizon yazılım vardı güncelleme almıyordu , android6,0 da kalmıştı .bana satanlar yazılımla oynamışlar .
buna dün 930p kodlu abd yazılım attım telefon 8,0 oldu tr dil gitti.ayarlardan tr yaptım ama yuzde 30 tr oldu fazlası ingilizce.
entrezan konu telefon güncelenmiyor diye çoçuğa iphone 128 xr aldım telefon boşa çıkınca bozulursa bozulsun diye bu yazılımı attım .oldu ve telefon yeni samsung güncelleme var diye 550 mn.lik yazılım güncelledi.demekki orjinal yazılım olursa türkiyedende güncelleme oluyormuş.
sim kart taktım sim blok değil her şey çalışıyor .
iki hata varsayılır ,

1 - yuzde 100 tr dil destek yok - nasıl yaparım , yardım rica ederim.

2 - telefon ekranda - " hands free activation " yapamadığı için devamlı uyarı veriyor , bunu ayarlardan samsung dm phone interface ve samsung dm service kapatarak engelleniyor. telefon acıp kapayınca tekrar geliyor .yada reset atınca gene geliyor . buna tam çözüm varmı .

üzerinde sm930v kodlu android 6 yazılım vardı neden Verizon değil P kodlu kurdun derseniz , telefonu dowlond moda aldığımda en üstte telefon tanıtımda ------Producct name : SM-G930P yazıyordu bende G930P_G930PVPS9CSD1 ANDROİD9,0 yazılımı bulup attım.

kendisinin güncelleme sonrası .G930PVPUACSJ3 oldu.şu an bu yüklü yukarıda dediğim kusurlar var.

yardımlarınızı rica ederim.