Yardım Samsung Galaxy Telefonların Cert Olayı

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu iş biraz karmaşık.
IMEI konusunda sanırım tek sıkıntılı ülke biziz.
Bu nedenle de konuyla ilgili hiç bir kaynak yok.
Bir kaç kişiden haber bekliyorum.
Bakalım onlar neler rapor edecekler.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Araştırma yaparken bir şey dikkatimi çekti.
Tamam insanlar Cert dosyası arıyorlar.
Birileri de paylaşıyor.
Lakin hiç kimse bu dosyaların düzenlenmesi gerektiğinden bahsetmiyor.
Bir cihaz için bir Cert dosyası bulduğumuzda, onu düzenlemeden kullanabilir miyiz?
IMEI bilgileri değiştirmeden.
Şayet kullanabilirsek, yabancı forumlarda neden kimse böyle bir arayış içerisinde değil.
Dosyayı alan teşekkür ediyor.
Başka bir şey yok.
Acaba ben olayları yanlış mı anladım?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Cert dosyasında cihaz seri numarası, imei numarası ve public key vardır. Asıl sorun burada. Seri ve imei numarasına göre public key üretmek sıkıntı. Algoritmayı çözdükten sonra, ufak bir yazılım ile istenilen sonuca ulaşılabilir. Ama denildiği gibi, yabancı ülkelerde imei kayıt sorunu olmadığı için uluslararası bir sorun değil bu. Sadece ulusal bir sorun. Bu yüzden de çok fazla sunum falan yok.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cert dosyasında cihaz seri numarası, imei numarası ve public key vardır. Asıl sorun burada. Seri ve imei numarasına göre public key üretmek sıkıntı. Algoritmayı çözdükten sonra, ufak bir yazılım ile istenilen sonuca ulaşılabilir. Ama denildiği gibi, yabancı ülkelerde imei kayıt sorunu olmadığı için uluslararası bir sorun değil bu. Sadece ulusal bir sorun. Bu yüzden de çok fazla sunum falan yok.

İndirdiğim Cert dosyasının içinde aşağıdaki ibare yazıyordu.
Bu program hangi Box veya Dongle ait?
Belki de sadece programdır.
Bilgisi olan var mı?
SAMSUNG TOOLS (HWK) v 2.3.0.5 by SarasSoft Build 41

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Araştırma yaparken bir şey dikkatimi çekti.
Tamam insanlar Cert dosyası arıyorlar.
Birileri de paylaşıyor.
Lakin hiç kimse bu dosyaların düzenlenmesi gerektiğinden bahsetmiyor.
Bir cihaz için bir Cert dosyası bulduğumuzda, onu düzenlemeden kullanabilir miyiz?
IMEI bilgileri değiştirmeden.
Şayet kullanabilirsek, yabancı forumlarda neden kimse böyle bir arayış içerisinde değil.
Dosyayı alan teşekkür ediyor.
Başka bir şey yok.
Acaba ben olayları yanlış mı anladım?
yabancı ülkelerde imei klon olsada sıkıntı olmuyor bu nedenle paylaşılan imei certler işe yarıyor cihaz şebeke alıyor. bizim ülkemizde ise klon imei bloke edildiğinden bulduğunuz tüm cert dosyaları bir çok kişi tarafından kullanıldığından işe yaramaz durumdadır. bir ara baya bi cert denemiştim ama hepside BTK tarafından klon olarak kapatılmış. Bende cert yapan bir iki yer vardı onlara N9005 note 3 ve N910F note 4 yurt dışı cihaz için elimde kullanmadığım eski nesil cihazların imei numaralarına cert yaptırmıştım. Sanırım o firmada artık cert yapmıyor ve ülkemizde yapan kim var şu an bilmiyorum. aslında cert oluşturan exe program çok basit fakat bu işin algoritmalarını çözmek gerekiyor bu nedenle bu işi başaranlarda çok fahiş fiyatlara bu işi yapıyorlar malesef en son ben 70$ a yaptırmıştım 3 yıl önce ama yurt dışında toplu alımlarda çok daha ucuza 20$a kadar fiyatlarla yapıyorlar.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Güncel, sanırım bu konu uluslararası bir mesele olsa şimdiye daha fazla bilgi sahibi olurduk. Ne de olsa daha fazla beyin olaya dahil olacak...

islammusluman05

Aktif üye
Kayıtlı üye
18 Tem 2017
173
53
28
37
İSTANBUL
Valla ustalar cert ve box gibi konularda pek bilgi sahibi değilim ama hepinizin yorumlarinizi okudum bencede bu işin bir yolu var ama yeterli bilgi veren yok yada bilerek verilmiyor şimdi bir cihaz geldi samsung a520f bunada imei repair yapılamiyormuş sanirim buda cert nedilen şeyle ilgili

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Valla ustalar cert ve box gibi konularda pek bilgi sahibi değilim ama hepinizin yorumlarinizi okudum bencede bu işin bir yolu var ama yeterli bilgi veren yok yada bilerek verilmiyor şimdi bir cihaz geldi samsung a520f bunada imei repair yapılamiyormuş sanirim buda cert nedilen şeyle ilgili
Arkadaşım imei repair demek bir şekilde bozulan (yazılım atarken, sürüm yükseltirken yada farklı modeme sahip rom yüklerken olur genelde 0049 la başlayan bir numara olur yada null olur)) kendi orjinal imei nosunun box yardımıyla geri yazılmasıdır bunun certle bir alakası yok. Cert olayı imei no değiştirmek için kullanılır yada pasaportunuz yoktur yada kayıt hakkınız yoktur daha önceden kayıtlı bir imei nosuna istediğiniz cihaz modeline göre cert dosyası yaptırırsınız ve cihaz ülkemizde sorunsuz çalışır. sizin cihazın sorunu tam olarak nedir bilmiyorum kendi orijinal imei nosunu getirmek istiyorsanız birkaç farklı yöntem var. en basiti cihazı rootlayıp efs klasörüne girin factory app ve prov_data klasörleri hariç diğer herşeyi silin daha sonra cihaza ait combination romu bulun ve odin ile yükleyin. cihazı yeniden başlatınca sim modu ile alakalı uyarı verebilir yeniden başlatma isterse başlatın ve cihaz açılınca orjinal EFS ve modem bilgilerine döner kolay gelsin olmazsa box ile yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: seyyid47

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Aslında bu imei repair ve cert olayı bildiğim kadarı ile sadece ülkemizde var. Başka ülkelerde böyle sorunlar yok diye biliyorum. İmei repair yapması kolay ama cert olayı yüzünden telefon şebeke vermiyor. Ve bu cert olayı bildiğim kadarıyla samsung cihazlarında var. Son senelerde iyice sıkıntılı olmaya başladı. Yurt dışından gelen ve imei repair cert patch olayı yapınca özelikle samsung cihazlarında çok sıkıntı oluyor. İmei repair ve cert patch yapılan üst model samsung cihazlarında yazılım yükleyince, format atınca şebeke gidiyor. En güzeli yurt dışı cihazı almamak biraz ucuz diye alıyoruz sonra devamlı uğraşıyoruz. Pasaport kaydı yaptırmak bile bazen çözüm olmuyor. Çünkü klon olma ihtimali var. Klon olan cihaza sadece bir numara kayıt yapılabiliniyor.

mhmtrl1975

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 May 2018
1
0
1
49
Aynı sorun benimde başımda suan.. Note4 cihazimı kullanamiyorum. Herhalde 10 tane farkli cert yukledim ya kod hatali diyor yada nvdata guvenlik hatasi veriyor. Bi tane imei çakılı kaldı degismiyor.. Yine gidip 50 tl verecez..

adnanmirsad56

Üye
Yasaklı üye
9 Ocak 2018
89
70
18
34
Moderatör tarafında düzenlendi:

Murat Ardan

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Haz 2018
6
0
1
41
Dosyanın birisinin içerisinde APP bölümünde bu yazıyordu.
Ayrıca bir kaynak var.
İşin mantığını anlatıyor.
(Sanırım.)

Cert Algoritmasını Darkmed insanlara göstermiştir zaten. Klavyesi olan yazıyor. :)Türkiye de bence yasal yollardan işinizi yaptırın Devlete imei kaydınızı yaptırarak.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cert Algoritmasını Darkmed insanlara göstermiştir zaten. Klavyesi olan yazıyor. :)Türkiye de bence yasal yollardan işinizi yaptırın Devlete imei kaydınızı yaptırarak.

Konuya yazdığınız yorumları, bütün düzenleme aşamaları ile birlikte okudum.
İddialı yorumlardan vazgeçip konuyu bu şekilde düzenlemenize sevindim.
İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Murat Ardan

Murat Ardan

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Haz 2018
6
0
1
41
Konuya yazdığınız yorumları, bütün düzenleme aşamaları ile birlikte okudum.
İddialı yorumlardan vazgeçip konuyu bu şekilde düzenlemenize sevindim.
İyi forumlar.

Biz uzak masa üstü bağlanıp yapıyoruz. darkmed programlarıda var bizde ihtiyacınız varsa yaparız. Ama İMEİ sizin sorumluluğunuzda yağni size ait eski bir telefonun imei numarasını samsung üst modelllerine yazıyoruz. iletişim için randevu alıp yaptırabilirsiniz.

Gerekli Şeyler
Bilgisayar Usb Kablosu İnternet

Moderatör tarafında düzenlendi:

Iceberq58

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 May 2017
15
7
3
40
bence kullanmış olduğunuz boxların içinde mevcut aradığınız cert düzenlemesi.çogu modele imei yazdıktan sonra patch cert yapılıyor yani yeni imei için cert düzenliyor bu boxlar.Programlama işinden anlayan biri bence bu cert düzenleme işini boxın exesinden yada programından çözer.belkide elinde box olanlarda yapabilir tabi benim fikrim.ama çözen olursa inşallah paylaşır

• Beğen
Tepkiler: ugurbezci37

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
bence kullanmış olduğunuz boxların içinde mevcut aradığınız cert düzenlemesi.çogu modele imei yazdıktan sonra patch cert yapılıyor yani yeni imei için cert düzenliyor bu boxlar.Programlama işinden anlayan biri bence bu cert düzenleme işini boxın exesinden yada programından çözer.belkide elinde box olanlarda yapabilir tabi benim fikrim.ama çözen olursa inşallah paylaşır

:alkis: