Stock Rom Samsung Galaxy Win GT-I8552 LineageOS 13 Android 6.0.1

Meta başlık: Samsung Galaxy Win GT-I8552 LineageOS 13 Android 6.0.1

Meta açıklama: Samsung Galaxy Win GT-I8552 LineageOS 13 Android 6.0.1

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy Win GT-I8552 cihazına nasıl custom rom yüklenir onu anlatacağım. Bizzat yükleyip test ettim ve gayet başarılı bir rom. Çok stabil ve hatasını da görmedim.

Önce cihazınızın tüm yedeklerini düzgünce alın.

Sonra bulunan konudan TWRP yükleyin.

bulunan rom dosyasını indirin ve hafıza kartına atın.

Sonra yükleyin.

Sonra yükleyin.

bulunan siteye girin ve ANDROİD 6 seçin ARM seçin ve PİCO seçin indirin hafıza kartına atın.

Cihazı TWRP modda açın sırası ile ilk önce format atın. Sonra Wipe seçeneğine girin ve tüm wipe işaretleyin ve temizleyin.

Şimdi hafıza kartını telefona takın.
TWRP moddan install diyerek ilk önce rom dosyasını sonra fix dosylarını ve en son gapps dosyasını yükleyin ve açılmasını bekleyin.

İlk açılış biraz geç olur acele etmeyin.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Son düzenleme:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Yükleme hatasız tamamladıysa tabiki çıkarıp sorunsuz kullanabilirsiniz.

batyus

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2019
10
0
1
37
merhaba konuyu hortlatmış olacagım belki ama bir sorum olacak mobil ag sorunu veya sim kart sorunu varmı romda? yabancı forumlarda sanırım bundan bahsediliyor bilgisi olan kullanan deneyen varmı ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba konuyu hortlatmış olacagım belki ama bir sorum olacak mobil ag sorunu veya sim kart sorunu varmı romda? yabancı forumlarda sanırım bundan bahsediliyor bilgisi olan kullanan deneyen varmı ?

Kimse bahsettiğiniz sorunlarla ilgili bir şeyler yazmamış.
Şayet sorun yaşayanlar olsaydı, mutlaka yazarlardı.
Lakin:
Diğerlerinin sorun yaşamaması, sizinde sorun yaşamayacağınız anlamına gelmez.

batyus

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2019
10
0
1
37
evet romu kurdum ve denedim mobil data ve sim kart sorunu yokİki sorun var biri kamera ile video kayıt yapılamıyor ve bluetooth çalışmıyor başka bir problem göremedim birde ilk yüklemeden sonra bi hata aldım "trebuchet keeps stopping" hatasını da ekstra olarak yüklediğim bir apk ile çözdüm şuan sorunsuz kullanıyorum ...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
evet romu kurdum ve denedim mobil data ve sim kart sorunu yokİki sorun var biri kamera ile video kayıt yapılamıyor ve bluetooth çalışmıyor başka bir problem göremedim birde ilk yüklemeden sonra bi hata aldım "trebuchet keeps stopping" hatasını da ekstra olarak yüklediğim bir apk ile çözdüm şuan sorunsuz kullanıyorum ...

Geri bildirim için teşekkürler.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Herhangi bir sebepten dolayı yükleme tamamlanmıyordur. Tekrar yüklemeyi deneyin başlamadan önce twrpden wipe dalvik yapın..

batyus

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2019
10
0
1
37
play store uygulaması ile ilgili sıkıntı var uygulama telefon acıldıgında bir süre sorunsuz açılıyor daha sonra kilitleniyor açmaya çalıştıgımızda beyaz bir ekranda kalıyor telefonu tekrar başlattıgımızda düzeliyor fakat yine 5-10 dk arası tekrar aynı şeyler oluyor yani gapps sorunu var artı ayarlarda uygulamalar bölümüne giremiyorum hata verip kapatıyor yüklü olan uygulamaları göremiyorum maalesef ekstra bir uygulama yönetici kurdum denedim ondada sıkıntı oluyor kilitleniyor vs. henüz çözemedim ...

kiriko

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Kas 2019
2
0
1
56
slm arkadaslar konu eski oldugunun farkındayım ama tel sorun yasadıgım için buraya yazıyorum sürçi lisan etikse af ola gt i 5852 benim külüstür son zaman larda titreşim çalışmıyor sürekli kapanıp açılıyor bazen kapanıp açılırken samsung yazısı çıkıp donuyor ve bir süre sonra ateş gibi oluyor batarya biti yor hart format atmak istedim e format volume make bir sürü rakam kırmızı yazıyla yazıp format sorunu oluyor acaba bu romu yüklesem fayda sı olurmu not orjinal rom yükledim beğişen bir şey olmadı şimdiden terekür ederim

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
slm arkadaslar konu eski oldugunun farkındayım ama tel sorun yasadıgım için buraya yazıyorum sürçi lisan etikse af ola gt i 5852 benim külüstür son zaman larda titreşim çalışmıyor sürekli kapanıp açılıyor bazen kapanıp açılırken samsung yazısı çıkıp donuyor ve bir süre sonra ateş gibi oluyor batarya biti yor hart format atmak istedim e format volume make bir sürü rakam kırmızı yazıyla yazıp format sorunu oluyor acaba bu romu yüklesem fayda sı olurmu not orjinal rom yükledim beğişen bir şey olmadı şimdiden terekür ederim
yazılım denediyseniz ve sonuç yoksa umudu kesin